ترمینال اصفهان

پایانه مسافربری اصفهان

اگر می خواهید بدانید ترمینال اصفهان کجاست باید بگوییم که این شهر به دلیل وسعت بالا، چندین ترمینال مهم دارد. در بخش های متنوع شهر می توانید ترمینال های متفاوتی را مشاهده کنید که هر یک از آنها مقاصد ورودی و خروجی شان با یکدیگر فرق می کند. هر یک از ترمینال ها ماموریت خاصی را بر عهده دارند و برای رفت و آمد به شهرهای متنوع هستند. شما برای خرید بلیط اتوبوس در هر یک از این ترمینال ها می توانید در پیک خورشید، بلیط تان را رزرو نمایید.

ترمینال مسافربری اصفهان

پایانه مسافربری اصفهان کاوه به عنوان یکی از مهمترین ترمینال های این شهر شناخته می شود. در سال 1370 این ترمینال را تاسیس کرده اند که مساحت زیادی دارد. 16 شرکت مسافربری مهم در این ترمینال فعالیت می کنند و روزانه مسافرین زیادی را جابجا می نمایند. شما می توانید بلیط تان را از این ترمینال به شهرهای متنوع ایران رزرو کنید. ترمینال صفه یکی دیگر از ترمینال های مهم شهر اصفهان به شمار می رود. این ترمینال را هم در سال 1370 تاسیس کرده اند. این ترمینال نیز امکانات زیادی دارد و متراژ آن به 40 هزار متر مربع می رسد. سرویس دهی پایانه مسافربری اصفهان صفه، برای شهرهای جنوبی کشور ایران می باشد. به طور کلی باید به خوبی بدانید که مقاصد ورودی و خروجی این ترمینال نسبت به ترمینال کاوه کمتر می باشد.

14 شرکت مهم مسافربری در ترمینال صفه فعالیت می کنند. پایانه مسافربری اصفهان جی، به عنوان یکی دیگر از ترمینال های اصفهان است که در سال 1370 تاسیس شد. این ترمینال در بخش شرقی شهر می باشد و مسافرین شهرهای شرقی را جابجا می کند. جابجایی مسافرین در شهرهای درون استانی مربوط به این ترمینال است. ترمینال زاینده رود به عنوان یکی دیگر از ترمینال های اصفهان شناخته می شود که در قسمت جنوب غربی است. این ترمینال مسافرین شهرهای استان اصفهان و استان چهارمحال بختیاری را انجام می دهد. تمامی مراودات استان اصفهان و چهارمحال بختیاری از طریق این ترمینال انجام می شود.

امکانات رفاهی ترمینال

ترمینال اصفهان کاوه امکانات زیادی دارد. به همین دلیل آن را به عنوان یکی از بهترین ترمینال های کشور ایران می شناسند. هتل مجهز در این ترمینال وجود دارد که دارای 80 تخت است. تعمیرگاه اتوبوس، سرویس بهداشتی، خوابگاه رانندگان، فروشگاه های مواد غذایی، نمازخانه های مرکزی، پمپ بنزین و گازوئیل، اتاق مادر و کودک و … به عنوان امکانات ترمینال کاوه هستند. ترمینال صفه هم مانند ترمینال کاوه امکانات زیادی دارد. این ترمینال مجهز به هتل، تاکسی ویژه، نمازخانه، سرویس بهداشتی، فروشگاه های متنوع، رستوران و … می باشد. ترمینال جی و زاینده رود امکانات رفاهی شان مناسب است ولی به قدر ترمینال کاوه و صفه نمی باشد. در واقع امکانات این دو ترمینال در حدی می باشد که مسافر بتواند نیازهای خود را رفع کند.

مقاصد ورودی و خروجی ترمینال 

بیشتر مقاصد ورودی و خروجی در پایانه مسافربری اصفهان کاوه وجود دارد. شما می توانید به تمامی شهرهای ایران از طریق این ترمینال سفر کنید. شهرهای زیادی که فاصله طولانی با اصفهان دارند، از طریق این ترمینال جابجایی مسافرین شان انجام می شود. مسیرهای ورودی و خروجی این ترمینال بسیار زیاد است. اگر شما می خواهید به شهرهای جنوبی کشور ایران بروید باید از طریق ترمینال صفه، سفرتان را انجام دهید. از این ترمینال به شهرهای بندرعباس، خرمشهر، گنبد کاووس، تنکابن و … می توانید بروید. از ترمینال جی می توانید به شهر کوهپایه، اردستان، نائین و … بروید. مسیر ترمینال زاینده رود هم مربوط به شهرهای غربی استان اصفهان می باشد. شما می توانید برای رفتن به چهارمحال بختیاری، شهرکرد، فولادشهر، لنجان و … از این ترمینال بلیط تان را رزرو کنید.

تهران (ترمینال جنوب ، ترمینال بیهقی) قم – قزوینساریکرجتبریزمشهداهوازشیراز –  کرمان –  رشتارومیهبندرعباسکرمانشاههمدان –  خرم آباد – الیگودرز – بروجرد – دورود –  ایلام – مهران – اردبیلیزدبوشهر – عسلویه

نوشته های مشابه

شرکت های مسافربری ترمینال

شرکت های مسافربری معتبری در ترمینال اصفهان کاوه حضور دارند. شما می توانید 16 شرکت معتبر که جابجایی مسافرین را بر عهده دارند در این ترمینال مشاهده نمایید. همچنین در ترمینال صفه 14 شرکت معتبر قرار گرفته است که هر یک از آنها اتوبوس های متنوعی دارند. در ترمینال جی شرکت های کمتری فعالیت می کنند. شرکت عدل، سیر و سفر، رویال و سیر ایثار مهمترین شرکت های این ترمینال هستند. در ترمینال زاینده رود هم تعداد شرکت های کمتری جابجایی مسافرین را بر عهده دارند. ولی هر یک از شرکت های فعال در ترمینال زاینده رود معتبر و شناخته شده می باشند.

راه های دسترسی به ترمینال

پایانه مسافربری اصفهان کاوه در قسمت شمال اصفهان می باشد و با مرکز شهر 5 کیلومتر فاصله دارد. مترو، اتوبوس و تاکسی بهترین وسیله های نقلیه ای هستند که شما برای رفتن به این ترمینال می توانید انتخاب نمایید. ترمینال صفه در قسمت جنوبی اصفهان می باشد. برای رفت و آمد به این ترمینال می توانید از اتوبوس های شهری، مترو و تاکسی استفاده کنید. از آنجایی که ترمینال جی در داخل شهر می باشد دسترسی به آن آسان است. برای رفت و آمد بین شهر و ترمینال می توانید از تاکسی ها و اتوبوس های شهری استفاده کنید. دسترسی به ترمینال زاینده رود هم از طریق اتوبوس و تاکسی میسر می شود.

اطلاعات تماس ترمینال اصفهان

تلفن ترمینال اصفهان کاوه   91 – 34358880 می باشد. شماره تلفن ترمینال جی 35241009 / 35210003 است. شماره تلفن ترمینال زاینده رود 30 – 37860529 می باشد و شماره تلفن ترمینال صفه هم   5 – 36732751 است. شما در هر ساعت شبانه روز می توانید با این شماره ها تماس بگیرید تا با کارشناسان ترمینال ارتباط برقرار نمایید. برای رزرو بلیط، کنسل کردن بلیط، اعلام ساعت حرکت اتوبوس و … می توانید با این شماره ها تماس بگیرید.

نحوه خرید و رزرو بلیط 

خرید بلیط پایانه مسافربری اصفهان به صورت اینترنتی انجام می شود. امروزه بسیاری از افراد برای رزرو بلیط هر یک از ترمینال های اصفهان به صورت اینترنتی اقدام می نمایند. شما می توانید از طریق وب سایت پیک خورشید بلیط ترمینال های متفاوت اصفهان را رزرو کنید. در وب سایت، ساعت حرکت اتوبوس، قیمت بلیط، زمان حرکت و … درج شده است. بنابراین شما با آگاهی تمامی بلیط های شهرهای متنوع را بررسی می کنید و سپس یکی از آنها که با شرایط تان هماهنگ است را رزرو می نمایید.

نوشته های مشابه

0 0 رای ها
امتیازدهی
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا