هواپیمایی پارس ایر

هواپیما را می توان یکی از مهم ترین اختراعات تاریخ بشریت دانست. این وسیله حمل و نقل در سریع ترین زمان ممکن و به راحتی هر چه تمام تر، افراد را از یک مختصات جغرافیایی به یک مختصات دیگر انتقال می دهد. موضوع سهولت و راحتی که وجود دارد، باعث شده تا بسیاری از افراد رو به استفاده از هواپیما برای جابجایی از یک مکان به مکان دیگر بیاورند. از آن جایی که تاریخچه شرکت هواپیمایی یک امر بسیار مهم برای بسیاری از افراد تلقی می شود؛ در این مقاله در مورد یکی از ایرلاین های نسبتا گم نام ایرانی که در کشور فعالیت دارد صحبت می کنیم.

هواپیمایی پارس ایر

پارس ایر، یکی از شرکت های هواپیمایی خصوصی ایران به حساب می آید که در سال 1394 در شهر شیراز به طور رسمی فعالیت خود را آغاز کرد. علت گم نام بودن هواپیمایی پارس ایر را می توان تجربه کم آن در صنعت هوایی ایران دانست. هواپیمایی پارس ایر، نسبت به سایر ایرلاین های ایرانی عمر کم تری دارد و همین مسئله سبب شده تا بسیاری از مسافران بر سر جان خود ریسک نکنند. اگر تاکنون اقدام به خرید بلیط های پارس ایر نکرده اید قطعا با خواندن این مقاله نظرتان عوض می شود؛ چرا که این ایرلاین در عین جوان بودنش از ناوگان های هوایی استانداردی استفاده می کند.

یک نکته بسیار مهمی که نیاز است به آن اشاره کنیم این موضوع است که ایرلاین پارس ایر تنها ایرلانی در کشور می باشد که از هواپیماهای بمباردیه استفاده می کند. ناوگان های هوایی بمباردیه ساخت کشور کانادا هستند که همین مسئله نشان از با کیفیت بودن ناوگان های هوایی این ایرلاین دارد.

اولین پرواز داخلی ایرلاین پارس ایر در تاریخ 5 اسفند سال 1399 رخ داد. این پرواز داخلی از شهر تهران به شهر شیراز صورت گرفت. جالب است بدانید که نخستین پرواز خارجی این ایرلاین نیز در تاریخ 29 خرداد سال 1400 از مبدا تهران به مقصد تفلیس پایتخت گرجستان انجام شد.

یکی از رموز موفقیت ایرلاین پارس ایر در این بازار رقابتی را می توان استفاده از نیروهای جوان و در عین حال با تجربه دانست. تمامی پرسنل این ایرلاین در عین کم سال بودنشان با کوله باری از تجربه و تخصص قدم های بزرگی برای رفع نواقص موجود بر می دارند.

ناوگان های هواپیمایی

در دهه 90 سوانح هوایی بسیار زیادی در کشور رخ داد. علت این موضوع را تنها می توان بالا بودن عمر بیش از اندازه مجاز ناوگان های هوایی ایران دانست. تحریم ها به تنهایی توانستند به اندازه یک جنگ کوچک از کشور ایران قربانی بگیرند. در سال 1397 با توافقاتی که میان کشور ایران و سایر کشورها حاصل شد، ایرلاین های ایرانی توانستند نفسی تازه کنند و دست به خرید هواپیماهای نو بزنند. از آن جایی که ایرلاین پارس ایر در سال های تحریم شروع به فعالیت کرد، هیچ سهمی در کشته شدن هموطنان در سوانح هوایی دهه 90 نداشت.

نوشته های مشابه

در حال حاضر شرکت هواپیمایی پارس ایر دارای 1 فروند هواپیمای بمباردیه سی آر جی 200 ال آر با ظرفیت 50 نفر و یک فروند هواپیمای بمباردیه سی آر جی 200 ال ئی با ظرفیت 50 می باشد. ناوگان های این ایرلاین در سال 2000 و 2001 میلادی در کشور کانادا ساخته شدند.

کلاس پروازی و خدمات

از مهم ترین ایراداتی که می توان به این ایرلاین وارد کرد موضوع نداشتن کلاس پروازی بیزینس کلاس و فرست کلاس می باشد. هواپیمایی پارس ایر تنها اقدام به فروش بلیط های کلاس پروازی اکونومی و یا اقتصادی می کند. شاید در دید بسیاری از مسافران این موضوع مسئله حادی نباشد اما برخی از مسافران برای این که بتوانند سفر راحتی را داشته باشند، تنها تمایل به خرید بلیط های بیزینس کلاس و یا فرست کلاس دارند. با تمامی این تفاسیر اما نمی توان خدمات خاصی را برای کلاس پروازی اکونومی در نظر گرفت. در این کلاس پروازی صندلی ها در کنار یکدیگر قرار دارند و مسافران باید در فاصله نزدیک نسبت به یکدیگر بنشینند. در طول پرواز تنها دو رقم غذا برای مسافران سرو می شود که می توانند از بین آن ها یکی را انتخاب کرده و میل کنند.

برای این که مسافران در طول سفر کلافه و خسته نشوند، یک تلویزیون در کابین هواپیما قرار گرفته است که در طول سفر یک فیلم را پخش می کند.

میزان بار مجاز

به صورت کلی نمی توان در مورد این موضوع که به چه اندازه می توان با خود در حین سفر بار حمل کرد، صحبت کنیم؛ چرا که هر ایرلاینی متناسب با سیاست کاری خود این مورد را مشخص می کند. با این وجود اما یک قانون کلی وجود دارد که بسیاری از ایرلاین ها از این قانون تبعیت می کنند. مقصد سفر و نوع کلاس پروازی به صورتی مستقیم تعیین کننده مقدار بار مجاز برای حمل هستند.

از آن جایی که شرکت هواپیمایی پارس ایر تنها اقدام به فروش بلیط های اکونومی می کند پس صحبت کردن در مورد نوع کلاس پروازی یک چیز بی مورد است. در صورتی که مقصد سفر یکی از شهرهای داخلی باشد با کلاس پروازی اکونومی می توان 20 کیلوگرم بار و در صورتی که مقصد یکی از شهرهای خارجی باشد می توان 30 کیلوگرم بار حمل کرد. تمامی نوزادان نیز فارغ از مقصد سفر مجاز به حمل 10 کیلوگرم بار می باشند.

مسیرهای پروازی 

از شهرهای داخلی که ایرلاین پارس ایر به آن ها پرواز مستقیم دارد می توان به تهران، ایرانشهر، شیراز، جاسک، جهرم، کرمانشاه، یاسوج، مشهد و… اشاره کرد. نجف، تفلیس، مسقط و باتومی از شهرهای خارجی به حساب می آیند که ایرلاین پارس ایر به آن ها پرواز دارد.

اطلاعات تماس ایرلاین

شماره تماس دفتر مرکزی پارس ایر در تهران: 0214996500 و 02149965499

شماره تماس دفتر مرکزی پارس ایر در شیراز: 07132342209 و 07132342208

نحوه خرید و رزرو بلیط هواپیما

برای خرید بلیط هواپیما می توانید به صورت مستقیم با دفتر فروش این ایرلاین در ارتباط باشید. راه حل دوم که روش پیشنهادی ما نیز می باشد خرید بلیط از وب سایت رسمی پیک خورشید می باشد. پیک خورشید نماینده رسمی شرکت هواپیمایی پارس ایر است که می توانید بلیط خود را با تخفیف از این وب سایت تهیه کنید.

نوشته های مشابه

5 1 رای
امتیازدهی
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا