ترمینال شرق تهران

پایانه مسافربری شرق (تهرانپارس)

یکی از بهترین ترمینال های تهران، ترمینال شرق می باشد. از آنجایی که شهر تهران بسیار بزرگ است در هر یک از بخش های تهران یک ترمینال را راه اندازی کرده اند. افرادی که می خواهند از تهران به شهرهای شمالی و شرقی بروند باید وارد ترمینال مسافربری شرق شوند. این ترمینال در نزدیکی تهرانپارس است و به همین دلیل بسیاری از افراد آن را ترمینال تهرانپارس می نامند. شما می توانید تعاونی ها و مقاصد خروجی و ورودی زیادی را در این ترمینال مشاهده کنید.

ترمینال مسافربری شرق

پایانه مسافربری شرق تهران را در سال 1360 راه اندازی کرده اند. مساحت این ترمینال به 5 هزار هکتار می رسد. این ترمینال را بیشتر برای جابجا کردن مسافران به استان های شرقی کشور راه اندازی کرده اند. آدرس دقیق این ترمینال در خیابان دماوند- سه راه تهرانپارس می باشد. از آنجایی که خدمات و ویژگی های زیادی در این ترمینال وجود دارد آن را به عنوان بزرگ ترین ترمینال خاورمیانه می شناسند. در حال حاضر این ترمینال می تواند روزانه 120000 مسافر را جابجا کند.

به دلیل امکانات زیادی که در پایانه مسافربری شرق وجود دارد، بسیاری از افراد سفری آسوده خواهند داشت. در واقع دسترسی به این ترمینال بسیار آسان است و شما نیازی نیست در مسیر برای خرید وسیله های ضروری توقف داشته باشید. چرا که در این ترمینال می توانید تمامی وسیله های مورد نیازتان برای سفر را خریداری کنید. شما از این ترمینال می توانید به بیشتر شهرهای شرقی کشور سفر نمایید. از آنجایی که تعاونی های زیادی در این ترمینال فعالیت می کنند به راحتی می توانید بلیط اتوبوس خود را خریداری نمایید.

امکانات رفاهی ترمینال

ترمینال شرق تهران امکانات زیادی برای سفر آسوده دارد. بنابراین شما می توانید از طریق این ترمینال به راحتی سفر خود را ادامه دهید. اتاق مادر و کودک در این ترمینال راه اندازی شده است. نمازخانه، پارکینگ، رستوران، دکه های اغذیه فروش، خوابگاه استراحت، سالن انتظار، اورژانس شبانه روزی، سرویس بهداشتی، سالن ورزشی و … به عنوان مهمترین امکاناتی هستند که در این ترمینال وجود دارد. شما می توانید چند ساعتی را در ترمینال منتظر بمانید تا نوبت سفرتان شود. روی صندلی های سالن انتظار بنشینید تا نوبت سفرتان آغاز شود. همچنین کتابخانه ای در این ترمینال قرار گرفته تا شما بتوانید در این کتابخانه، مطالعه داشته باشید. همچنین در این ترمینال کلانتری قرار گرفته است.

مقاصد ورودی و خروجی

برای اینکه پایانه مسافربری شرق را برای سفر انتخاب می کنید باید به خوبی مقاصد خروجی و ورودی این ترمینال را بشناسید تا بتوانید سفرتان را انجام دهید. 9 شرکت اتوبوسرانی در این ترمینال وجود دارد. همچنین 3 شرکت مینی بوسرانی در ترمینال قرار گرفته است. سرویس های مسافربری 33 شهر را به عنوان مقصد خروجی انتخاب کرده اند. ساری، آمل، بابل، بندر ترکمن، پایانه یزد، پایانه سمنان، سبزوار، شیروان، مشهد، بابلسر، قوچان، اراک، اصفهان، سرد، قم و … به عنوان مقاصد خروجی این ترمینال هستند. مقاصد ورودی زیادی که مربوط به شهرهای شرقی هستند هم در این ترمینال قرار دارند.

شرکت‌های مسافربری 

تعاونی های متفاوتی در ترمینال شرق تهران حضور دارند. هر یک از تعاونی ها به شهرهای گوناگون سفر می کنند. تعاونی ایران پیما، معتمد، نور آریا، آسیا، عدل تعاونی، پارسیان، بی تا، سیر و سفر، ایران پیمان، آرتا و همسفر چابکسواران مهمترین تعاونی های این ترمینال هستند. هر یک از تعاونی ها به شهرهای متنوع، سرویس اتوبرسرانی دارند. بنابراین شما می توانید به راحتی یکی از سفرهای تعاونی مورد نظر خود را انتخاب کنید.

نوشته های مشابه

هزینه دریافت بلیط هر یک از تعاونی های پایانه مسافربری شرق بر اساس نوع اتوبوس متغیر می باشد. دقت داشته باشید که زمان انتخاب تعاونی مورد نظر باید نوع اتوبوس و زمان سفرتان را بررسی نمایید. زمان سفر هر یک از اتوبوس ها را می توانید در وب سایت بررسی کنید. تمامی تعاونی هایی که در این ترمینال هستند خدمات مناسبی را به مسافرین ارائه می دهد. بنابراین مسافرین با خیال آسوده می توانند تعاونی مورد نظر را انتخاب کنند.

راه های دسترسی به ترمینال 

راه دسترسی به پایانه مسافربری شرق تهران بسیار آسان و سریع می باشد. این ترمینال همانطوری که از نامش مشخص می باشد در قسمت شرق تهران قرار گرفته و امکانات زیادی دارد. شما برای اینکه به این ترمینال بروید می توانید از تاکسی، مترو، بی آر تی و یا ماشین شخصی تان استفاده کنید. ترمینال مسافربری شرق تهران در خیابان دماوند قرار گرفته است. اتوبوس هایی که مقصد خروجی شان این ترمینال می باشد می توانند از طریق اتوبان خلیج فارس از شهر تهران خارج شوند. همچنین اتوبوس هایی که مقصد ورودی شان این ترمینال است طبق شهری که از آن وارد می شوند می توانند به راحتی از طریق اتوبان وارد این ترمینال گردند.

اطلاعات تماس

برای تماس با ترمینال شرق تهران می توانید با شماره های 77864010 – 77887838 – 77717005 – 021 ارتباط برقرار نمایید. نمابر این ترمینال 777702504 – 021 است. کارشناسانی که در این ترمینال حضور دارند به صورت 24 ساعته پاسخگوی پرسش ها و تماس های شما هستند. در صورتی که می خواهید اطلاعات دقیقی در مورد زمان سفرهای این ترمینال داشته باشید می توانید با کارشناسان تماس بگیرید. همچنین برای رزرو و کنسل کردن رزرو هم می توانید با کارشناسان این ترمینال تماس بگیرید. به طور کلی هر یک از خدمات مورد نیاز ترمینال اگر به صورت اینترنتی پیگیری نشد، می توانید با کارشناسان تماس بگیرید.

خرید و رزرو بلیط

برای خرید بلیط اتوبوس ترمینال شرق می توانید به صورت اینترنتی اقدام کنید. وب سایت پیک خورشید تمامی خدماتی که مربوط به ترمینال جنوب، شرق، بیهقی و غرب می باشد را به مسافرین ارائه می دهد. بنابراین مسافرین می توانند از شرایط خرید اینترنتی این وب سایت که بسیار آسان می باشد استفاده کنند. پیک خورشید سفر تمامی تعاونی هایی که مربوط به ترمینال مسافربری شرق می باشد را وارد کرده است. بنابراین شما در وب سایت می توانید طبق زمانی که مورد نظرتان است یکی از سفرها را انتخاب کنید. زمان بررسی قیمت بلیط خود باید به خوبی در مورد نوع اتوبوس اطلاعات بیشتری کسب نمایید. اتوبوس هایی که وی آی پی هستند هزینه بیشتری برای رزرو دارند.

نوشته های مشابه

0 0 رای ها
امتیازدهی
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا