هواپیمایی زاگرس

این روزها در زندگی به سبب پیشرفت علم و تکنولوژی سرعت حرف اول را می زند. همین موضوع باعث شده تا بسیاری از افراد برای جابجایی از یک مکان به مکان دیگری به دنبال سفر با هواپیما باشند. این حجم از استقبال باعث شده تا شرکت های هواپیمایی تصمیم بگیرند امکانات بی نظیری را برای مسافران خود در نظر بگیرند. اگر دوست دارید با تاریخچه، ناوگان های هوایی و… شرکت هواپیمایی زاگرس آشنا شوید، پیشنهاد می کنیم با ما تا انتهای این مقاله همراه باشید. در این مقاله قصد داریم در این خصوص صحبت کنیم.

هواپیمایی زاگرس

ایرلاین زاگرس یکی از ایرلاین های تازه نفس و جوان ایرانی به حساب می آید که در سال 1384 با دو فروند هواپیمای توپولوف فعالیت خود را آغاز کرد. در ابتدا این هواپیمایی تنها پروازهای داخلی را انجام می داد اما در سال 1387 به صورت رسمی یک پرواز مستقیم به دمشق سوریه داشت که از آن می توان به عنوان اولین پرواز بین المللی این ایرلاین یاد کرد. در سال 1386 این ایرلاین اقدام به خرید دو فروند هواپیمای بویینگ MD کرد.

شرکت هواپیمایی زاگرس دارای دو گواهینامه part M و part 143 می باشد. این گواهینامه ها زمانی صادر می شوند که شرکت هواپیمایی توانایی تعمیر هواپیماهای خود را داشته باشد. ایرلاین زاگرس دارای یک کترینگ بزرگ می باشد که دستگاه هایی پیشرفته و مطابق با استانداردهای بین المللی را دارد. شعار اصلی این ایرلاین امنیت، آسایش و آرامش می باشد. با این وجود که ایرلاین زاگرس مدت زمانی کوتاه از شروع فعالیتش می گذرد اما در حال حاضر یکی از ایرلاین های محبوب کشور به حساب می آید که توانسته جایگاه بسیار خوبی را در میان ایرلاین های فعال ایرانی پیدا کند. شاید برایتان جالب باشد بدانید که هواپیمایی زاگرس در حال حاضر 3 میلیون مسافر را در طول روز جابجا می کند.

از آن جایی که امنیت و آرامش حرف اول را برای این ایرلاین می زند، در سال 1396 این شرکت یک تفاهم نامه همکاری با ایرباس امضا کرد که بتواند 28 فروند هواپیمای جدید را خریداری نماید.

ناوگان های هوایی زاگرس

سهم ایرلاین زاگرس در سوانح اخیر هوایی در کشور عددی بسیار کوچک بوده است. در سال 1392 کشورهای سطح یک دنیا دست به تحریم صنعت هوایی ایران زدند. طبق این قرارداد فروش هواپیما توسط سایر کشورهای دنیا به ایران ممنوع شد. همین موضوع باعث شد تا متاسفانه هر روزه شاهد سوانح هوایی دلخراش در کشور باشیم. علت این موضوع تنها بالا بودن عمر ناوگان های هوایی ایرانی بود. در اواخر سال 1396 اما قضیه از این حالت خارج شد و یک توافق اولیه میان کشور ایران و سایر کشورهای اروپایی حاصل شد. بر طبق این توافق ایرلاین های ایرانی مجاز به خرید هواپیماهای نو از سایر کشورهای سازنده هواپیما شدند.

در حال حاضر شرکت هواپیمایی زاگرس 19 فروند هواپیمای فعال و مطابق با استانداردهای بین المللی دارد. از جمله ناوگان های هوایی زاگرس می توان به 2 فروند ایرباس 211-320 با ظرفیت 180 نفر، 1 فروند ایرباس 320-214 با ظرفیت 165 نفر، 4 فروند ایرباس 212-320 با ظرفیت 164 نفر، 1 فروند ایرباس ای 319 با ظرفیت 142 نفر،2 فروند ایرباس 321 با ظرفیت 193 نفر، 3 فروند هواپیمای مک دانل داگلاس ام دی 83 با ظرفیت 165 نفر و 6 فروند مک دانل داگلاس ام دی 82 با ظرفیت 165 نفر اشاره کرد.

نوشته های مشابه

کلاس پروازی و خدمات

به صورت کلی سه کلاس پروازی وجود دارد. اکونومی، بیزینس کلاس و فرست کلاس را می توان سه کلاس پروازی دانست. نکته مهمی که وجود دارد این موضوع است که همه هواپیماها این سه کلاس پروازی را ندارند. ناوگان های هوایی زاگرس دارای دو کلاس پروازی اکونومی و بیزینس کلاس هستند. از مهم ترین تفاوت هایی که میان این دو کلاس پروازی وجود دارد می توان به قیمت آن ها اشاره کرد. قیمت کلاس پروازی اکونومی به مراتب پایین تر از قیمت کلاس پروازی بیزینس کلاس می باشد. همین موضوع باعث شده تا بسیاری از افراد توانایی خرید بلیط بیزینس را نداشته باشند.

از تفاوت های دیگری که میان این دو کلاس پروازی وجود دارد، می توان به خدمات آن ها اشاره کرد. به طور مثال صندلی های کلاس پروازی بیزینس بسیار راحت است و افراد در کنار یکدیگر نمی نشینند. نقطه مقابل این موضوع کلاس پروازی اکونومی است که افراد در فاصله نزدیک و کنار یکدیگر قرار دارند.

وجود غذاهایی گرم و متناسب با رژیم غذایی منحصر به فرد هر شخص از دیگر خدمات کلاس پروازی بیزینس به حساب می آید. هر فرد در کلاس پروازی بیزینس یک تلویزیون مجزا دارد که در حین سفر می تواند به تماشای فیلم مورد علاقه خود بنشیند. در کلاس پروازی اکونومی اما برای تمامی افراد تنها دو مدل غذا در نظر گرفته شده است و یک تلویزیون مشترک در کابین هواپیما وجود دارد.

میزان بار مجاز هواپیمایی زاگرس

منظور از بار مجاز، مقدار باری است که بدون نیاز به پرداخت هزینه اضافه فرد می تواند آن را با خود حمل نماید. میزان بار مجازی که هر شخص با خود می تواند حمل کند رابطه مستقیمی با مقصد سفر و همچنین نوع کلاس پروازی دارد. به طور مثال در پروازهای داخلی با کلاس پروازی بیزینس فرد مجاز به حمل 30 کیلوگرم بار و با کلاس پروازی اکونومی مجاز به حمل 20 کیلوگرم بار می باشد. در پروازهای خارجی با کلاس پروازی اکونومی می توان 30 کیلوگرم بار و با کلاس پروازی بیزینس 40 کیلوگرم بار حمل کرد.

مسیرهای پروازی هواپیمایی زاگرس

از جمله مقاصد داخلی ایرلاین زاگرس می توان به آبادان، اصفهان، اهواز، بندر عباس، تهران و… اشاره کرد. تفلیس، استانبول و نجف نیز از مقاصد خارجی این شرکت هواپیمایی به حساب می آیند.

تهران : فرودگاه بین‌المللی مهرآباد

آبادان : فرودگاه آبادان

اهواز : فرودگاه بین المللی اهواز

اراک : فرودگاه اراک

اصفهان : فرودگاه بین المللی اصفهان

شهرکرد : فرودگاه شهرکرد

کرمان : فرودگاه کرمان

کرمانشاه : فرودگاه کرمانشاه

کیش : فرودگاه بین‌المللی کیش

ماهشهر : فرودگاه ماهشهر

مشهد : فرودگاه بین المللی مشهد

رشت : فرودگاه بین المللی رشت

شیراز : فرودگاه بین المللی شیراز

اطلاعات تماس ایرلاین

برای رفع هر مشکلی می توان به صورت 24 ساعته با ایرلاین زاگرس در ارتباط بود.

پشتیبانی 24 ساعته هواپیمایی زاگرس: 4746

نحوه خرید و رزرو بلیط هواپیما

خرید بلیط هواپیما این روزها کار سختی نیست و می توان به راحتی هر چه تمام تر آن را انجام داد. برای خرید بلیط سریع و مطمئن میتوانید از وب سایت پیک خورشید به راحتی کار خرید بلیط را انجام دهید. اگر قصد خرید بلیط هواپیمایی زاگرس را دارید می توانید با پشتیبانان این مجموعه به صورت 24 ساعته در ارتباط باشید. این پشتیبانان می توانند به درستی شما را راهنمایی کرده و خرید بلیط مد نظر شما را انجام دهند.

نوشته های مشابه

0 0 رای ها
امتیازدهی
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا