فرودگاه آبادان

فرودگاه بین‌ المللی آیت‌الله جمی آبادان

آبادان به عنوان یکی از شهرهای مرزی جنوب غربی کشور ایران شناخته می‌ شود. شما برای رفت و آمد به این شهر می توانید از فرودگاه آبادان استفاده کنید. آبادان یکی از شهرهای اصلی استان خوزستان به شمار می رود. این شهر از آنجایی که ذخایر نفتی زیادی دارد بسیار مشهور می باشد. به دلیل ذخایر نفتی فراوانی که در این شهر وجود دارد آن را به عنوان قطب صنعتی کشور می شناسند. رفت و آمد به شهر آبادان نسبت به دیگر شهرهای خوزستان بیشتر است. آبادان به عنوان منطقه آزاد کشور شناخته می‌ شود. بازارهای مصرفی این شهر شهرت زیادی دارند. آبادان به دلیل پالایشگاه نفت و پتروشیمی دارای اهمیت زیادی است.

فرودگاه آبادان

فرودگاه بین المللی آبادان را در سال ۱۳۲۰ تاسیس کرده‌ اند. اولین پرواز خارجی که در این فرودگاه انجام شد مربوط به سال ۱۳۲۸ می باشد. این فرودگاه از زمانی که تاسیس شد پروازهای خارجی و داخلی زیادی را پشتیبانی می کرد. از این نیروگاه به عنوان جایگزین فرودگاه مهرآباد برای پروازهای خارجی استفاده می‌کرده ‌اند. اگر فرودگاه مهرآباد به هر دلیلی قادر به پذیرش پروازهای خارجی در زمان‌ های متفاوت نبود پروازها در فرودگاه شهر آبادان به زمین می نشستند. فرودگاه شهر آبادان به عنوان دومین فرودگاه بین المللی کشور شناخته می ‌شود. شرکت‌ های هواپیمایی خارجی زیادی در این فرودگاه فعالیت می کرده اند. البته این فعالیت ها قبل از جنگ عراق و ایران انجام می شد.

فرودگاه بین المللی آبادان به دلیل قرار گرفتن در دالان هوایی تنها فرودگاه ترانزیتی شناخته می شد. این فرودگاه  سوخت گیری مسیر اروپا و خاورمیانه را انجام می داد. این فرودگاه یکی از فرودگاه های عمومی و باربری به شمار می‌ رود. مساحت فرودگاه ۳۵۴ هکتار می باشد و در قسمت شرقی شهر آبادان آن را تاسیس کرده‌ اند. ارتفاع این فرودگاه از سطح دریا ۶ متر است. این فرودگاه از قسمت شرق و جنوب به آبادان و از قسمت شمال به خرمشهر متصل می‌ گردد. در سال ۲۰۱۶ تعداد پروازهایی که در این فرودگاه انجام می شد به ۶۷۴۴ پرواز رسید. تعداد مسافرانی که در این فرودگاه پروازهای متفاوتی انجام می‌ دهند زیاد است. فرودگاه مهرآباد ظرفیت پذیرش هواپیما های متفاوتی را به صورت همزمان دارد. این فرودگاه بر اساس استانداردهای جهانی طراحی شده است و می تواند هواپیماهای بزرگ را به راحتی بپذیرد.

امکانات رفاهی فرودگاه آبادان

فرودگاه آبادان امکانات متفاوتی دارد. از امکاناتی که در این فرودگاه تعبیر شده است می ‌توانیم شعبات بانک ها، غرفه‌ های خرید سوغاتی، رستوران ها و … را نام ببریم. در محوطه فرودگاه، رستوران ها و بوفه های زیادی را تاسیس کرده اند. شما می توانید طبق میل تان غذای مدنظرتان را خریداری کنید. در فرودگاه شهر آبادان غرفه هایی برای فروش سوغاتی آبادان مانند خرما و ادویه جات قرار گرفته است. فرودگاه دارای پارکینگ شبانه روزی می باشد. حدود ۲۰۰ ماشین در این پارکینگ جا می شود. اگر قصد قرار دادن خودروی‌تان را در این فرودگاه به مدت طولانی دارید می‌ توانید از پارکینگ فرودگاه استفاده کنید.

مسیرهای پروازی فرودگاه آبادان

فرودگاه بین المللی آبادان تنها یک ترمینال داخلی دارد که تمامی پروازهای فرودگاه از طریق ترمینال داخلی انجام می شوند. ترمینال داخلی دارای امکانات مناسبی است. شما می توانید از نمازخانه، سرویس بهداشتی، غرفه سوغات، خدمات باربری، خدمات تاکسی شهری و … ترمینال استفاده کنید. در صورت نیاز به خدمات باربری می توانید از خدمات ترمینال داخلی استفاده نمایید. پرواز های متفاوتی در این فرودگاه انجام می شوند. اگر می خواهید به فرودگاه اصفهان، مهرآباد، کرمانشاه و کرمان بروید می توانید از طریق این فرودگاه بلیط خود را رزرو کنید. مسیرهای پروازی خارجی این فرودگاه مربوط به کویت و شارجه می باشند. شما می توانید مسیرهای ورودی و خروجی شهر آبادان را مورد بررسی قرار دهید و سپس بلیط یکی از پروازها را رزرو کنید.

هواپیمایی ایران ایر : اصفهان، تهران

نوشته های مشابه

هواپیمایی ایران ایرتور : اصفهان، مشهد، فرودگاه شیراز، تهران

هواپیمایی آسمان : اصفهان، کویت، شیراز، تهران

هواپیمایی کارون : فرودگاه مشهد، تهران

هواپیمایی کیش ایر : مشهد، تهران

هواپیمایی ماهان : مشهد

هواپیمایی قشم : تهران

هواپیمایی تابان : فرودگاه اصفهان

هواپیمایی زاگرس :  اصفهان، کرمان، کرمانشاه، مشهد

راه های دسترسی به فرودگاه

از آنجایی که وسعت شهر آبادان چندان زیاد نیست شما برای حمل و نقل به فرودگاه آبادان نیازی نیست هزینه زیادی را پرداخت کنید. برای رفت و آمد به فرودگاه می ‌توانید از تاکسی های فرودگاه که در کنار ترمینال قرار گرفته اند استفاده نمایید. اگر می خواهید به شهرهای اطراف آبادان بروید تاکسی های بین شهری را باید انتخاب کنید. با استفاده از تاکسی ها سفری ایمن برای خودتان رقم می زنید. اتوبوس های شهری به فرودگاه نمی روند. شما تنها باید از تاکسی ها برای رفتن به فرودگاه استفاده نمایید. دقت داشته باشید که هر یک از تاکسی های فرودگاه در جاده مخصوص می ایستند تا شما سوار آنها شوید. همچنین شما می توانید از تاکسی های اینترنتی برای رفتن به ترمینال استفاده کنید.

اطلاعات تماس با فرودگاه

جهت برقراری ارتباط با کارشناسان فرودگاه بین المللی آبادان می توانید با شماره تلفن 53366488 و 53366477 – 061 تماس بگیرید. کارشناسانی که در فرودگاه فعالیت می‌ کنند پاسخ تمامی پرسش های شما را می دهند. شما برای رزرو بلیط فرودگاه، کنسل کردن بلیط فرودگاه، اطلاع از ساعت پرواز هواپیما و … می توانید با کارشناسان فرودگاه ارتباط برقرار نمایید. کارشناسانی که در این فرودگاه حضور دارند به طور کامل اطلاعاتی که مربوط به پروازهای داخلی و خارجی می باشد را به شما ارائه می دهند. در واقع شما می توانید در هر ساعت شبانه روز که مایل هستید با شماره تلفن فروشگاه تماس بگیرید و با کارشناسان مشورت کنید. فرودگاه شهر آبادان فاصله زیادی با مرکز شهر ندارد. به همین دلیل شما در کمترین بازه زمانی می ‌توانید به این فرودگاه برسید.

نحوه خرید و رزرو بلیط هواپیما

برای رزرو بلیط هواپیما فرودگاه آبادان می توانید به صورت اینترنتی اقدام نمایید. شما با مراجعه به سامانه پیک خورشید می توانید مسیر پرواز خروجی و ورودی خود را در این ترمینال انتخاب کنید. ترمینال داخلی فرودگاه پروازهای خارجی و داخلی را به راحتی پشتیبانی می کند. بر همین اساس ساعت پرواز هر یک از این هواپیماها را بررسی کنید و سپس بلیط تان را رزرو نمایید. در صورتی که برای رزرو اینترنتی بلیط اطلاعات کافی در اختیار ندارید می توانید با کارشناسانی که در سامانه پیک خورشید فعالیت می ‌کنند تماس بگیرید و از آنها راهنمایی های لازم را دریافت کنید.

نوشته های مشابه

0 0 رای ها
امتیازدهی
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا