ترمینال همدان

پایانه مسافربری همدان

برای رفت و آمد به استان همدان باید به خوبی در مورد ویژگی های ترمینال همدان اطلاعات کافی کسب نمایید. استان همدان به عنوان یکی از استان ‌های غربی کشور ایران شناخته می ‌شود. این استان با استان های مرکزی، کردستان، زنجان، کرمانشاه، قزوین و … همسایه می باشد. به دلیل دانشگاه های متفاوتی که در این استان وجود دارد میزان تردد به آن زیاد است. یکی از مهمترین مراکزی که تردد افراد را بر عهده دارد ترمینال می باشد. در ایران از آنجایی که هزینه سفر هوایی تا حدودی بالا است بسیاری از افراد سفر زمینی را به سفر هوایی ترجیح می‌ دهند. برای اینکه از طریق ترمینال مسافربری همدان به شهر های متفاوت بروید در ادامه با ما همراه باشید تا ویژگی های این ترمینال را معرفی کنیم.

ترمینال مسافربری همدان

پایانه مسافربری شهر همدان در میدان عاشورا قرار گرفته است. از آنجایی که پایانه مسافربری به عنوان مهمترین بخش هر یک از شهرها شناخته می شود سعی کرده اند که به نمای پایانه شهر همدان زیبایی خاصی ارائه دهند. پایانه مسافربری شهر همدان از یک ساختمان دو طبقه تشکیل می شود که در طبقه اول دفاتر شرکت های مسافربری و سالن های انتظار قرار گرفته اند. در طبقه دوم این پایانه مسافربری شما می توانید از رستوران و کافی نت استفاده نمایید. روزانه حدود 4200 مسافر از این ترمینال خارج می گردند به مقاصد متفاوت می روند. سیستم حمل و نقل این ترمینال با استفاده از صد دستگاه اتوبوس پشتیبانی می شود. با استفاده از ناوگان مناسب این ترمینال افراد به راحتی به استان های متفاوت می روند.

سفرهای عمده پایانه مسافربری همدان به شهرهای مشهد، اصفهان، تهران، اهواز و قم می باشد. شما می توانید هر یک از مسیرهای متفاوت پایانه مسافربری شهر همدان را زمان رزرو بلیط مشاهده کنید. زمان ثبت بلیط خود ساعت حرکت و همچنین نوع اتوبوس خود را مشاهده خواهید کرد. باید بدانید که اتوبوس ها متفاوت هستند و هر یک از آنها ویژگی ‌های خاصی دارند. برخی از اتوبوس های مسافربری، وی آی پی می باشند و هزینه بیشتری خواهند داشت. بنابراین باید هزینه بلیط مقاصد ورودی و خروجی متفاوت را بررسی کنید و سپس بلیط تان را رزرو نمایید.

امکانات رفاهی ترمینال 

در ترمینال همدان امکانات زیادی وجود دارد که شما می توانید از این امکانات برای سفری آسوده استفاده کنید. اتاق مادر و کودک یکی از مهم ‌ترین امکانات ترمینال بزرگ همدان می باشد. غرفه های فروشگاهی، دستگاه‌ های خودپرداز، دفاتر شرکت های مسافربری و … به عنوان دیگر امکانات ترمینال شناخته می‌ شوند. شما می توانید از تاکسی تلفنی، سرویس بهداشتی، نمازخانه، شعبه بانک تجارت، رستوران، سالن انتظار، فضای سبز و … ترمینال استفاده کنید. تمامی امکاناتی که یک ترمینال پیشرفته باید داشته باشد را در ترمینال مسافربری همدان می توانید مشاهده نمایید.

مقاصد ورودی و خروجی ترمینال

در پایانه مسافربری همدان برای شهر های بزرگ و کوچک سرویس دهی انجام می ‌شود. با شناخت مسیرهایی که متقاضیان زیادی دارند، اتوبوس ‌ها مقصد ورودی و خروجی خود را تعیین می کنند. در ترمینال بزرگ همدان برای شهر های متفاوتی مانند تهران (پایانه غربپایانه کرمان، پایانه شیراز، اندیمشک، آبادان، پایانه مشهد، زنجان، اراک و … سرویس خروجی ارائه می گردد. علاوه بر مقاصد خروجی سرویس های متفاوت ورودی در این ترمینال ارائه می ‌شود. شما می توانید مسیرهای ورودی از تهران، پایانه اصفهان، پایانه کرج، چالوس، تنکابن و … را در این ترمینال رزرو کنید. هر یک از مسیرهای ورودی و خروجی ترمینال بزرگ شهر همدان با اتوبوس های معتبر سرویس دهی می شوند. تمامی ترمینال های بزرگ سعی می‌ کنند بیشتر مقاصد ورودی و خروجی را به متقاضیان ارائه دهند تا آنها بتوانند بلیط خود را رزرو کنند.

شرکت‌های مسافربری همدان

در ترمینال همدان شرکت‌ های مسافربری زیادی فعالیت می‌ کنند. هر یک از شرکت‌ های مسافربری سرویس های گوناگونی را ارائه می دهند. اگر شما برای هر یک از سفرهای خود مشکلی داشته باشید مسئولیت آن بر عهده شرکت مسافربری خواهد بود. به همین دلیل می توانیم بگوییم که رکن اصلی هر یک از ترمینال های مسافربری مربوط به شرکت های مسافربری است .در ترمینال بزرگ شهر همدان شرکت ‌های مسافربری بزرگ و کوچکی فعالیت می نمایند. شرکت های مسافربری سپهر آسیا، عصر ایران، عدل، پیک معتمد، ایران پیما، سیر و سفر سیر، ایثار و … به عنوان مهمترین شرکت های این ترمینال هستند.

نوشته های مشابه

راه های دسترسی به ترمینال

راه های دسترسی به پایانه مسافربری همدان متفاوت می باشد. یکی از مهمترین مشکلاتی که مسافران زمان ورود به هر یک از ترمینال ها دارند این است که با مسیر رفت و آمد ترمینال و شهر آشنا نیستند. اگر شما می خواهید از ترمینال شهر همدان به مرکز شهر بروید می توانید از تاکسی های شهری، تاکسی های اینترنتی و اتوبوس استفاده کنید. در صورتی که وسیله های تان زیاد است باید از تاکسی ها برای جابجایی استفاده نمایید. اتوبوس ها نسبت به تاکسی ها مقرون به صرفه تر هستند. ولی باید بدانید که تاکسی ها راحت تر می باشند.

اطلاعات تماس ترمینال همدان

شما برای رزرو کردن بلیط ترمینال همدان، کنسل کردن بلیط، اطلاع از زمان حرکت اتوبوس، اطلاع از شرکت ‌های اتوبوسرانی و … می توانید با شماره تلفن ترمینال تماس بگیرید. شماره تلفن ترمینال 08134224004 است. هر یک از کارشناسانی که در ترمینال مسئولیت پاسخگویی تلفن ها را بر عهده دارند می توانند پرسش های شما را به طور کامل پاسخ دهند. شما به صورت ۲۴ ساعته می توانید با شماره تلفن ترمینال تماس بگیرید و هر پرسشی که در مورد سفر های ورودی و خروجی دارید را بپرسید.

نحوه خرید و رزرو بلیط اتوبوس

برای رزرو بلیط اتوبوس پایانه مسافربری همدان می توانید به صورت اینترنتی اقدام نمایید. سامانه پیک خورشید ارائه دهنده خدمات فروش بلیط اتوبوس می باشد. کارشناسانی که در این سامانه فعالیت می نمایند می توانند شما را برای خرید انواع بلیط اتوبوس ترمینال شهر همدان راهنمایی کنند. امروزه بسیاری از افراد بین روش حضوری و اینترنتی ترجیح می‌ دهند از روش اینترنتی برای رزرو بلیط استفاده نمایند. شما در کمترین بازه زمانی به صورت اینترنتی می توانید بلیط خود را رزرو کنید.

نوشته های مشابه

0 0 رای ها
امتیازدهی
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا