ترمینال شیراز

پایانه مسافربری کاراندیش شیراز

شیراز به عنوان مرکز استان فارس شناخته می شود که مکان های گردشگری تاریخی زیادی دارد. می توانید از طریق ترمینال شیراز، مقاصد ورودی و خروجی متنوعی را انتخاب کنید. البته باید بدانید که در این شهر تنها یک ترمینال وجود ندارد. هر یک از ترمینال هایی که در شهر شیراز هستند ویژگی ها و مشخصات خاصی دارند. در واقع مقاصد ورودی و خروجی هر یک از ترمینال های شیراز با یکدیگر فرق می کند. بنابراین اگر می خواهید به شیراز بروید و ترمینال های این شهر را بشناسید باید با ما در این مطلب همراه گردید.

ترمینال مسافربری شیراز

پایانه مسافربری شیراز شهید کاراندیش در قسمت شرقی این شهر قرار گرفته است. در واقع شما باید به خوبی بدانید که ترمینال اصلی این شهر، ترمینال کاراندیش است. بیشتر تردد در این ترمینال انجام می شود. برای بیشتر شهرهای کشور ایران در این ترمینال سرویس وجود دارد. ساخت این ترمینال در سال 1363 انجام شده و امکانات زیادی دارد. ترمینال شهید مدرس یکی دیگر از ترمینال های شیراز می باشد که در سال 1375 آن را تاسیس کرده اند. این ترمینال را به نام ترمینال کاوه هم می شناسند. وظیفه اصلی این ترمینال جابجا کردن مسافران به بخش جنوبی و شرقی استان شیراز می باشد. ترمینال علی ابن حمزه هم روبروی ترمینال کاراندیش است که به مسافران بخش شمالی استان خدمت رسانی می کند.

پایانه مسافربری شیراز امیرکبیر یکی دیگر از پایانه هایی می باشد که در قسمت غربی شیراز آن را راه اندازی کرده اند. افرادی که می خواهند به شهرهای جنوبی بروند باید بلیط اتوبوس خود را از این ترمینال رزرو کنند. این ترمینال نسبت به دو ترمینال دیگر که معرفی کردیم کوچکتر است و شرکت های تعاونی کمتری دارد. ترمینال شهید طباطبایی یکی دیگر از ترمینال های شیراز می باشد که در قسمت غربی استان آن را احداث کرده اند. این ترمینال از قسمت جنوب به بلوار گلستان دسترسی دارد و از قسمت شمال به جاده سپیدان می رسد. ورودی این ترمینال از جاده سپیدان و همچنین باید بدانید که خروجی آن از بلوار گلستان می باشد. سرویس دهی این ترمینال برای شهرهای سپیدان و یاسوج می باشد.

امکانات رفاهی ترمینال 

برای انتخاب ترمینال شیراز جهت سفر به شهرهای متنوع باید امکانات ترمینال را بررسی کنید. در ترمینال کاراندیش امکانات رفاهی زیادی دارد. شما می توانید از رستوران، سوپرمارکت، قهوه خانه، سرویس بهداشتی، خوابگاه رانندگان و … ترمینال کاراندیش استفاده کنید. از آنجایی که مقاصد دوری در ترمینال مدرس وجود ندارد امکانات زیادی برای این ترمینال راه اندازی نکرده اند. شما می توانید از سرویس بهداشتی، نمازخانه، رستوران و … این ترمینال استفاده کنید. ترمینال امیرکبیر امکانات زیادی دارد و به همین دلیل آن را در دسته بندی ترمینال های مناسب قرار داده اند. غرفه های خدماتی زیادی در این ترمینال وجود دارد. امکانات ترمینال علی ابن حمزه و شهید طباطبایی هم معمولی است.

مقاصد ورودی و خروجی ترمینال 

مقاصد ورودی و خروجی ترمینال کاراندیش نسبت به دیگر ترمینال ها بیشتر است. شما می توانید از بیشتر شهرهای کشور به این ترمینال بروید و از این ترمینال هم به بیشتر شهرهای کشور ایران سفر کنید. از ترمینال مدرس می توانید به شهرهای جنوبی و شرقی استان بروید. فیروزآباد، داراب، حاجی آقابد، سروستان، جهرم و … مقاصد ورودی و خروجی ترمینال مدرس هستند. از ترمینال امیرکبیر هم می توانید به شهرهای دهدشت، کازرون، دیلم، گناوه، دیر، نورآباد و … بروید. از ترمینال شهید طباطبایی تنها می توانید به شهرهای یاسوج و سپیدان بروید. از ترمینال علی ابن حمزه هم می توانید به سعادت شهر، خرامه، طشک، مرودشت، مزایجان و … بروید.

تهران (پایانه بیهقی ، پایانه جنوب) – پایانه قم – پایانه ساری –  پایانه کرجپایانه اصفهانمشهد – بیرجند – طبس – پایانه اهواز – آبادان – اندیمشک – ایذه – ماهشهر – سربندر – بهبهان – خرمشهر – دزفول – رامهرمز – شوشتر – امیدیه – آباده – استهبان – اقلید – جهرم – داراب – فیروزآباد – کازرون – قائمیه – نی ریز – لارستان – لامرد – کرمان – بم – رفسنجان – سیرجان – اراک – خمین  – چابهار – پایانه بندرعباس – بندرلنگه – حاجی اباد – قشم – میناب – پایانه یزد – ابرکوه – میبد – بوشهر – دیر – برازجان – خورموج – کنگان – گناوه – دیلم – جم – عسلویه

نوشته های مشابه

شرکت های مسافربری ترمینال  

تعداد تعاونی های ترمینال شیراز کاراندیش نسبت به دیگر ترمینال ها بیشتر است. هر یک از شرکت های این ترمینال برنامه ریزی سرویس ها را به بهترین نحو ممکن انجام می دهند. هر یک از شرکت های این ترمینال معتبر هستند و خدمات زیادی دارند. شرکت های بی تا، سیر و سفر، گیتی پیما و … از جمله شرکت های ترمینال مدرس هستند. در ترمینال امیرکبیر شرکت های رویال سفر، پیک صبا، تک سفر ایرانیان، چابکسواران، آسیا سفر فارس، پاسارگاد و … فعالیت می کنند. در ترمینال امیرکبیر هم تنها 10 شرکت مسافربری فعالیت می کنند که هر یک از آنها اتوبوس های زیادی دارند. در ترمینال شهید طباطبایی و علی ابن حمزه هم شرکت های تعاونی زیادی  فعالیت می کنند که معتبر می باشند.

راه های دسترسی به ترمینال

شما به پایانه مسافربری شیراز کاراندیش دسترسی آسانی دارید، چرا که در مرکز شهر است. با استفاده از تاکسی، اتوبوس و مترو می توانید به این ترمینال بروید. اگر بار و وسیله های زیادی برای جابجایی ندارید می توانید با مترو به ترمینال بروید. موقعیت ترمینال مدرس هم به گونه ای است که شما به راحتی با استفاده از وسایل نقلیه می توانید به آنجا بروید. مترو یکی از بهترین روش های رسیدن به این ترمینال است. از تاکسی و اتوبوس هم می توانید برای رفتن به این ترمینال استفاده کنید. برای رفت و آمد بین ترمینال امیرکبیر و شهر می توانید از اتوبوس شهری و تاکسی استفاده کنید. برای رفتن به ترمینال شهید طباطبایی می توانید از اتوبوس های بی آر تی استفاده کنید. تاکسی، اتوبوس و مترو هم برای رفتن به ترمینال علی ابن حمزه وجود دارد.

اطلاعات تماس ترمینال شیراز

برای تماس با ترمینال شیراز باید شماره تلفن ترمینال را داشته باشید. شماره تلفن ترمینال کاراندیش 07137327650 است. شماره تلفن ترمینال مدرس 07137269888 می باشد. شماره تلفن ترمینال امیرکبیر هم 07138335470 می باشد. برای تماس با ترمینال شهید طباطبایی می توانید با شماره 07138336282 تماس بگیرید. پاسخگویی کارشناسان ترمینال به صورت 24 ساعته می باشد.

نحوه خرید و رزرو بلیط 

شما برای خرید بلیط اتوبوس پایانه مسافربری شیراز می توانید به صورت اینترنتی اقدام کنید. از طریق وب سایت پیک خورشید بلیط هر یک از ترمینال های متنوع شیراز را رزرو نمایید. در وب سایت هر یک از اطلاعاتی که مربوط به نوع اتوبوس، قیمت بلیط، زمان سفر، روز سفر و … می باشد را می توانید مشاهده کنید و سپس بلیط خود را رزرو نمایید. خرید آنلاین بلیط در وب سایت پیک خورشید در کمترین بازه زمانی انجام می شود.

نوشته های مشابه

0 0 رای ها
امتیازدهی
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا