ترمینال غرب تهران

پایانه مسافربری آزادی تهران

شهر تهران دارای 4 ترمینال می باشد که یکی از مهمترین آنها ترمینال غرب است. این ترمینال را به عنوان یکی از پر ترددترین ترمینال های تهران می شناسند که امکانات رفاهی زیادی دارد. شما می توانید برای سفر به سراسر کشور به این ترمینال بروید و بلیط خود را رزرو نمایید. اگر مایل هستید به مناطق غربی شهر تهران بروید بهتر است که بلیط این ترمینال را خریداری کنید. دسترسی افراد با انتخاب این ترمینال به شهر بسیار آسان و سریع می باشد. در صورتی که می خواهید با این ترمینال آشنایی بیشتری داشته باشید در ادامه با ما همراه گردید.

ترمینال مسافربری غرب

پایانه مسافربری غرب تهران از سال 1374 فعالیت خود را آغاز کرده است. این پایانه حدود 50 هزار هکتار مساحت دارد. به همین دلیل اتوبوس های زیادی می توانند در این ترمینال توقف نمایند و مسافران بیشماری را جابجا کنند. این ترمینال را در شمال غربی میدان آزادی تاسیس کرده اند. بسیاری از افراد به دلیل نزدیک بودن این ترمینال به میدان آزادی آن را ترمینال آزادی می نامند.

تعداد تعاونی های زیادی را می توانید در پایانه مسافربری غرب تهران مشاهده کنید. در واقع از آنجایی که تعداد تعاونی های این ترمینال زیاد است آن را به عنوان یکی از بزرگ ترین ترمینال های ایران می شناسند. شما از طریق مترو، تاکسی، بی آر تی و ماشین شخصی تان به راحتی می توانید وارد این ترمینال شوید. در صورتی که فاصله شما با ترمینال آزادی زیاد نیست، بهتر است که بلیط تان را از این ترمینال رزرو کنید. امکانات زیادی در این ترمینال وجود دارد که موجب شده شرایط سفر برای مسافرین راحت تر باشد. ساختمان این ترمینال دو طبقه می باشد که هر یک از طبقات بخش های مشخص شده ای دارند.

امکانات رفاهی ترمینال

شما می توانید از رستوران، کافی شاپ، سرویس بهداشتی، سالن استراحت، درمانگاه شبانه روزی، اتوماسیون حمل بار و … ترمینال غرب استفاده کنید. در هر دو طبقه این ترمینال مسجد وجود دارد و سه نوبت نماز هم به صورت دسته جمعی برگزار می رود. این ترمینال برای راحتی رانندگان اتوبوس هم امکانات زیادی فراهم کرده است. در قسمت جنوبی ترمینال خوابگاهی راه اندازی که دارای 124 تخت است. رانندگان به صورت شبانه روزی می توانند از این تخت ها برای استراحت خود استفاده کنند. در کنار ساختمان ترمینال می توانید باشگاه و استخر سرپوشیده ای را مشاهده کنید.

مقاصد ورودی و خروجی ترمینال

مقاصد خروجی و ورودی زیادی در پایانه مسافربری غرب تهران وجود دارد. مسیرهای خروجی این ترمینال شهرهای ابهر، استانبول ترکیه، پایانه ارومیه، پایانه زنجان، شیراز، مشهد، ساری، یزد، تبریز، قزوین، اردبیل، رشت، سلیمانیه عراق، ایلام، پایانه کاوه اصفهان، باکو جمهوری آذربایجان و … است. باتومی گرجستان، ساوه، سنندج، کامیاران کرمانشاه، بانه و … را هم می توانیم به عنوان مقاصد خروجی این ترمینال نام ببریم. مقاصد ورودی زیادی هم در این ترمینال وجود دارد که شما می توانید آنها را به خوبی بشناسید و سپس بلیط تان را رزرو کنید. شما می توانید بیشتر استان های مرکزی، غربی، شمالی و جنوبی را به عنوان مقاصد ورودی این ترمینال انتخاب کنید. از آنجایی که این پایانه مسافربری در مرکز شهر است همیشه شلوغ می باشد. شما زمانی که در این پایانه مسافربری پیاده شوید به مکان های گردشگری، تجاری و صنعتی تهران دسترسی آسان دارید.

شرکت های مسافربری ترمینال

تعداد تعاونی هایی که در ترمینال غرب فعال هستند زیاد می باشد. بنابراین شما به راحتی می توانید بین انواع تعاونی ها یکی از آنها را برای سفر خود انتخاب کنید. تعاونی ایران پیما، سیر آریا، میهن نور آریا، کیان سفر پاسارگاد، ایمن سفر ایرانیان، عدل، لوان نور و … را به عنوان بهترین تعاونی های ترمینال می شناسند. همچنین باید بدانید که تعاونی های راه پیما پارسیان، مارال سیر ایرانیان، گیتی نورد، آسیا سفر، پارسیان، بی تا، پیک صبا، گشت مهر و … هم در این ترمینال فعال هستند. بیشتر تعاونی هایی که در حوزه مسافربری فعالیت می کنند مقصد ورودی و خروجی در این ترمینال خواهند داشت. بنابراین شما می توانید طبق نوع سفر و زمان سفری که مایل هستید انجام دهید، یکی از تعاونی های معتبر را برای رفتن به این ترمینال انتخاب کنید.

نوشته های مشابه

راه های دسترسی به ترمینال

به طور کلی باید به خوبی بدانید که پایانه مسافربری غرب در مرکز شهر قرار گرفته است. به همین دلیل مسیر دسترسی این ترمینال بسیار راحت می باشد. شما می توانید در نزدیکی این ترمینال، برج آزادی را مشاهده کنید. شما از این ترمینال می توانید با استفاده زا تاکسی، مترو و … به تمامی بخش های تهران حتی کرج و چیتگر بروید. اگر می خواهید از طریق مترو به این ترمینال بروید باید در ایستگاه میدان آزادی پیاده شوید. خط های 1، 2 و 10 بی آر تی برای رفتن به ترمینال مسافربری غرب هستند. در صورتی که می خواهید با خودروی شخصی به این ترمینال بروید می توانید از طریق اتوبان سعیدی که در جنوب است مسیرتان را ادامه دهید.

اطلاعات تماس ترمینال غرب

برای اینکه با کارمندان ترمینال غرب ارتباط برقرار نمایید می توانید از طریق شماره تلفن ترمینال و وب سایت ترمینال اقدام کنید. وب سایت ترمینال به صورت 24 ساعته خدمات متنوعی را به مسافرین ارائه می دهد.. شماره تلفن این ترمینال 02144663954 می باشد که به صورت 24 ساعته می توانید با این شماره تماس بگیرید. کارشناسان با آرامش پاسخگوی پرسش های شما هستند.

نحوه خرید و رزرو بلیط

برای خرید بلیط اتوبوس هر یک از مقاصد ورودی و خروجی که مربوط به ترمینال غرب می باشد، می توانید به صورت اینترنتی از وب سایت پیک خورشید بلیط تان را تهیه کنید. هر یک از تعاونی ها در این وب سایت به طور کامل معرفی شده اند و سفرهایشان را می توانید مشاهده کنید.. بنابراین شما می توانید وارد وب سایت پیک خورشید شوید و ساعت حرکت هر یک از اتوبوس ها به مقاصد متنوع را بررسی کنید. بسیاری از افرادی که به صورت حضوری می خواهند بلیط خریداری کنند می توانند به ترمینال بروند و با اولین ساعت حرکت اتوبوس اگر خالی باشد حرکت کنند.

نوشته های مشابه

3 1 رای
امتیازدهی
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا