فرودگاه بوشهر

فرودگاه بین‌المللی شهدای بوشهر

امروزه بسیاری از افراد از طریق بلیط هواپیما به شهر بوشهر رفت و آمد می نمایند. شما برای رزرو بلیط هواپیما در این شهر باید به‌ خوبی ویژگی های فرودگاه بوشهر را مورد بررسی قرار دهید. شهر بوشهر یک شهر بندری به شمار می رود که از قسمت شمال، جنوب و غرب با خلیج فارس ارتباط دارد. در بوشهر نیروگاه اتمی، کشتی سازی و … موجب رونق اقتصادی شهر شده است. قدمت کهن و آثار تاریخی زیادی که مربوط به این شهر می باشد موجب رفت و آمد گردشگران زیادی شده می گردد. بهترین زمان برای سفر به این شهر ماه اسفند و بهمن می باشد. به دلیل وجود فرودگاه بین المللی بوشهر، سفر به این شهر از طریق پرواز هوایی انجام می شود.

فرودگاه بوشهر

در سال ۱۲۹۸ فرودگاه بین المللی بوشهر تاسیس شد. در سال ۱۹۱۹ یک پرواز از اروپا به هندوستان در حرکت بود و مخزن سوخت هواپیما به سوختگیری نیاز داشت که در این فرودگاه فرود آمد. یکی از مهمترین فرودگاه هایی که در آن زمان برای سوختگیری مورد استفاده قرار می‌ گرفت فرودگاه شهر بوشهر بود. پرواز اروپا به هندوستان اولین پروازی بود که از آسمان ایران انجام شد. دولت تا آن زمان نظارت و کنترل خاصی روی پروازها نداشت. پس از آن در سال ۱۳۰۴ دولت اجازه ساخت فرودگاه در شهرهای متفاوت مانند بندرعباس، بندر انزلی، بوشهر و کرمان را صادر کرد. بعد از مدتی تمامی جوازها باطل شدند و پس از دوسال طرح های ساخت فرودگاه اجرایی گشت. دولت ایران به شرکت ‌های خارجی اجازه پرواز کردن در آسمان کشور ایران را داد.

اولین پرواز به وسیله یک هواپیمای انگلیسی بود که برای سوخت گیری به فرودگاه بوشهر آمد. از آنجایی که بندر بوشهر رونق زیادی گرفت فرودگاه این شهر روز به روز پیشرفته تر شد. در طول 100 سال گذشته همواره بهترین و مجهزترین وسیله ها را برای این فرودگاه به کار برده ‌اند. در راستای پذیرش پروازها و همچنین تامین کردن سلامت جان مسافران از امکانات پیشرفته ناوبری استفاده می شود. بر همین اساس شما می توانید با اطمینان خاطر بلیط هواپیما یتان را در این فرودگاه رزرو کنید و به مقاصد خروجی و ورودی متفاوت بروید. فرودگاه شهر بوشهر در قسمت شمالی شهر می باشد و ارتفاع آن ۲۱ متر از سطح دریا است. دو باند پرواز در این فرودگاه طراحی شده است. در سال ۲۰۱۶ حدود ۳ هزار پرواز در این فرودگاه انجام شد.

امکانات رفاهی فرودگاه 

فرودگاه بوشهر امکانات زیادی دارد تا مسافران بتوانند از این امکانات برای سفری آسوده استفاده کنند. غرفه های تجاری، اتاق مادر و کودک، شعبات بانک و … از جمله امکانات مهم فرودگاه به شمار می‌ روند. هر یک از این امکانات می ‌توانند به شما کمک کنند تا زمان انتظار برای سوار شدن به هواپیما برایتان به راحتی سپری شود. غرفه های تجاری شامل رستوران و بوفه هستند که در سالن عمومی و ترانزیت قرار گرفته ‌اند. شعبات بانک ها در ترمینال خارجی و داخلی وجود دارند. باجه ارزی بانک ملی و بانک ملت برای اخذ عوارض خروج از کشور در این فرودگاه قرار گرفته است. شما می توانید از پارکینگ فرودگاه برای پارک کردن خودروی خود استفاده کنید.

مسیرهای پروازی فرودگاه

در فرودگاه بین المللی بوشهر پروازهای خارجی و داخلی به صورت همزمان انجام می ‌شوند. مسیر پرواز داخلی فرودگاه شهر بوشهر برای فرودگاه های مانند اصفهان، خارک، مشهد، تهران، خلیج فارس، عسلویه و … می باشد. پروازهای خارجی که در این فرودگاه انجام می شوند مربوط به دبی، مدینه، جده و روسیه هستند. شما می توانید بلیط هواپیمای فرودگاه بوشهر را برای ترمینال خارجی و داخلی ثبت کنید. جهت رزرو بلیط باید ترمینال های فرودگاه را به خوبی مورد بررسی قرار دهید و ویژگی های آنها را بشناسید. شرکت های هواپیمایی زیادی در این فرودگاه فعالیت می ‌کنند و پروازهای داخلی و خارجی را انجام می ‌دهند. شرکت هواپیمایی ایران ایر، آسمان، تابان، زاگرس ایر، ماهان، وارش و … به عنوان مهم‌ترین شرکت هایی هستند که در این فرودگاه فعالیت می نمایند.

راه های دسترسی به فرودگاه

برای دسترسی به فرودگاه بوشهر می توانید از تاکسی های شهری استفاده نمایید. فرودگاه شهر بوشهر فاصله زیادی با مرکز شهر ندارد. به بسیاری از افراد تاکسی های آنلاین و تاکسی های مخصوص ترمینال داخلی و خارجی فرودگاه را مورد استفاده قرار می دهند. جهت انتخاب بهترین مسیر دسترسی به فرودگاه شهر بوشهر می‌توانید به تاکسی هایی که در این خط تردد می‌ کنند اعتماد نمایید. اگر وسیله های زیادی دارید بهتر است که با استفاده از تاکسی های مخصوص از ترمینال داخلی و خارجی فرودگاه به مرکز شهر بروید. در صورتی که می خواهید از مرکز شهر وارد فرودگاه شوید بهتر است که با استفاده از تاکسی وسیله های خود را جابجا کنید.

نوشته های مشابه

اطلاعات تماس با فرودگاه بوشهر

شما برای رزرو بلیط هواپیما فرودگاه بین المللی بوشهر می توانید با کارشناسان فرودگاه ارتباط برقرار نمایید. کارشناسانی که در فرودگاه بین المللی شهر بوشهر فعالیت می ‌کنند پاسخ تمامی پرسش های شما که مربوط به رزرو بلیط، کنسل کردن بلیط، ساعت حرکت هواپیما، نوع شرکت هواپیمایی و … می‌ باشد را می دهند. بر همین اساس شما می ‌توانید در هر بازه زمانی که مایل هستید با شماره تلفن فرودگاه تماس بگیرید و پرسش های خود را از کارشناسان فرودگاه بپرسید. توجه داشته باشید که شماره تلفن اطلاعات پرواز از بوشهر و از شهرستان با یکدیگر فرق می کند. شماره مرکز تلفن فرودگاه شهر بوشهر 33333291- 077 است و شماره  اطلاعات پرواز از شهرستان 31773316 -077 می باشد.

نحوه خرید و رزرو بلیط هواپیما

برای رزرو بلیط هواپیما از فرودگاه بوشهر می توانید به صورت اینترنتی اقدام نمایید. وب سایت پیک خورشید ارائه دهنده خدمات مربوط به رزرو بلیط هواپیما در فرودگاه بین المللی شهر بوشهر می باشد. کارشناسان پیک خورشید برای رزرو بلیط هواپیما شهر بوشهر شما را راهنمایی می کنند. بر همین اساس می توانید به راحتی بلیط خود را رزرو کنید. زمان رزرو بلیط باید هزینه بلیط سفر خارجی و داخلی را مورد بررسی قرار دهید. هواپیماهای متفاوتی در ترمینال داخلی و خارجی فعالیت سفر به مقاصد خروجی متفاوت را بر عهده دارند. بر همین اساس باید ویژگی‌ های شرکت‌ های هواپیمایی را به طور کامل بررسی کنید و بهترین شرکت را برای سفر خود انتخاب نمایید.

نوشته های مشابه

0 0 رای ها
امتیازدهی
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا