ترمینال مشهد

پایانه مسافربری امام رضا مشهد

اگر می خواهید در مورد ترمینال مشهد اطلاعات بیشتری به دست آورید باید بدانید که این شهر تنها یک ترمینال ندارد. در واقع باید بدانید که شهر مشهد به دلیل وجود مرقد امام رضا، هرساله گردشگران زیادی را جذب می کند. بنابراین تنها یک ترمینال در این شهر وجود ندارد. در ادامه اطلاعات بیشتر ترمینال های این شهر را ارائه می دهیم.

ترمینال مسافربری مشهد

پایانه مسافربری مشهد امام رضا، یکی از بزرگ ترین ترمینال های این شهر می باشد. این ترمینال در بخش جنوب غربی شهر است و از سال 1347 آن را تاسیس کرده اند. این ترمینال فاصله زیادی با مرکز شهر ندارد و شما به راحتی از این ترمینال می توانید مرقد امام رضا را مشاهده کنید. ترمینال معراج یکی دیگر از ترمینال های مشهد می باشد که در سال 1390 آن را تاسیس کرده اند. شما می توانید برای رفتن به شهرهای شمالی شهر مشاهد، از این ترمینال بلیط اتوبوس بگیرید.

ترمینال راه ابریشم مشهد یکی دیگر از ترمینال های این شهر می باشد که در قسمت جنوب شرقی شهر می باشد. هدف اصلی از تاسیس پایانه مسافربری مشهد راه ابریشم، رساندن مسافرین به قسمت شمال شرق استان می باشد. در آینده مسیر این ترمینال به سمت کشورهای آسیانه میانه هموار می شود. مساحت این ترمینال 38 هزار متر مربع می باشد و 4 هزار متر زیربنا دارد. هر یک از ترمینال های این شهر مساحت گسترده ای دارند و هر روز تعداد مسافرین زیادی را جابجا می کنند.

امکانات رفاهی ترمینال

برای شناخت امکانات ترمینال مشهد باید به خوبی امکانات تمامی ترمینال ها را مورد بررسی قرار دهید. ترمینال امام رضا دارای امکانات زیادی است. پارکینگ این ترمینال روباز می باشد و مساحت آن 21700 متر مربع است. سالن ورزشی، سرویس بهداشتی، دستگاه خودپرداز، مجموعه بازی کودکان، فروشگاه، نمازخانه، خوابگاه رانندگان غیر بومی و … در این ترمینال وجود دارد. همچنین باید بدانید که ترمینال معراج هم امکانات زیادی برای مسافرین دارد. این ترمینال سه پارکینگ متفاوت و مجزا دارد.

دو پارکینگ این ترمینال برای خودروی شخصی است و یکی از پارکینگ ها برای مینی بوس ها و اتوبوس ها می باشد. شما در پایانه مسافربری مشهد معراج می توانید از تعمیرگاه ترمینال، سرویس بهداشتی، باس واش، فضای سبز ترمینال، خدمات تاکسیرانی، نمازخانه و … استفاده کنید. ترمینال راه ابریشم هم مانند دیگر ترمینال ها امکانات زیادی دارد. شما می توانید برای سفری آسوده تر از این امکانات که درون ترمینال راه اندازی شده است استفاده نمایید.

مقاصد ورودی و خروجی ترمینال 

شما برای انتخاب بهترین ترمینال مشهد باید به خوبی در مورد مقاصد ورودی و خروجی این ترمینال اطلاعات بیشتری به دست آورید. از آنجایی که شهر مشهد میزان مسافر زیادی دارد به عنوان یکی از پرترددترین شهرهای ایران شناخته می شود. به همین دلیل در ترمینال امام رضا مقاصد ورودی و خروجی زیادی وجود دارد. شما می توانید از طریق این ترمینال به شهرهای متفاوت بروید و بلیط خود را از هر شهری که مایل هستید در این ترمینال رزرو کنید. اما ترمینال معراج مقاصد خروجی و ورودی اش تنها برای شهرهای شمالی می باشد. ترمینال راه ابریشم هم مقاصد ورودی و خروجی متفاوتی که مربوط به شهرهای شمال شرق استان می باشد را دارد. شما می توانید از طریق این ترمینال به عبدل آباد، درود، نیشابور، جلگه زاوه، سرخس و … بروید.

نوشته های مشابه

تهران ( پایانه غربپایانه بیهقیپایانه جنوبپایانه شرق )  قم – قزوینپایانه ساری – آمل – بابل – بابلسر – بهشهر – محمودآباد – تنکابن – رامسر – قایم شهر – نور – رویان – نوشهر – چالوس – پایانه کرجپایانه اصفهان – کاشان – نجف آباد – تبریز – تایباد – تربت جام – تربت حیدریه – خواف – درگز – سبزوار – قوچان – برداسکن – کاشمر – ریوش – گناباد – نیشابور – خلیل آباد – بجستان –  بجنورد – جاجرم – اسفراین – شیروان – پایانه بیرجند – قاینات – قاین – حاجی آباد قاین – سرایان – فردوس – بشرویه – طبس – آبادان – شیرازکرمان – بم – جیرفت – رفسنجان – زرند – سیرجان – پایانه اراک – رشتارومیه – زاهدان – ایرانشهر – چابهار – خاش – زابل – سراوان – بندرعباس – زنجان – کرمانشاههمدان – شهرکرد – مهران – سمنان – شاهرود – اردبیلیزدبوشهرگرگان 

شرکت های مسافربری ترمینال 

در پایانه مسافربری مشهد، تعاونی های زیادی فعالیت می کنند. هر یک از تعاونی ها اتوبوس های معمولی و وی آی پی دارند. شما می توانید شرکت های مسافربری معتبری را در هر یک از ترمینال ها مشاهده کنید. ترمینال امام رضا شامل شرکت های مسافربری ایران پیما، صبا، جهان گشت، همسفر، ایران پیمان و … می باشد. به طور کلی باید به خوبی بدانید که بیشتر تعاونی های اتوبوسرانی در این ترمینال، اتوبوس های زیادی دارند. در ترمینال معراج و راه ابریشم هم تعاونی های معتبری هستند که مقاصد خروجی و ورودی زیادی را به ترمینال ارائه می دهد.

راه های دسترسی به ترمینال

برای رفتن به ترمینال مشهد، باید راه های دسترسی به هر یک از ترمینال ها را به خوبی بدانید. برای اینکه به ترمینال امام رضا بروید می توانید از وسیله های عمومی مانند تاکسی یا اتوبوس استفاده کنید. تاکسی هایی در شهر وجود دارند که مخصوص ترمینال هستند. در این ترمینال ایستگاه مترو وجود ندارد و تنها می توانید از تاکسی استفاده نمایید. برای رفتن به ترمینال معراج می توانید از اتوبوس های شهری و تاکسی های ویژه استفاده نمایید. اتوبوس ها نسبت به تاکسی ها مقرون به صرفه تر هستند. همچنین برای رفتن به ترمینال راه ابریشم هم می توانید از تاکسی ها و اتوبوس ها استفاده نمایید. جابجایی از ترمینال به بخش های متنوع شهر مشهد، بسیار آسان می باشد. چرا که تاکسی های ویژه همیشه در ترمینال هستند.

اطلاعات تماس ترمینال مشهد

برای اینکه با پایانه مسافربری مشهد ارتباط برقرار نمایید باید شماره تماس ترمینال را داشته باید. تلفن ترمینال امام رضا 38599001-7 051 می باشد. تلفن ترمینال معراج 05136910205 است. همچنین تلفن ترمینال راه ابریشم هم 33726418 051 می باشد. شما می توانید به صورت 24 ساعته با شماره تلفن های ترمینال تماس بگیرید تا درخواست تان را توسط کارشناسان پیگیری نمایید. در صورتی که کنسل کردن بلیط تان با مشکل مواجه شده باشد و یا اینکه سایت قطع گردد، تماس با کارشناسان بهترین گزینه می باشد. کارشناسان ترمینال تمامی نیازهای شما که مربوط به بلیط و سفرتان می باشد را پیگیری می کنند.

نحوه خرید و رزرو بلیط

برای خرید بلیط اتوبوس از ترمینال مشهد باید ابتدا ترمینال مورد نظر خود را انتخاب کنید. اینکه بدانید مقصد خروجی و ورودی کدام ترمینال را می خواهید انتخاب نمایید اهمیت زیادی دارد. سپس ساعت، روز و نوع اتوبوس برای حرکت را باید بررسی کنید. قیمت هر یک از اتوبوس ها بر اساس وی آی پی بودن و یا معمولی بودن تعیین می شود. به صورت اینترنتی می توانید بلیط اتوبوس خود را که مربوط به ترمینال های مشهد می باشد رزرو کنید. پیک خورشید تمامی خدماتی که مربوط به خرید و رزرو بلیط اینترنتی در ترمینال های مشهد می باشد را به مسافرین ارائه می دهد.

نوشته های مشابه

0 0 رای ها
امتیازدهی
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا