فرودگاه سنندج

در استان کردستان تنها فرودگاه بین المللی که می توانید از خدمات پروازی آن استفاده کنید فرودگاه سنندج می باشد. اگر مایل هستید به استان کردستان بروید و در کمترین بازه زمانی سفرتان را طی کنید می توانید بلیط هواپیما سنندج را رزرو نمایید. در صورتی که قصد سفر به شهر سنندج را دارید، باید در مورد حرکت هواپیما به این شهر و همچنین ترمینال های فرودگاه شهر سنندج اطلاعات بیشتری به دست بیاورید. راه‌ های دسترسی و اطلاعاتی که مربوط به این فرودگاه می باشد و در ادامه معرفی می ‌کنیم.

فرودگاه سنندج

شهر سنندج یکی از شهرهای زیبایی است که امروزه رفت آمد به این شهر با استفاده از هواپیما انجام می‌ شود. فرودگاه بین المللی سنندج به عنوان یکی از قدیمی ترین فرودگاه های کشور ایران شناخته می‌ شود. این فرودگاه در بخش غربی کشور تاسیس شده است. در اوایل سال ۱۳۳۰ فرودگاه بین المللی شهر سنندج را تاسیس کردند. فرودگاه سنندج امروز در انتهای پادگان لشگر ۲۷ قرار گرفته و مقصد سفر بسیاری از مسافرین می باشد. در ابتدای فرودگاه یک باند خاکی بود، البته از این باند خاکی امروزه تنها بقایای گذشته را می توانید مشاهده کنید. با توجه به این مسئله مهم ترین ایرلاین فرودگاه در سال ‌های گذشته هواپیمای ایران ایر بود. این ایرلاین فرودگاه سنندج به شهر اصفهان می رفت

بعد از آن هواپیماهای دیگری در این فرودگاه فعالیت می کرده اند. عملیات ساختمان سازی فرودگاه بین المللی سنندج در سال ۱۳۴۷ آغاز شد و پس از آن در سال ۱۳۵۰ عملیات ساخت عمرانی این فرودگاه اتمام گردید.  فرودگاه بین المللی شهر سنندج در سال های اولیه به عنوان فرودگاه عملیاتی شناخته می شده است. با اینکه امکانات زیادی در این فرودگاه وجود نداشت از همان زمان فعالیت خود را آغاز کرد. اولین پروازی که در این فرودگاه انجام شد مربوط به سال ۱۳۵۰ توسط شرکت هما بود. بعد از اولین پرواز شرکت‌های هواپیمایی دیگر به صورت هفتگی به فرودگاه رفت و آمد می ‌کردند. به همین دلیل به صورت آرام پروازهای فرودگاه گسترش پیدا کرد. با شروع جنگ تحمیلی در سال ۵۹ وآغاز فعالیت فرودگاه، این فرودگاه زیر بمباران نیروی هوایی عراق قرار گرفت. فاصله این فرودگاه از سطح دریا حدود ۱۳۷۸ متر می باشد.

امکانات رفاهی فرودگاه

امکانات متفاوتی را می‌ توانید در فرودگاه سنندج مشاهده کنید و از آنها استفاده نمایید. به طور کلی فرودگاه شهر سنندج مانند فرودگاه های دیگر دارای امکانات پیشرفته نمی باشد. امکاناتی که مورد نیاز مسافرین است را در این فرودگاه راه اندازی کرده ‌اند. شما می توانید از خدمات مسافربری در فرودگاه مانند سرویس بهداشتی، خودپرداز های بانکی، نمازخانه، اتاق سیگار، اتاق مادر و کودک و … فرودگاه استفاده نمایید. همچنین غرفه‌ های فروش خوراکی و غرفه های فروش بلیط هواپیما در این فرودگاه وجود دارند. هر یک از این غرفه ها را می توانید برای خرید وسیله های مورد نیاز خود انتخاب نمایید. همچنین در فرودگاه کافی شاپ و فست فود قرار گرفته تا بتوانید از خوراکی‌های کافی شاپ و فست فست فود استفاده نمایید.

مسیرهای پروازی فرودگاه

از آنجایی که فرودگاه بین المللی سنندج تنها یک ترمینال دارد می ‌توانید برای انجام دادن پروازهای ورودی از این ترمینال استفاده کنید. همچنین پروازهای خروجی از طریق این ترمینال انجام می‌ شوند. در این ترمینال امکانات متفاوتی برای مسافرین قرار گرفته است. به طور کلی باید به خوبی بدانید که مهمترین مقصد ورودی و خروجی فرودگاه شهر سنندج مربوط به تهران می باشد. البته شهرهای دیگری مانند اصفهان، شیراز، شهرکرد و … می توانند از طریق این فرودگاه مسافرین خود را جابجا نمایند.

تمامی زیرساخت ها و امکاناتی که در فرودگاه بین المللی سنندج مهیا شده است موجب پرواز آسان مسافرین با هواپیما می گردد. زیرساخت ‌های فرودگاه به صورت روزانه حدود ۱۰ پرواز را مدیریت می کنند. مسیرهای پروازی فرودگاه شهر سنندج را می توانید در وب سایت مورد بررسی قرار دهید. هر یک از پروازهای خروجی و ورودی فرودگاه با ساعت مشخص شده در وب سایت وارد شده‌ اند.

نوشته های مشابه

پروازهای این فرودگاه در مسیر تهران _ سنندج _ تهران در حال انجام است.

هواپیمایی های ایران ایر – کیش – آسمان – کاسپین – قشم – ماهان

راه های دسترسی به فرودگاه

یکی از مهمترین وسیله هایی که با استفاده از آن می توانید به فرودگاه سنندج بروید تاکسی های ویژه می باشند. برای اینکه مسافرین از فرودگاه به مرکز شهر و هر نقطه دیگر بروند به تاکسی ها نیاز دارند. به طور کلی باید به خوبی بدانید که فاصله فرودگاه با مرکز شهر زیاد است. به همین دلیل شما نمی توانید از اتوبوس های شهری برای رفتن به این فرودگاه استفاده نمایید. جهت رفتن به شهرهای اطراف سنندج مانند سقز، بانه و همچنین روستاهای شهر سنندج می توانید از طریق تاکسی های فرودگاه به این مکان ها بروید. تاکسی های آنلاین در شهر سنندج خدمات ویژه ای را به مسافرین ارائه می دهند. بر همین اساس شما می توانید برای رفتن به فرودگاه و همچنین خارج شدن از فرودگاه از تاکسی های آنلاین شهر سنندج استفاده کنید.

اطلاعات تماس با فرودگاه

شماره تلفن فرودگاه بین المللی سنندج 087 3377 4051 است. شما به صورت ۲۴ ساعته می توانید با این شماره تماس بگیرید و هر یک از اطلاعاتی که مربوط به ساعت پرواز هواپیما، شرکت هواپیمایی، نحوه رزرو کردن بلیط و … می باشد را بپرسید. کارشناسان به طور ۲۴ ساعته پاسخگوی پرسش ‌های مسافرین هستند. توجه داشته باشید که این فرودگاه به عنوان یکی از فرودگاه های عمومی شناخته می ‌شود و امروزه جایگاه مهمی برای سفرهای هوایی دارد. شما برای اینکه رزرو بلیط خود را از طریق این فرودگاه انجام دهید بهتر است که به صورت اینترنتی اقدام کنید. اطلاعات پرواز این فرودگاه شماره ۱۹۹ است.

نحوه خرید و رزرو بلیط هواپیما

از طریق سامانه پیک خورشید می توانید رزرو اینترنتی بلیط هواپیما را انجام دهید. بسیاری از افرادی که می خواهند به فرودگاه بین‌المللی شهر سنندج بروند بهتر است که از طریق اینترنت رزرو بلیط شان را انجام دهند. با مراجعه به وب سایت پیک خورشید می توانید ساعت حرکت هر یک از هواپیماها و همچنین شرکت هواپیمایی ها را مشاهده کنید و سپس یکی از آنها را رزرو نمایید. در صورتی که اطلاعاتی در مورد نحوه رزرو اینترنتی ندارید می توانید با کارشناسان سامانه مشورت کنید.

نوشته های مشابه

0 0 رای ها
امتیازدهی
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا