ترمینال یزد

پایانه مسافربری یزد

یزد به عنوان یکی از استان های گردشگر و صنعتی به شمار می رود. بنابراین برای اینکه از این استان بازدید کنید باید به خوبی در مورد ویژگی های ترمینال یزد اطلاعات بیشتری کسب نمایید. وجود مراکز حمل و نقل در هر یک از شهرهایی که جاذبه های گردشگری زیادی دارند ضروری می باشد. بنابراین باید به این بخش که در هر یک از شهرهای کشور ایران وجود دارد اهمیت بیشتری دهیم. استان یزد دارای دو ترمینال می باشد که هر یک از آنها وظیفه اصلی شان جابجایی مسافرین و بارهای مسافرین است. برای اینکه به خوبی با ویژگی ها و مشخصات این ترمینال ها آشنا شوید در ادامه با همراه گردید.

ترمینال مسافربری یزد

پایانه مسافربری یزد غدیر، یکی از مهمترین ترمینال های این شهر می باشد که در قسمت شمال غربی شهر قرار گرفته است. در سال 1377 این ترمینال را تاسیس کردند. اما در سال 1387 آن را بهره برداری نمودند. زیربنای این ترمینال حدود 140000 متر مربع می باشد و ویژگی ها و امکانات زیادی دارد. 12 هکتار این ترمینال دارای فضای جنگلی است. 17 مرکز تجاری را در این ترمینال راه اندازی کرده اند. شما می توانید از طریق این ترمینال به شهرهای متنوع کشور ایران بروید. همچنین از شهرهای متنوع کشور ایران وارد این ترمینال می شوید.

پایانه مسافربری یزد که مربوط به بار است را می توانیم به عنوان دومین ترمینال مهم این شهر معرفی کنیم. مساحت این ترمینال 27 هکتار می باشد که آن را در کنارگذر یزد تاسیس کرده اند. این ترمینال شامل بخش های متنوعی می باشد. شما می توانید از بخش تعمیرگاهی این ترمینال که شامل 28 غرفه می باشد استفاده کنید. بخش تجاری و دیگر بخش هایی که در این ترمینال راه اندازی کرده اند موجب خدمات رسانی بهتر ترمینال شده است. این ترمینال یکی از مهمترین ترمینال های شهر یزد به شمار می رود که برای جابجایی بار خدمات زیادی را به مسافرین ارائه می دهد.

امکانات رفاهی ترمینال یزد

از آنجایی که ترمینال یزد به عنوان یکی از تازه تاسیس ترین ترمینال های کشور ایران شناخته می شود امکانات زیادی دارد. شما می توانید در ترمینال غدیر یزد، غرفه های میوه فروشی متنوعی را مشاهده کنید و میوه روز و مورد علاقه تان را بخرید. همچنین در این ترمینال نمازخانه، رستوران، فضای باز، کافی شاپ، کافی نت، سکوی مجزا برای تعاونی های متنوع، سرویس های بهداشتی تمیز و … وجود دارد. پارکینگ هم در این ترمینال وجود دارد تا شما به راحتی خودروی خود را پارک کنید. در ترمینال بار یزد هم امکانات متنوعی که مربوط به جابجایی بار می باشد را راه اندازی کرده اند. بنابراین شما به راحتی می توانید بارهای خود را در این ترمینال دریافت کرده و یا ارسال نمایید.

مقاصد ورودی و خروجی ترمینال

از پایانه مسافربری یزد می توانید به شهرهای متنوع بروید.(تهران : پایانه غربپایانه شرقپایانه جنوبپایانه بیهقیپایانه  اصفهانتبریزمشهد شیراز پایانه بندرعباسکرج – پایانه زنجان – پایانه کرمانشاه – سنندج – پایانه همدان – ملایر – پایانه شهرکرد – پایانه خرم آباد – دورود – پایانه یاسوج – اردبیلپایانه بوشهرپایانه گرگانپایانه اهوازپایانه ساری – رشت و ..) به طور کلی باید به خوبی بدانید که مقاصد ورودی و خروجی زیادی در این ترمینال وجود دارد. شما می توانید سرویس دهی های متنوعی را در این ترمینال مشاهده کنید که هر یک از آنها برای شهرهای گوناگون هستند. هر یک از شهرهای دور و نزدیک به یزد از طریق این ترمینال، جابجایی مسافر دارند. شما می توانید مسیرهای خروجی و ورودی این ترمینال را در وب سایت مورد بررسی قرار دهید و سپس بلیط تان را رزرو نمایید. ترمینال بار یزد هم ارسال و تحویل بار را برای شهرهای متنوع انجام می دهد. بنابراین شما می توانید بارهای ارسالی و دریافتی زیادی را از طریق این ترمینال جابجا کنید.

شرکت‌های مسافربری ترمینال

تعاونی هایی که در ترمینال یزد حضور دارند ملزم هستند به وظایف خود عمل کنند. آنها باید راننده های حرفه ای را برای رانندگی اتوبوس استخدام نمایند. تعاونی ها باید با ترمینال قرارداد ببندند و مسیرهای خود را مشخص کنند. هر یک از تعاونی هایی که شهرت زیادی دارند و توانسته اند رضایت مسافرین را جذب کنند در این ترمینال فعالیت می کنند. تعاونی آسیا سفر، پیک صبا، ایران پیما، ماهان سفر، نور، گیتی پیما و … به عنوان مهمترین تعاونی هایی هستند که در این ترمینال فعالیت می کنند. در ترمینال بار یزد هم تنها تعاونی هایی که تخصص و تجربه زیادی دارند فعالیت می کنند.

نوشته های مشابه

راه های دسترسی به ترمینال

از آنجایی که پایانه مسافربری یزد در بیرون از شهر می باشد، شاید رفت و آمد به این ترمینال برای برخی از افراد دشوار گردد. به طور کلی زمانی که ترمینال را در بیرون از شهر تاسیس می کنند مزیت های زیادی برای مسافرین خواهد داشت. اما دور بودن ترمینال از مرکز شهر به وسیله های نقلیه که هزینه بیشتری دریافت می کنند نیاز دارد. البته شهرداری یزد تلاش کرده تا بهترین وسیله های نقلیه که هزینه مناسبی دریافت می کنند را در ترمینال قرار دهد. تاکسی ها و اتوبوس های شهری زیادی را می توانید در این ترمینال مشاهده کنید که هر یک از آنها خدمات جابجایی مسافرین را بر عهده دارند. برای رفتن به ترمینال بار هم می توانید از تاکسی ها و اتوبوس ها استفاده کنید.

اطلاعات تماس ترمینال یزد

برای رزرو بلیط، کنسل کردن بلیط، اطلاع در مورد سفرها و … می توانید با شماره تلفن ترمینال یزد، تماس بگیرید. شماره تماس با ترمینال غدیر یزد 03537236901 است. این ترمینال در جاده خضرآباد قرار گرفته و ابتدا بلوار صنعت می باشد. کارشناسانی که در این ترمینال حضور دارند به صورت 24 ساعته پاسخ تماس های شما را می دهند. بنابراین شما هر پرسشی در مورد سفرها، اتوبوس ها، نحوه رزرو کنسل کردن بلیط و … داشته باشید می توانید با آنها مشورت کنید تا راهنمایی تان کنند.

نحوه خرید و رزرو بلیط اتوبوس

برای خرید بلیط اتوبوس از پایانه مسافربری یزد بهتر است که به صورت اینترنتی اقدام نمایید. شما به صورت اینترنتی می توانید وارد وب سایت پیک خورشید شوید و سفرهای متنوع ترمینال غدیر یزد را مشاهده کنید. قیمت بلیط ها، زمان سفر، نوع اتوبوس و … را باید به خوبی بررسی کنید و سپس بلیط تان را رزرو نمایید. آن دسته از اتوبوس هایی که وی آی پی هستند، گران تر می باشند. شما می توانید برای سفرهای طولانی این اتوبوس ها را رزرو نمایید.

نوشته های مشابه

1 1 رای
امتیازدهی
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا