ترمینال اهواز

پایانه مسافربری اهواز

شهر اهواز یکی از شهرهای جنوبی ایران می باشد که آن را به عنوان مرکز استان خوزستان معرفی می کنند. شما برای اینکه از طریق ترمینال اهواز به شهرهای متنوع بروید باید به خوبی در مورد ویژگی ها و مشخصات ترمینال آشنایی داشته باشید. استان خوزستان با استان ایلام، اصفهان، لرستان و … همسایه است. همچنین باید بدانید که این استان با عراق مرز مشترک دارد. به همین دلیل برای سفر به شهرهای متنوع باید به خوبی در مورد ترمینال های این شهر اطلاعات بیشتری به دست آوردید.

ترمینال مسافربری اهواز

4 پایانه مسافربری در اهواز قرار گرفته که هر یک از آنها دارای ویژگی ها و مشخصات خاصی هستند. شما برا سفر به شهرهای متنوع باید یکی از این ترمینال ها را انتخاب کنید. ترمینال سیاحت یکی از ترمینال های مهم این شهر است که آن را به عنوان سه راه خرمشهر می شناسند. این ترمینال در بخش شمال غربی اهواز می باشد و دارای 16 شرکت مسافربری است. امکانات زیادی در این ترمینال وجود دارد و مقاصد خروجی و ورودی زیادی دارد. ترمینال تپه شرق اهواز یکی دیگر از ترمینال های این شهر می باشد که در قسمت شرقی شهر قرار گرفته است.

پایانه مسافربری اهواز تپه شرق نسبت به دیگر ترمینال های اهواز، مساحت کمتری دارد. شما برای سفر به شهرهای شرقی استان می توانید بلیط تان را در این ترمینال رزرو کنید. شرکت های زیادی در این ترمینال هستند و مقاصد ورودی و خروجی زیادی دارد. ترمینال خلیج فارس 12 هزار هکتار است و برای سرویس دهی شهرهای شادگان و آبادان راه اندازی شده است. معماری این ترمینال خاص و جذاب می باشد. ترمینال زاگرس یکی دیر از ترمینال های اهواز می باشد. این ترمینال در قسمت شمال شرقی شهر می باشد و برای مسیرهای داخلی آن را راه اندازی کرده اند. شما برای رفتن به شوشتر، مسجد سلیمان، کارون و … می توانید به این ترمینال بروید.

امکانات رفاهی ترمینال

هر یک از 4 ترمینال اهواز که معرفی کردیم امکانات خاصی دارند. شما می توانید در ترمینال سیاحت از امکانات سالن غذاخوری، نمازخانه، آبسردکن، کافی شاپ، غرفه فروش سوغاتی، اتوماسیون حمل بار و … استفاده کنید. در ترمینال تپه شرق نیز تمامی امکاناتی که مربوط به رفاه مسافرین مانند سرویس بهداشتی، نمازخانه، سالن غذاخوری و … می باشد را راه اندازی کرده اند. ترمینال خلیج فارس هم شامل امکاناتی مانند نمازخانه، پارکینگ، سرویس بهداشتی، غرفه خدماتی و تجاری، غرفه فروش بلیط و … می باشد. ترمینال زاگرس هم از آنجایی که برای مقاصد داخلی می باشد امکانات زیادی ندارد. تنها نمازخانه، پارکینگ، غرفه فروش بلیط و … در این ترمینال وجود دارد.

مقاصد ورودی و خروجی ترمینال

مهمترین پایانه مسافربری در اهواز که مقاصد خروجی و ورودی زیادی دارد ترمینال سیاحت می باشد. شما می توانید به تمامی شهرهای جنوبی، شمالی، شرقی و مرکزی ایران از طریق این ترمینال سفر کنید. سرویس های ورودی و خروجی این ترمینال بسیار زیاد است، به همین دلیل شرکت های بیشماری در این ترمینال فعالیت می کنند. ترمینال تپه شرق اهواز تنها به شهرهایی که در قسمت شرقی خوزستان می باشند، سرویس دارد. شما برای رفتن به تهران (نرمینال جنوب، ترمینال بیهقی) ساری، رشت، اردبیل، شیراز، بندرعباس، همدان، بوشهر، یزد، بروجرد، اراک، شاهین شهر، کرج، قم، اصفهان و … می توانید بلیط تان را در این ترمینال رزرو کنید. ترمینال خلیج فارس تنها برای شهرهای آبادان و شادگان سرویس دارد. ترمینال زاگرس هم برای مسیرهای داخلی استان، سرویس دارد.

شرکت های مسافربری

تعاونی های ترمینال اهواز زیاد هستند، در واقع باید بدانید که هر یک از ترمینال ها تعاونی های زیادی دارند. شرکت های ترمینال سیاحت برای سفرهایی که بیرون شهری هستند برنامه ریزی می کنند. البته شرکت هایی که برای داخل استان سرویس دارند هم در این ترمینال قرار گرفته اند. شرکت های ترمینال تپه اهواز نیز شرکت های زیادی دارد. شرکت گیتی پیما، چابک، لوان نور، عدل، تک سفر، آسیا سفر و … تعاونی های این ترمینال هستند. تعاونی های ترمینال خلیج فارس از جمله تعاونی هایی می باشند که سفر درون استانی انجام می دهند. طاووس پیما، امانت سفر و سرافراز شرکت های این ترمینال هستند. تعاونی های ترمینال زاگرس هم سفر داخلی انجام می دهند. فجر کارون، هجرت پیمای جنوب، بردنشانده و … شرکت های این ترمینال هستند.

نوشته های مشابه

راه های دسترسی به ترمینال 

هر یک از 4 پایانه  مسافربری در اهواز، مسیر دسترسی خاصی دارند. ترمینال سیاحت 10 دقیقه با مرکز شهر فاصله دارد، به همین دلیل رفت و آمد به این ترمینال بسیار آسان است. شما از وسیله های عمومی می توانید برای رفتن به این ترمینال استفاده کنید. ترمینال تپه اهواز در حاشیه شهر قرار گرفته است به همین دلیل دسترسی به آن آسان می باشد. شما می توانید از تاکسی های شهری برای رفتن به این ترمینال استفاده کنید. ترمینال خلیج فارس 10 دقیقه تا مرکز شهر فاصله دارد و با تاکسی می توانید به این ترمینال بروید. ترمینال زاگرس هم فاصله زیادی با شهر ندارد و شما با تاکسی می توانید به این ترمینال بروید.

اطلاعات تماس 

برای ارتباط با ترمینال اهواز باید شماره تلفن ترمینال را داشته باشید. شماره تلفن ترمینال سیاحت 06133780015 می باشد. شماره تلفن ترمینال تپه شرق اهواز 06132288784 است. شماره تلفن ترمینال زاگرس 06132267888 می باشد. البته با شماره تلفن 06132245209 و 06132246976 هم می توانید تماس بگیرید. شماره تلفن ترمینال خلیج فارس هم 06132249883 می باشد. شما با هر یک از ترمینال های شهر اهواز می توانید تماس بگیرید و برای رزرو بلیط یا کنسل کردن بلیط اقدام کنید. کارشناسانی که در ترمینال هستند به صورت 24 ساعته پاسخگوی مسافرین می باشند.

نحوه خرید و رزرو بلیط اتوبوس

برای خرید بلیط اتوبوس هر یک از پایانه های مسافربری اهواز می توانید از طریق وب سایت پیک خورشید اقدام کنید. پیک خورشید فروش اینترنتی بلیط اتوبوس تمامی تعاونی های ترمینال های اهواز را بر عهده دارد. هر یک از اتوبوس های وی آی پی و معمولی تعاونی ها را می توانید در این وب سایت مشاهده کنید و سپس یکی از آنها را در ساعت و روز مشخص شده رزرو نمایید. دقت داشته باشید که هزینه خریداری بلیط های مسافربری با یکدیگر فرق می کند و باید به خوبی این مسئله را بررسی نمایید.

نوشته های مشابه

0 0 رای ها
امتیازدهی
اشتراک در
اطلاع از
1 دیدگاه
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
زید خضیری
2 ماه قبل

سلام بنده سربازم ۲ روز پیش از کرمانشاه به اهواز حرکت کردم اتوبوس اهواز ۳ بوده موقع پیاده شدن کیف مدارکم رو جا گذاشتم تو اتوبوس الان چطوری میتوانم با صاحب اتوبوس ارتباط داشته باشم ؟؟؟ یا چطوری میشه مدارکم رو پیدا کرد

آخرین ویرایش 2 ماه قبل توسط زید خضیری
دکمه بازگشت به بالا