فرودگاه اصفهان

فرودگاه بین المللی شهید بهشتی اصفهان

اصفهان به عنوان یکی از شهرهایی شناخته می ‌شود که بین شهرهای گردشگری محبوبیت زیادی دارد. شما برای سفر به این شهر می توانید از طریق فرودگاه اصفهان رزرو بلیط هواپیما را انجام دهید. در واقع این شهر یکی از شهر های اصلی و پایه کشور ایران شناخته می ‌شود. سهولت تردد گردشگران به این شهر با استفاده از فرودگاه شهر اصفهان به بهترین نحو ممکن انجام خواهد شد. از آنجایی که تقاضای رفت و آمد به اصفهان زیاد است در سال ۱۳۶۳ فرودگاه این شهر راه اندازی شد.

فرودگاه شهید بهشتی اصفهان

فرودگاه بین المللی اصفهان برای ارائه دادن خدمات آموزشی هوایی و … برنامه های متفاوتی را بر عهده دارد. پروازهای مسافران به صورت رسمی در سال ۱۳۶۳ در این فرودگاه انجام شد. در ابتدا بر اساس شرایط و همچنین نیازهای گوناگون از فرودگاه شهر اصفهان به عنوان فرودگاه نظامی استفاده می شده است. فرودگاه در قسمت شرق استان قرار گرفته است. فاصله مناسب بین فرودگاه با اراضی شهری موجب از بین رفتن آلودگی صوتی برای ساکنین شهر می شود. اگر بخواهیم در مورد موقعیت جغرافیایی فرودگاه توضیحاتی را ارائه دهیم باید بگوییم که این فرودگاه در منطقه کویری قرار گرفته است.

مساحت فرودگاه بین المللی اصفهان حدود ۱۴۰۰ هکتار می باشد. در فرودگاه بین المللی اصفهان ۲ ترمینال داخلی و خارجی وجود دارد. ترمینال داخلی فرودگاه مخصوص پروازهای داخلی است، این ترمینال از بخش های متفاوتی تشکیل می‌ شود. یکی دیگر از ترمینال ها مربوط به سفرهای خارجی می باشد. در این ترمینال بخش های گوناگون مانند سالن خروجی، سالانه پذیرش، اخذ گذرنامه، سالن ورودی و تحویل بار و … قرار گرفته است. شما می توانید از پارکینگ فرودگاه که به صورت طبقاتی می باشد برای پارک کردن خودروی خود استفاده کنید. ظرفیت پذیرش پارکینگ طبقاتی فرودگاه حدود ۳۲۰ خودرو است. علاوه بر این پارکینگ، یک پارکینگ روباز که مساحت آن حدود ۲۳ هزار متر مربع می باشد در ترمینال خارجی و داخلی قرار گرفته است.

امکانات رفاهی 

امکانات فرودگاه اصفهان متفاوت می باشد. فرودگاه شهید بهشتی اصفهان از امکانات متفاوتی مانند تجهیزات ناوبری، دو باند به طول ۴۳۹۷، تعداد 13 تاکسی وی، ماشین های برف روب، خودروهای کف ساز و … بهره مند می باشد. یکی از مهمترین مزیت های فرودگاه شهر اصفهان این است که فاصله مناسبی از اراضی شهری دارد. این مسئله موجب شده که بسیاری از مشکلات فرودگاه‌های دیگر در این فرودگاه وجود نداشته باشد. خدمات خودرو اجاره ای به عنوان یکی دیگر از امکانات فرودگاه شناخته می شود. برای استفاده از خدمات خودروی اجاره ای شما باید به دفتر نمایندگی اینترنشنال مراجعه کنید. اینترنت رایگان یکی از مزیت ‌های مهم فرودگاه بین المللی اصفهان می باشد. همچنین رستوران، کافی شاپ، سالن انتظار و ویژگی های دیگر را از این فرودگاه می توانید دریافت کنید.

مسیرهای پروازی 

شرکت های هواپیمایی زیادی در فرودگاه شهید بهشتی اصفهان قرار گرفته اند که هر یک از آنها خدمات مسافربری خاصی را ارائه می دهند.  فرودگاه شهر اصفهان از آنجایی که در شهر توریستی پتانسیل زیادی دارد، هر ساله امکانات متفاوتی را برای آن در نظر می‌ گیرند. شما می توانید از شهر تهران، مشهد، شیراز، اهواز و … به این فرودگاه بروید. بیشتر مقاصد داخلی برای فرودگاه شهر اصفهان در نظر گرفته می ‌شوند. یکی از مهمترین ویژگی های فرودگاه اصفهان این است که دارای ترمینال خارجی می باشد. یعنی شما برای سفرهای خارجی خود نیازی نیست که به تهران بروید. شما می توانید از طریق این فرودگاه به  دبی، ترکیه، قطر، امارات، مالزی و … سفر کنید. مقاصد داخلی و خارجی هر یک از شرکت های هواپیمایی را باید مورد بررسی قرار دهید و سپس بلیط خود را رزرو نمایید.

راه های دسترسی 

برای رفتن به فرودگاه بین المللی اصفهان از روش ‌های متفاوتی می توانید استفاده نمایید. اتوبوس شهری به عنوان یکی از روش های مناسب برای رفتن به فرودگاه اصفهان می باشد. خط اتوبوس به صورت روزانه از فرودگاه به پایانه کاوه فعالیت می‌ کند. تاکسی های فرودگاه به عنوان یکی دیگر از روش های رفت و آمد به فرودگاه بین المللی اصفهان شناخته می شوند. خدمات تاکسیرانی در این فرودگاه به بهترین نحو ممکن انجام می گردد. شما می توانید از تاکسی های آنلاین برای رفتن به فرودگاه استفاده کنید. همچنین اگر مایل هستید با ماشین شخصی خود می روید و می توانید ماشین را در پارکینگ پارک نمایید. از آنجایی که ظرفیت پذیرش خود را در پارکینگ فرودگاه زیاد است شما به راحتی و بدون هیچ مشکلی می توانید خودروی خود را در پارکینگ فرودگاه پارک کرده و بعد از اینکه از سفر بازگشتید با استفاده از خودروی خود به مقصد بروید.

نوشته های مشابه

اطلاعات تماس  

برای رزرو بلیط هواپیما می ‌توانید با کارشناسان فرودگاه ارتباط برقرار نمایید. شماره تلفن فرودگاه 35275050 – 031 است به صورت ۲۴ ساعته می توانید با کارشناسان ارتباط برقرار کنید و هر پرسشی که در مورد پرواز های فرودگاه دارید را بپرسید. در مورد نحوه رزرو بلیط، کنسل کردن بلیط، تعداد شرکت های هواپیمایی فرودگاه، پروازهای داخلی و خارجی و … می توانید با کارشناسان مشورت کنید. این فرودگاه به عنوان یکی از فرودگاه های عمومی و نظامی شناخته می‌ شود که ارتفاع آن از سطح دریا ۱۵۴۲ متر می باشد.

نحوه خرید و رزرو بلیط هواپیما

برای رزرو بلیط هواپیمای فرودگاه بین المللی اصفهان می توانید به وب سایت پیک خورشید مراجعه نمایید. در این وب سایت خدمات فروش اینترنتی بلیط ترمینال خارجی و داخلی فرودگاه ارائه می‌ شود. کارشناسان پیک خورشید برای رزرو بلیط و همچنین نحوه کنسل کردن بلیط های پرواز با شما مشورت می نمایند. شما می توانید جهت رزرو بلیط فرودگاه در ترمینال خارجی و داخلی با کارشناسان به صورت ۲۴ ساعته ارتباط برقرار نمایید .از آنجایی که رزرو بلیط به صورت اینترنتی انجام می شود بسیاری از افراد در کمترین بازه زمانی بلیط ترمینال خارجی و داخلی را رزرو می کنند و به مقصد مورد نظر می روند.

نوشته های مشابه

0 0 رای ها
امتیازدهی
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا