ترمینال جنوب تهران

پایانه مسافربری جنوب تهران (خزانه)

یکی از قدیمی ترین پایانه های مسافربری که در شهر تهران قرار گرفته است ترمینال جنوب می باشد. این ترمینال را به عنوان ترمینال خزانه می شناسند که در بزرگراه بعثت قرار گرفته است. در گذشته افرادی که می خواستند از طریق این ترمینال سفر نمایند باید به صورت حضوری خرید بلیط را انجام می دادند. تعاونی های زیادی در این ترمینال فعالیت می کنند. شما می توانید مقاصد خروجی و ورودی زیادی را از طریق این ترمینال انتخاب نمایید.

ترمینال مسافربری جنوب

پایانه مسافربری جنوب در سال 1353 راه اندازی شد تا سفرهای بین شهری در این ترمینال انجام شود. مسافربری مسافران در این ترمینال از سال 1358 آغاز گشت. این ترمینال 17 هزار هکتار مساحت دارد و در سه طبقه مجزا ساخته شده است. 20 تعاونی مهم با این ترمینال همکاری می کنند و سفرهای زیادی را از طریق ترمینال مسافربری جنوب انجام می دهند. شما می توانید از این ترمینال سفرتان را آغاز کنید و به شهرهای متنوع بروید.

با اینکه این ترمینال یکی از قدیمی ترین ترمینال های شهر تهران می باشد، آن را بازسازی کرده اند. برهمین اساس شما می توانید با اطمینان خاطر از تمامی خدمات پایانه مسافربری جنوب استفاده کنید. ساختمان اداری این ترمینال در طبقه سوم می باشد. همچنین امکانات دیگری را در این ترمینال راه اندازی کرده اند تا مسافرین از آنها استفاده کنند. شما می توانید خودروی خود را در پارکینگ ترمینال پارک کنید و در مورد امنیت خودرو خیالتان راحت باشد. کلانتری 208 در این ترمینال قرار گرفته است. بنابراین هیچ جرم و خطایی در این ترمینال به وجود نمی آید. شما برای پیگیری شکایات خود می توانید به این کلانتری بروید.

امکانات رفاهی ترمینال

هر یک از ترمینال های شهر تهران امکانات زیادی دارند. شما برای اینکه ترمینال جنوب را به عنوان مبدا و مقصد انتخاب کنید باید در مورد ویژگی ها و امکانات ترمینال اطلاعات بیشتری به دست آورید. در این صورت می توانید با خیال راحت سفرتان را انجام دهید. در این ترمینال سرویس بهداشتی، نمازخانه، فروشگاه های متنوع، سوپرمارکت، اتاق مادر و کودک، فروشگاه کتاب و … وجود دارد. همچنین باید بدانید که رستوران، کافی نت و دیگر امکاناتی که مسافران به آنها نیاز دارند را در این ترمینال راه اندازی کرده اند. هر یک از اتوبوس هایی که در این ترمینال هستند به روز و مجهز می باشند. بنابراین شما با خیال راحت می توانید با این اتوبوس ها سفرتان را انجام دهید. همچنین شما می توانید از درمانگاه ها و خوابگاه رانندگان در این ترمینال استفاده کنید.

مقاصد ورودی و خروجی ترمینال 

مقاصد ورودی و خروجی زیادی هستند که از طریق پایانه مسافربری جنوب تهران طی می شوند. شما می توانید مقاصد خروجی مشهد، اهواز، اصفهان، همدان، شیراز، بندرعباس، یزد، بوشهر، خرم آباد، کرمان، نهاوند، نیر، یاسوج، سمنان، دامغان، دیلم، ماهشهر و … را در این ترمینال انتخاب کنید. مقاصد ورودی این ترمینال نیز زیاد است. در واقع شما می توانید از انواع شهرهای شمالی، جنوبی، غربی و مرکزی به این ترمینال بروید. همچنین اتوبوس های این ترمینال به شهرهای متنوع سفر می کنند. به دلیل بزرگ بودن این ترمینال بیشتر مقاصد ورودی و خروجی در ترمینال وجود دارد.

شرکت های مسافربری ترمینال 

تعاونی های ترمینال جنوب متفاوت هستند. بیشتر تعاونی های مشهور در این ترمینال فعالیت می کنند و جابجایی مسافران را بر عهده دارند. گیتی پیما، همسفر مهر، آسیا سفر، آرش پایانه، آریا، سلیم، سیر ایثار، شرکت تعاونی یک تا شماره 17 و … به عنوان مهمترین تعاونی های این ترمینال هستند. شما باید به خوبی بدانید که بیشتر تعاونی ها با این ترمینال ارتباط دارند. برای اینکه تعاونی مشخص شده ای را برای سفرتان انتخاب کنید می توانید حضور آن را در ترمینال مورد بررسی قرار دهید.

نوشته های مشابه

هر یک از مسیرهایی که مربوط به شهرهای متنوع می باشد را تعاونی های پایانه مسافربری جنوب طی می کنند. برخی از تعاونی ها، سایت اینترنتی راه اندازی کرده اند. بنابراین شما می توانید برای رزرو بلیط هر یک از تعاونی ها به وب سایت تعاونی مورد نظرتان مراجعه کنید. یکی از مهمترین نکاتی که در مورد انتخاب تعاونی باید به آن دقت داشته باشید این است که بدانید تعاونی مورد نظر مبدا و مقصدش، ترمینال است.

راه های دسترسی به ترمینال

شما می توانید از طریق بی آر تی، مترو، تاکسی و … به ترمینال جنوب بروید. این ترمینال در بزرگراه بعثت می باشد و در قسمت جنوب شهر تهران است. اگر می خواهید به شهرهای جنوبی ایران بروید بهتر است که این ترمینال را انتخاب نمایید. شما می توانید از طریق بی آرتی که مخصوص ترمینال کسافربری جنوب است، به این ترمینال بروید. تاکسی ها از طریق اتوبان بعثت به این ترمینال می رسند. در صورتی که شما می خواهید با خودروی شخصی به این ترمینال بروید می توانید خودروی خود را در پارکینگ ترمینتال پارک کنید. در صورتی که از طریق اتوبان بعثت مسیر رسیدن به این ترمینال را طی کنید سریعتر به ترمینال می رسید.

اطلاعات تماس ترمینال جنوب

برای اینکه بتوانید با کارکنان پایانه مسافربری جنوب ارتباط برقرار نمایید، بهتر است که با آنها تماس بگیرید. شماره تلفن این ترمینال 02155185390 است. به صورت 24 ساعته کارمندان ترمینال پاسخ شما را می دهند. بنابراین می توانید در هر بازه زمانی که مایل هستید برای تماس با کارمندان اقدام نمایید. از آنجایی که امروزه بسیاری از افراد از طریق اینترنت خرید بلیط شان را انجام می دهند شما می توانید بلطی رفت و برگشت به این ترمینال را به صورت اینترنتی بخرید. شما می توانید وارد وب سایت پیک خورشید شوید و برای رزرو بلیط اقدام کنید.

نحوه خرید و رزرو بلیط 

امروزه بسیاری از افراد برای خرید بلیط اتوبوس به صورت اینترنتی اقدام می نمایند. بنابراین شما هم می توانید جهت رزرو بلیط ترمینال جنوب به صورت اینترنتی اقدام کنید. با وارد شدن به وب سایت پیک خورشید می توانید مقاصد و ورودی های متنوع ترمینال را مشاهده کنید. سپس شهر مورد نظر خود را انتخاب می نمایید و ساعت حرکت اتوبوس هر یک از شهرها را بررسی می کنید. در گذشته افراد برای اینکه بلیط این ترمینال را بخرند باید به صورت حضوری به ترمینال می رفتند. اما امروزه به صورت اینترنتی می توانند خرید بلیط مورد نظرشان را انجام دهند.

نوشته های مشابه

0 0 رای ها
امتیازدهی
اشتراک در
اطلاع از
1 دیدگاه
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
حجی
1 ماه قبل

این مامورای لباس سورمه ای تو ترمینال ذاتشون خرابه بی همچیزهای بی شرف

دکمه بازگشت به بالا