ترمینال رشت

پایانه مسافربری گیل رشت

رشت به عنوان یکی از شهرهای مهم استان گیلان شناخته می شود که آن را به عنوان مرکزیت گیلان معرفی می کنند. شما برای اینکه از ترمینال رشت به شهرهای دیگر بروید باید به خوبی در مورد ویژگی ها و مشخصات ترمینال اطلاعات بیشتری به دست آورید. استان گیلان از اطراف با اردبیل، زنجان، قزوین، مازندران و … همسایه می باشد. برای رفتن به این شهرهای اطراف و همچنین شهرهای دورتر باید از ترمینال این شهر بلیط اتوبوس رزرو نمایید. موقعیت حمل و نقل این شهر به دلیل شرایط منحصر به فردی که دارد ویژه است.

ترمینال مسافربری رشت

پایانه مسافربری رشت که به نام گیل رشت معرفی می شود، مهمترین ترمینال این شهر می باشد. البته باید بدانید که استان گیلان ترمینال های زیادی دارد. ولی شهر رشت تنها همین یک ترمینال را دارد. در سال 1372 ترمینال گیل رشت را تاسیس کرده اند. 72630 متر مربع، مساحت این ترمینال می باشد و آن را در بخش جنوبی شهر تاسیس کرده اند. ناوگان حمل و نقل که در این ترمینال وجود دارد شامل تاکسی، اتوبوس و مینی بوس می باشد. انتخاب کردن هر یک از وسیله های نقلیه به فاصله و میزان تقاضای مسافرین بستگی دارد.

تمامی وسیله های حمل و نقل در پایانه مسافربری رشت، وجود دارد. شما می توانید بر اساس نوع جاده مقصدی که می خواهید طی کنید یکی از وسیله های نقلیه این ترمینال را استفاده نمایید. از آنجایی که در رشت همین یک ترمینال قرار گرفته است باید بدانید بیشتر مقاصد ورودی و خروجی در این ترمینال فعالیت می کنند. شما می توانید بلیط اتوبوس خروجی و ورودی این ترمینال را رزرو کنید. شرکت های تعاونی متفاوتی در این ترمینال فعالیت می کنند که هر یک از آنها اتوبوس های گوناگونی دارند.

امکانات رفاهی ترمینال

از آنجایی که ترمینال گیل رشت به عنوان مهمترین ترمینال رشت شناخته می شود، امکانات مناسبی درون آن قرار داده اند. تردد در این ترمینال زیاد است. زمانی که یکی از ترمینال های شهر تردد زیادی داشته باشد باید برای آن امکانات متنوعی راه اندازی کنند. پارکینگ ویژه اتوبوس در این ترمینال قرار داده اند که ظرفیت 100 اتوبوس را دارد. سرویس های بهداشتی، غرفه های خدماتی، سالن انتظار، خوابگاه مخصوص رانندگان، تلفن همگانی، نمازخانه و … به عنوان امکانات این ترمینال می باشد. شما می توانید از رستوران و کافی شاپ رستوران هم استفاده کنید.

مقاصد ورودی و خروجی ترمینال

پایانه مسافربری رشت، پوشش دهنده تمامی مسیرهای خارجی و داخلی می باشد. شما می توانید از این ترمینال برای شهرهای متنوعی مانند تهران (پایانه غرب ، پایانه بیهقی)، اراک، تبریز، مشهد، کرج، زنجان، ساری، یزد، گرگان، اصفهان، ارومیه، زرین شهر و … بلیط رزرو کنید. مقصد برون استانی زیادی در این ترمینال وجود دارد. همچنین باید بدانید که سفرهای درون استانی زیادی مانند بندر انزلی، رضوانشهر، کیاشهر و … در این ترمینال وجود دارد. این سفرها در برخی از موارد با مینی بوس و با تاکسی است. شهرهای زیادی مانند شاهین شهر، اردبیل، اراک، گنبدکاووس، ارومیه و … مسافرین خود را وارد این ترمینال می نمایند. بنابراین باید بدانید که بیشتر مقاصد ورودی و خروجی را می توانید در این ترمینال مشاهده نمایید.

شرکت های مسافربری ترمینال

شرکت های ترمینال رشت، خدمات متنوعی را به مسافرین ارائه می دهند. در واقع باید بدانید که تعداد شرکت های تعاونی این ترمینال زیاد است. مهمترین خدماتی که این تعاونی ها به مسافرین ارائه می دهند این است که به امور سفرها رسیدگی می کنند. شرکت های آزادی، گیلان پیما، سیر و سفر، سفر گیل، عادل سفر، شریفیان، اطمینان گستر، جوان سیر، جهان رشت و …از جمله مهمترین تعاونی های این ترمینال هستند. هر یک از این شرکت ها اتوبوس های معمولی و وی آی پی دارند. شما می توانید بر اساس نوع سفر خود که طولانی است یا نزدیک می باشد، یکی از اتوبوس های متفاوت شرکت ها را انتخاب کنید.

نوشته های مشابه

راه های دسترسی به ترمینال

شما برای رفتن به پایانه مسافربری رشت، می توانید از وسیله نقلیه استفاده کنید. البته باید بدانید که ایستگاه اتوبوس شهری برای این ترمینال وجود ندارد. تنها وسیله ای که باید برای رفتن به این ترمینال مورد استفاده قرار دهید، تاکسی می باشد. با کمک هر یک از تاکسی ها می توانید به هر یک از بخش های شهر بروید. در صورتی که می خواهید در ترمینال مسافربری رشت پیاده شوید، تاکسی های زیادی را در کنار ترمینال مشاهده می کنید به بخش های متنوع شهر می روند. همچنین برای اینکه به ترمینال مسافربری رشت بروید، می توانید از تاکسی های مخصوص ترمینال استفاده نمایید.

اطلاعات تماس ترمینال رشت

اگر مایل هستید به ترمینال رشت بروید تا از طریق این ترمینال به شهرهای متنوع سفر کنید باید آدرس و شماره تلفن ترمینال را بدانید. این ترمینال در میدان گیل قرار گرفته است. بعد از رد کردن بزرگراه امام علی وارد این ترمینال می شوید. شماره تلفن این ترمینال 01333665675 می باشد. شما می توانید در هر ساعت شبانه روز که می خواهید با این شماره تماس بگیرید و با کارشناسانی که در ترمینال حضور دارند صحبت کنید. برای رزرو بلیط، کنسل کردن بلیط، اطلاع از نحوه خرید بلیط اتوبوس، اطلاع از سفرهای ترمینال و … کارشناسان پاسخ شما را می دهند. کارشناسان به صورت 24 ساعته پاسخگوی پرسش های شما هستند. در صورتی که وب سایت رزرو بلیط قطع باشد و مشکل پیدا کند می توانید با کارشناسان ترمینال تماس بگیرید.

نحوه خرید و رزرو بلیط اتوبوس

برای خرید بلیط اتوبوس پایانه مسافربری رشت می توانید به صورت اینترنتی اقدام نمایید. پیک خورشید ارائه دهنده خدمات خرید اینترنتی بلیط اتوبوس می باشد. شما می توانید در وب سایت پیک خورشید بلیط مقاصد ورودی و خروجی متفاوت ترمینال مسافربری رشت را مشاهده کنید. سپس یکی از بلیط ها را رزرو نمایید. دقت داشته باشید که روز و ساعت بلیط ها با یکدیگر فرق می کند. بنابراین زمان خرید اینترنتی بلیط ها باید به خوبی دقت داشته باشید که اشتباهی بلیط را رزرو نکنید. همچنین قیمت هر یک از بلیط ها بر اساس فاصله مقصد و نوع اتوبوس تعیین می شود. شما می توانید در وب سایت پیک خورشید قیمت هر یک از بلیط ها را مشاهده کنید و سپس رزرو بلیط را انجام دهید.

نوشته های مشابه

0 0 رای ها
امتیازدهی
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا