ترمینال بیهقی تهران

پایانه مسافربری بیهقی (آرژانتین)

یکی از معروف ترین ترمینال های شهر تهران، ترمینال بیهقی است که در قسمت شرق میدان آرژانتین می باشد. در واقع باید بدانید که بسیاری از افراد این ترمینال را به عنوان ترمینال آرژانتین می شناسند. چرا که به میدان آرژانتین نزدیک است. آدرس دقیق ترمینال در میدان آرژانتین، پارک سوار بیهقی می باشد. سیر و سفر بیهقی به عنوان اولین اتوبوس این برمینال شناخته می شود. پس از آن شرکت های دیگری وارد این ترمینال شدند و اکنون هم فعال هستند.  سرویس های درون مرزی و برون مرزی زیادی در این ترمینال وجود دارد.

ترمینال مسافربری بیهقی

پایانه مسافربری بیهقی در سال 1370 تاسیس شده است و 13 هزار هکتار می باشد. بسیاری از افرادی که در شهرهای دیگر هستند برای انجام دادن کارهای اداری، تجاری، تفریحی و … به تهران می آیند. بسیاری از ساکنین شهرهای دیگر هم در این شهر ساکن می باشند. آنها باید برای بازگشت به شهر خودشان به ترمینال بروند. ترمینال مسافربری بیهقی بعد از ترمینال شرق و جنوب به عنوان سومین ترمینالی می باشد که در شهر تهران ساخته شده است.

سرویس دهی پایانه مسافربری بیهقی به تمامی شهرهای ایران انجام خواهد شد. شما برای اینکه بلیط خود را از این ترمینال رزرو کنید محدودیتی برای شرق و غرب مقصد ندارد. برخلاف بسیاری از ترمینال های دیگر که دارای سرویس های مشخص شده ای هستند، این ترمینال دارای کامل ترین نقشه های مسافربری می باشد. بیشتر شهرها و استان های مهم کشور ایران به وسیله تعاونی ها و شرکت ها در این ترمینال پوشش داده می شوند.

امکانات رفاهی 

با اینکه ترمینال بیهقی تهران یکی از پایانه های مسافربری ساده به شمار می رود، اما شرایط آسودگی مسافران را فراهم کرده است. بسیاری از امکاناتی که در این ترمینال وجود دارد در ساعات اداری فعال می باشند. برخی از امکانات دیگر این ترمینال به صورت 24 ساعته هستند. شما می توانید از آژانس مسافرتی، اتوماسیون حمل بار، دفتر فروش شرکت ها، اتاق مادر و کودک، کتابخانه، خانه سلامت، کافی شاپ و رستوران، و فروشگاه های این ترمینال استفاده کنید. خدمات مکانیکی و کارواش، مرکز معاینه فنی، دفاتر خدمات بیمه و … در این ترمینال قرار گرفته است. هر یک از امکاناتی که در این ترمینال وجود دارند، شرایط سفر مسافرین را آسوده تر می کنند.

مقاصد ورودی و خروجی 

مقاصد خروجی متنوعی در پایانه بیهقی وجود دارد. مقاصد خروجی این ترمینال شامل شهر اراک، ارومیه، شیراز، مشهد، اصفهان، اهواز، بوشهر، بروجرد، بابلسر، کرمان، چالوس، ساری، رشت، گرگان، یزد، شبستر و … می باشد. هر یک از مسیرهای خروجی در ساعت های متفاوتی حرکت می کنند. همچنین مقاصد ورودی زیادی در این ترمینال وجود دارد.

بیشتر مقاصد خروجی و ورودی که مربوط به شهرهای متنوع کشور ایران هستند را می توانید در ترمینال آرژانتین مشاهده نمایید. بنابراین شما می توانید با خیال راحت بلیط این ترمینال را رزرو کنید و به مقصد خروجی و ورودی مد نظرتان بروید. ترمینال آرژانتین به مناطق بالا شهر تهران نزدیک تر است. به همین دلیل بسیاری از افراد برای اینکه از شهرهای دیگر به بخش شمالی تهران بروند این ترمینال را به عنوان مقصد ورودی انتخاب می کنند.

نوشته های مشابه

شرکت های مسافربری

تعاونی های زیادی در ترمینال بیهقی تهران قرار گرفته اند که هر یک از آنها سرویس های متنوعی دارند. شرکت مسافربری رویال سفر ایرانیان، همسفر چابکسواران، سیروسفر ایران، تعاونی شماره 1، شماره 13، شماره 17، آریارو بیهقی، سیروسفر فرودگاه و … به عنوان مهمترین تعاونی های این ترمینال هستند. هر یک از تعاونی ها، اتوبوس های متنوعی را برای ارائه خدمات مسافربری دارند. برخی از اتوبوس ها وی آی پی هستند و برخی از مدل های دیگر اتوبوس ها ساده تر می باشند که هزینه بلیط آنها کمتر است. شما هزینه بلیط اتوبوس های وی آی پی و معمولی را می توانید در وب سایت پیک خورشید بررسی نمایید.

راه های دسترسی

روش های دسترسی به پایانه مسافربری بیهقی متفاوت است. اتوبوس بی آر تی در خط 5 برای ترمینال مسافربری بیهقی می باشد. خط 9 بی آر تی تهران با خط 5 در ارتباط است و ایستگاه مشترک دارد. ایستگاه مترو مصل و همچنین مصلی شیرازی برای ترمینال مسافربری بیهقی هستند. شما با استفاده از این دو ایستگاه می توانید به ترمینال بروید. رفتن با مترو و بی آر تی تنها برای افرادی که بار زیادی ندارند مناسب می باشد. در واقع اگر شما وسیله هایتان زیاد است باید از تاکسی برای رفتن به ترمینال استفاده کنید.

تاکسی های درون شهری و اینترنتی زیادی هستند که شما می توانید برای رفتن به ترمینال بیهقی تهران از آنها استفاده کنید. شما با استفاده از تاکسی های اینترنتی به راحتی می توانید مبدا و مقصد را انتخاب کنید. به طور کلی باید به خوبی بدانید که موقعیت ترمینال آرژانتین بسیار عالی است. به همین دلیل شما به راحتی می توانید به این ترمینال برسید و از آنجا به بخش های متنوع شهر تهران بروید.

اطلاعات تماس 

برای رزرو تلفنی ترمینال آرژانتین می توانید با شماره 02188534384 تماس بگیرید. شما می توانید به صورت 24 ساعته با کارشناسان ترمینال تماس بگیرید. کارشناسانی که در ترمینال حضور دارند می توانند برای رزرو بلیط شما را راهنمایی کنند. در صورتی که می خواهید از خدمات ترمینال و نحوه کنسل کردن بلیط اطلاعات بیشتری به دست آورید می توانید با کارشناسان ترمینال تماس بگیرید. برای اطلاع از زمان سفر هر یک از اتوبوس ها نیز می توانید با ترمینال تماس بگیرید تا اطلاعات لازم را دریافت کنید.

خرید و رزرو بلیط اتوبوس

امروزه بسیاری از افراد برای سفر خود بلیط شان را به صورت اینترنتی رزرو می کنند. بنابراین بسیاری از افراد برای خرید و رزرو بلیط ترمینال بیهقی به صورت اینترنتی اقدام می کنند. شما می توانید از طریق وب سایت پیک خورشید، بلیط مسافربری شهرهای متنوع این ترمینال را رزرو نمایید. ساعت سفر اتوبوس ها و هزینه دریافتی هر یک از اتوبوس ها در وب سایت وارد شده است. کارشناسان شرکت مسافربری پیک خورشید برای خرید بلیط و رزرو بلیط می توانند شما را راهنمایی کنند. بنابراین در هر مرحله خرید بلیط اگر با مشکل مواجه شدید می توانید با کارشناسان تماس بگیرید.

نوشته های مشابه

3.5 2 رای ها
امتیازدهی
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا