ترمینال شهرکرد

پایانه مسافربری شهرکرد

اگر می خواهید به شهرکرد بروید باید به خوبی در مورد ویژگی های ترمینال شهرکرد اطلاعات کافی کسب نمایید. شهرکرد یکی از شهرهایی است که جهت سفر به آن باید از طریق اتوبوس و به صورت زمینی اقدام کنید. شهرکرد در همسایگی استان کهگیلویه و بویراحمد، خوزستان و اصفهان می باشد. بیشتر سفرهای این ترمینال مربوط به شهر اصفهان می باشد. هر یک از سفرهای شهرکرد از طریق ترمینال انجام می گردد. شما برای خرید بلیط ترمینال شهر زیبای شهرکرد می توانید به صورت اینترنتی اقدام نمایید. توجه داشته باشید که ورودی و خروجی ترمینال را زمان ثبت بلیط باید بررسی کنید.

ترمینال مسافربری شهرکرد

پایانه مسافربری شهرکرد به عنوان پایانه آزادی شناخته می‌ شود. این ترمینال را در قسمت جنوبی شهر تاسیس کرده‌ اند. زمین ترمینال حدود سه هکتار وسعت دارد. در ترمینال مسافربری شهرکرد حدود ۱۰ هزار مسافر به صورت روزانه جابجا می گردند. زمان ساخت این ترمینال مربوط به سال ۱۳۷۸ می باشد. ترمینال مسافربری شهرکرد به عنوان یکی از ترمینال های اصلی شهر شناخته می شود که برای مقاصد پر تردد سرویس های زیادی را ارائه می‌ دهد. یکی از مهمترین مشکلاتی که مربوط به فضای این ترمینال است نبود جای خالی می باشد. در واقع به دلیل فضای کمی که به پارکینگ این ترمینال اختصاص داده اند مسافران نمی ‌دانند باید خودرو خود را کجا پارک کنند.

شما می توانید از پایانه مسافربری شهرکرد غربی که در قسمت غربی شهر قرار گرفته برای تردد به شهرهای نزدیک شهرکرد استفاده کنید. این ترمینال را به عنوان ترمینال سامان می ‌شناسند. دلیل نامگذاری ترمینال غربی سامان این است که یکی از مقاصد پر تردد ترمینال مربوط به شهرستان سامان می باشد. از این ترمینال برای رفتن به شهرهای اطراف شهرکرد و همچنین درون استانی می توانید استفاده کنید. مسیرهای این ترمینال متفاوت می باشند. خدماتی که در این ترمینال ارائه می گردند مربوط به اتوبوس ها و تاکسی ها هستند. بر اساس نوع مسیرهایی که این شهرها دارند خودرو های متفاوتی را می توانید انتخاب کنید. برخی از جاده‌ های این شهرها را تنها با استفاده از مینی بوس می توانید طی نمایید.

امکانات رفاهی ترمینال

در ترمینال شهرکرد امکانات زیادی تعبیه شده است. طبق نیاز مسافران برون استانی و درون استانی امکانات زیادی را در این ترمینال می ‌توانید مشاهده کنید. با اینکه پارکینگ ترمینال وسعت زیادی ندارد شما می توانید برای رفت و آمد راحت بین ترمینال و شهر از پارکینگ استفاده کنید. خوابگاه رانندگان یکی از مهم ‌ترین امکانات ترمینال مسافربری شهرکرد می باشد. خوابگاه رانندگان موجب بالاتر رفتن ایمنی سفرها خواهد شد، چرا که رانندگان می ‌توانند در این خوابگاه‌ ها استراحت کنند. فروشگاه های خرید سوغاتی و خوراکی در این ترمینال وجود دارند. نیمکت های سایبان دار را در محوطه ترمینال می توانید مشاهده کنید و روی آنها بنشینید. سرویس بهداشتی، نمازخانه، دفاتر نمایندگی فروش بلیط، سکوهای مخصوص اتوبوس و … به عنوان دیگر امکانات این ترمینال شناخته می شوند.

مقاصد ورودی و خروجی ترمینال

مسیرهای ورودی و خروجی پایانه مسافربری شهرکرد متفاوت هستند. شما می توانید از این ترمینال به تهران شهریار، اصفهان، طبس، خرمشهر، نهاوند، خرم آباد، اردکان، برازجان، عسلویه، ایرانشهر، جهرم و … برای بروید. برخی از این مقاصد به عنوان مقاصد بین راهی شناخته می‌ شوند که با مقصدهای اصلی ترکیب می گردند. تعداد سرویس های ورودی به این ترمینال زیاد هستند. شما می توانید سرویس های ورودی تهران (ترمینال جنوب)، زاینده‌رود، ساری، اهواز، بندرعباس، آبادان، رشت، کرمان، ایلام و … را در این ترمینال مشاهده نمایید. هر یک از سرویس های ورودی و خروجی در ساعت مشخص شده وارد ترمینال می شوند و خارج می گردند. در سامانه ثبت رزرو اینترنتی بلیط می توانید ساعت ورود و خروج هر یک از اتوبوس ها را مشاهده کنید.

شرکت‌های مسافربری شهرکرد

شرکت های زیادی در ترمینال شهرکرد فعالیت می ‌نمایند. هر یک از این شرکت ها مسئولیت جابجایی مسافرین را بر عهده دارند. شرکت های تعاونی مانند همسفر، تک سفر، آسیا سفر، رویال سفر، لوان نور، سیر و سفر و … به عنوان مهمترین شرکت هایی شناخته می شوند که در این ترمینال فعالیت می کنند. شما می توانید از خدمات شرکت ‌های مسافربری فعال این ترمینال استفاده کنید و مقصد ورودی و خروجی خود را در این ترمینال انتخاب نمایید. تمامی شرکت ‌هایی که در این ترمینال فعال هستند اتوبوس های وی آی پی و اتوبوس های معمولی دارند.

نوشته های مشابه

راه های دسترسی به ترمینال

برای رفتن به پایانه مسافربری شهر کار می توانید اتوبوس های شهری و تاکسی ها استفاده کنید. تاکسی هایی که مربوط به این ترمینال هستند ویژه می باشند. شما می توانید از طریق این تاکسی ها در کمترین بازه زمانی به ترمینال برسید. اگر وسیله های زیادی برای جابجایی دارید بهتر است که از تاکسی ها برای رفتن به ترمینال و یا خروج از ترمینال استفاده کنید. زمانی که از اتوبوس پیاده می شوید تاکسی های متفاوتی را در محوطه ترمینال مشاهده می کنید که خدمات مسافربری را ارائه می دهند. همچنین می ‌توانید از تاکسی های آنلاین برای رفتن و همچنین خروج از ترمینال استفاده نمایید.

اطلاعات تماس ترمینال شهرکرد

ترمینال شهرکرد در قسمت خروجی شهرکرد قرار گرفته و شماره تلفن آن۰۳۸۳۲۲۷۵۲۵۲ می باشد. شما می توانید به صورت ۲۴ساعته با کارشناسان این ترمینال ارتباط برقرار کنید و پرسش های خود را بپرسید. کارشناسان ترمینال در مورد نحوه رزرو کردن بلیط، کنسل کردن بلیط، ساعت حرکت اتوبوس و همچنین شرکت ‌های مسافربری اطلاعات کافی در اختیار شما قرار می دهند. در صورتی که می خواهید با جزئیات بیشتری در مورد سفر های ترمینال اطلاعات کسب کنید بهتر است با کارشناسان ترمینال مشورت کنید.

نحوه خرید و رزرو بلیط اتوبوس

امروزه بسیاری از افراد جهت رزرو بلیط اتوبوس از پایانه مسافربری شهرکرد به صورت اینترنتی اقدام می نمایند. شما با مراجعه به سامانه پیک خورشید می توانید تمامی مقاصد ورودی و خروجی ترمینال را برای بررسی قرار دهید و سپس بلیط تان را رزرو کنید. کارشناسانی که در سامانه پیک خورشید فعالیت می کنند شما را برای رزرو بلیط اینترنتی راهنمایی می نمایند. همچنین اگر پرسشی در مورد نحوه کنسل کردن بلیط ها داشته باشید می توانید با کارشناسان سامانه پیک خورشید مشورت کنید.

نوشته های مشابه

0 0 رای ها
امتیازدهی
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا