ویزای انگلیس

ویزای انگلیس

انگلستان به عنوان یکی از کشورهای زیبا و تاریخی اروپا شناخته می‌شود و جذابیت‌های گردشگری فراوانی دارد. علاوه بر این، انگلستان دارای دانشگاه‌های برجسته با سطح علمی بسیار بالا نیز می‌باشد. ویزای انگلیس می‌تواند برای مقاصد مختلفی از جمله تحصیل، گردشگری، ازدواج و غیره صادر شود. هر نوع ویزا دارای مدارک و شرایط مشخصی است که باید رعایت شود. علاوه بر این، ویزای انگلیس به شما امکان سفر به کشورهای اسکاتلند، ایرلند شمالی و ولز را نیز می‌دهد. در مقاله فوق، به شما در مورد انواع ویزای انگلیس، مراحل درخواست ویزا، و مدارک مورد نیاز برای هر نوع ویزا توضیح داده شده است. این اطلاعات می‌تواند به شما کمک کند تا مقصد و نوع ویزای مورد نیاز خود را به درستی تعیین کنید و اقدامات لازم را برای اخذ ویزا انجام دهید.

انگلستان از جمله کشورهای زیبای منطقه اروپا است. این کشور علاوه بر جاذبه‌های گردشگری، دارای دانشگاه‌هایی با سطح علمی بالا نیز می‌باشد. با دریافت روادید انگیس می‌توانید به کشورهای اسکاتلند، ایرلند شمالی و ولز نیز سفر کنید؛ اما توجه داشته باشید که هر یک از ویزاهای انگلیس اعمم از ویزای تحصیلی، ویزای توریستی، ویزای ازدواج وغیره دارای مدارک خاصی هستند. همچنین شرایط دریافت اقامت دائم در هر یک از موارد نام‌برده شده متفاوت است. در ادامه این مطلب در خصوص انواع ویزای انگلیس، مراحل اخذ ویزا و مدارک لازم آن بیش‌تر صحبت خواهیم کرد.

انواع ویزای انگلیس

روادید انگلیس دارای انواع مختلفی است. برخی از این ویزاها عبارتند از:

 • ویزای توریستی انگلیس
 • ویزای تحصیلی انگلیس
 • ویزای کاری انگلیس
 • ویزای درمانی انگلیس
 • وغیره

ویزای تحصیلی

چنانچه قصد ادامه تحصیل در کشور انگلیس را دارید، باید برای اخذ روادید تحصیلی این کشور اقدام کنید. ویزای تحصیلی انگستان مختص دانش آموزان و دانشجویان است. ویزای دانش آموزی برای مقاطع پیش دبستانی تا دبیرستان است. پس در هر مقطعی که باشید می‌توانید اقدام به دریافت ویزای تحصیلی دانش آموزی انگلیس نمایید؛ اما ویزای تحصیلی دانشگاه مختص افراد بالای 17 سال است. همچنین فرد باید نامه پذیرش از یکی از دانشگاه‌های این کشور را داشته باشد. برخی از مدارک لازم برای دریافت ویزای دانشجویی انگلیس به شرح ذیل می‌باشد.

 • نامه پذیرش از یکی از موسسه‌های آموزش عالی انگلیس
 • پاسپورت معتبر به همراه یک قطعه عکس
 • مدرک زبان انگلیسی
 • گواهی تمکن مالی
 • ارائه فرم درخواست ویزا
 • مدارک شناسایی
 • وغیره

ویزای توریستی

بهتر است قبل از اخذ روادید توریستی انگلیس، هدف خود را از سفر به این کشور مشخص کنید. برای اهداف گردشگری سفر می‌کنید یا برای دیدار اقوام و دوستان و یا اینکه به دنبال شغلی هستید. با مشخص شدن هدفتان می‌توانید ویزای توریستی کوتاه مدت یا بلند مدت دریافت کنید. ویزاهای توریستی بلند مدت حداکثر 10 سال هستند و بیش از آن نمی‌توانند باشند. دقت داشته باشید که با داشتن ویزای توریستی انگلیس اجازه کار و تحصیل در این کشور را نخواهید داشت. مسافر عزیز برای داشتن سفری حیرت‌ا‌‌نگیز به انگلیس، پرواز خود را از پیک خورشید تهیه کنید. با رزرو بلیط از پیک خورشید از محل اقامت و واچر هتل خود نیز اطمینان یابید.

ویزای ازدواج

برای دریافت روادید ازدواج داشتن شرایط و مدارکی الزامی است. دقت داشته باشید شما و همسرتان باید بالای 18 سال باشید و همسرتان از تمکن مالی بالایی برخوردار باشد تا بتواند هزینه‌های مربوط به پوشاک، مسکن، خوراک وغیره را پرداخت نماید. همسر شما باید شهروند انگلیس یا در این کشور اقامت دائم داشته باشد تا بتوانید برای دریافت ویزای ازدواج اقدام کنید. همچنین نیاز است تا مدارکی را مبنی بر اثبات ازدواج خود به مرکز مربوطه ارائه دهید.

ویزای کاری

برای دریافت روادید کاری انگلیس نیاز است تا امتیازهایی را داشته باشید. برخی از این موارد عبارتند از:

 • مدرک زبان انگلیسی IELTS
 • گواهی تمکن مالی برای تامین مخارج زندگیی اعمم از خوراک، پوشاک، مسکن وغیره
 • دعوت‌نامه شغلی

در این کشور چند نوع ویزای کار انگلیس وجود دارد:

 • روادید متخصصان: نوعی از ویزای کار است که بلندمدت و دائمی است.
 • روادید نخبگان: این ویزا شامل سرمایه‌گذاران، کارآفرینان، فارغ‌التحصیلان کارآفرین و استعدادهای نخبه است.
 • روادید نیروهای خلاق و ورزشکار: این ویزا موقت بوده و به جوانان خلاق و ورزشکاران اختصاص دارد.

ویزای درمانی

اگر برای درمان بیماری قصد سفر به انگلیس را دارید، باید روادید درمانی این کشور را دریافت کنید. این ویزا برای مدت 6 تا 11 ماه است و در این مدت اجازه ورود و خروج  به کشور را دارید؛ البته این در صورتی است که ویزای شما یک بار ورود نباشد. فردی که برای دریافت ویزای درمانی درخواست می‌کند، باید ثابت کند که از تمکن مالی بالا برای پرداخت هزینه‌های درمان، سکونت وغیره برخوردار است. همچنین باید تعهد دهد پس از پایان اعتبار ویزا خاک این کشور را ترک می‌کند.

شرایط اقامت در انگلیس

انگلیس نیز مانند سایر کشورها قوانین و شرایط خاصی برای اقامت دارد. اقامت در انگلیس به دو نوع دائم و موقت تقسیم می‌شود. برای اخذ اقامت دائم نیاز است تا ابتدا یکی از ویزاهای تحصیلی، کاری، سرمایه‌گذاری، ازدواج و غیره را دریافت نمایید. سپس به دنبال اقامت دائم باشید؛ اما برای اقامت موقت،‌ گرفتن یکی از ویزاهای نام‌برده شده کافی است.

مدارک لازم برای دریافت ویزا

برای دریافت روادید انگلیس نیاز به یک سری مدارک شناسایی و گواهینامه‌ها دارید؛ البته به یاد داشته باشید که با توجه به نوع ویزای شما، مدارکی به این لیست افزوده می‌شود.

 • اصل و کپی مدارک شناسایی
 • چهار قطعه عکس
 • گواهی‌نامه تمکن مالی
 • بیمه سلامت
 • اصل گذرنامه
 • فرم درخواست ویزا
 • بلیط رفت و برگشت به انگلیس

با خرید بلیط رفت و برگشت لندن از پیک خورشید نه تنها یکی از مدارک لازم برای دریافت ویزا را تکمیل کرده‌اید، بلکه از هزینه‌های شما نیز کاسته می‌شود.

مراحل اخذ ویزا

برای طی کردن مراحل درخواست روادید ابتدا باید مشخص کنید نیاز به چه نوع ویزایی دارید. سپس فرم درخواست ویزا به همراه هدف سفر را پر کنید. پس از تکمیل فرم درخواست، یک وقت در سفارت انگلیس در کشورتان رزرو کنید و هزینه بررسی ویزا را در سفارت بپردازید. پس از واریز مبلغ تعیین شده نوبت به مرحله تحویل مدارک سفر و انگشت نگاری می‌رسد. پس آن منتظر بمانید تا تایید نهایی را از سمت سفارت انگلیس دریافت کنید. بعد از تایید نهایی ممکن است نیاز باشد برای مصاحبه به این سفارت بروید.

هزینه اخذ ویزا

هزینه اخذ روادید انگلیس متناسب با مدت زمان اقامت و نوع ویزا تغییر می‌کند. به طور معمول هزینه دریافت ویزای انگلیس برای مدت 2 سال، 720 دلار است. برای ویزای ازدواج هزینه‌ی اپلای از خارج انگلستان 1538 پوند و برای اپلای از داخل کشور حدود 1048 پوند است. این مبلغ‌ها برای هر نوع از ویزای انگستان متغیر خواهد بود.

سفارت انگلیس

سفارت بریتانیا در تهران، خیابان فردوسی پلاک 198 واقع شده است. در سفارت این کشور با مقامات ایرانی در خصوص مسائل مختلفی بحث و گفت و گو می‌کنند؛ اما یکی از خدمات مهم سفارت بریتانیا ارائه ویزای این کشور است. چنانچه قصد مراجعه حضوری به این سفارت را دارید بهتر است وقت قبلی رزرو کنید.

ارسال دیدگاه

0 0 رای ها
امتیازدهی
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا