ترمینال ارومیه

پایانه مسافربری ارومیه

اگر می خواهید به شهر ارومیه بروید و یا از این شهر به شهرهای دیگر سفر کنید باید به خوبی در مورد ترمینال ارومیه اطلاعات بیشتری به دست آورید. شهر ارومیه یکی از شهرهای شمال غربی کشور ایران به شمار می رود که جمعیت زیادی دارد. بیشترین راه های ارتباطی مربوط به این استان به وسیله مسیرهایی که زمینی هستند انجام می گردد. در شهر ارومیه، ترمینال را برای مقاصد خارجی و داخلی راه اندازی کرده اند. یکی از مهمترین نکاتی که در مورد استفاده از پایانه ارومیه اهمیت زیادی دارد این است که بدانید هر یک از مقاصد خروجی و داخلی دارای  ترمینال مخصوص هستند.

ترمینال مسافربری ارومیه

پایانه مسافربری ارومیه شهیدان کاملی را به عنوان اصلی ترین ترمینال شهر ارومیه معرفی می کنند. در این ترمینال اتوبوس های زیادی فعالیت می کنند و برای جابجایی مسافران به بیشتر شهرهای ایران به صورت شبانه روزی فعال هستند. این ترمینال را در قسمت شرقی شهر راه اندازی کرده اند. در سال 1359 این ترمینال را تاسیس کرده اند. طرح های توسعه یافته ای را برای این ترمینال در نظر گرفته اند تا به شکل کنونی رسیده است. اگر می خواهید به استان های دور از ارومیه بروید باید از خدمات مسافربری این ترمینال استفاده نمایید. تاکسی های بین استانی هم در این ترمینال وجود دارد. طرح های عمرانی زیادی را برای این ترمینال در نظر گرفته اند. اکنون نیز ترمینال را گسترده تر کرده اند تا مسافرین به راحتی بتوانند از امکانات ترمینال استفاده کنند.

پایانه مسافربری ارومیه شهید سلیمانی یکی دیگر از ترمینال های این شهر می باشد. در سال 1363 این ترمینال را تاسیس کرده اند و آن را به عنوان یکی از ترمینال های نیمه متمرکز معرفی می نمایند. شهرداری ارومیه این ترمینال را در اختیار دارد. از این ترمینال می توانید برای رفتن به شهرهای کوچک و روستاها استفاده کنید. سرویس های متنوعی در ساعت مشخص شده ای در این ترمینال، خدمات مسافربری ارائه می دهند. ترمینال شهید علیزاده یکی دیگر از ترمینال های شهر ارومیه می باشد که 7000 متر مربع مساحت دارد. این ترمینال را در سال 1362 تاسیس کردند و اکنون هم در اختیار شهرداری ارومیه می باشد.

امکانات رفاهی

ترمینال ارومیه شهیدان کاملی از آنجایی که مساحت زیادی ندارد دارای امکانات کمتری است. البته امکانات ضروری در این ترمینال راه اندازی شده است تا مسافرین از آن استفاده کنند. به دلیل طرح های عمرانی متنوعی که برای این ترمینال به کار گرفته اند تا چندی بعد وسعت آن را افزایش می دهند. با بالا بردن وسعت ترمینال، امکانات رفاهی آن بیشتر می شود. شما می توانید از نمازخانه، سرویس بهداشتی، غرفه فروش مواد غذایی، سالن انتظار و … که در ترمینال قرار گرفته اند استفاده کنید. در ترمینال سلیمانی و علیزاده هم امکانات زیادی وجود ندارد. شما می توانید از سرویس بهداشتی، نمازخانه و … ترمینال استفاده کنید.

مقاصد ورودی و خروجی

در پایانه مسافربری ارومیه شهیدان کاملی، ترددهای خروجی و ورودی زیادی وجود دارد. مسیرهای خروجی این ترمینال شامل پیرانشهر، پایانه غرب تهران، اصفهان، کرمانشاه، مهاباد، یزد، همدان، ماکو، خرم آباد و … می باشد. به دلیل وجود تقاضای زیاد برای تهران، در این ترمینال اتوبوس های متنوعی به صورت روزانه و در ساعت گوناگون برای تهران جابجایی مسافر را انجام می دهند. برای شهرهای پر تردد مانند سردشت، شاهین دژ، ماکو، شبستر و … که فاصله زیادی با ارومیه ندارند در ساعت پرتردد اتوبوس های زیادی حرکت می کنند.

برای تهیه بلیط ترمینال ارومیه شهیدان کاملی، می توانید به صورت روزانه اقدام کنید، چرا که در این ترمینال به صورت روزانه اتوبوس ها فعالیت می نمایند. برای شهرهایی که تردد آنها کمتر است در ساعت و روز مشخص شده ای اتوبوس در نظر گرفته می شود. مسیرهای ورودی این ترمینال لاهیجان، لنگرود، بابل، تهران، همدان، کرج، ماکو، رشت، خوی و … است. مقاصد ورودی و خروجی ترمینال شهید سلیمانی و علیزاده مربوط به شهرهای دور نیست. در واقع باید بدانید که این دو ترمینال وظیفه اصلی شان جابجا کردن مسافرین روستاها و شهرهای نزدیک به ارومیه می باشد.

نوشته های مشابه

شرکت‌های مسافربری

شرکت های اتوبوسرانی زیادی در پایانه مسافربری ارومیه شهیدان کاملی فعالیت می کنند. سیر و صفا، آسیا سفر ایرانیان، عدل ارومیه، میهن پیما و … مهمترین تعاونی های این ترمینال هستند. این شرکت ها علاوه بر اینکه مسافرین را جابجا می کنند در زمینه جابجایی بار هم فعال هستند. برای ارسال بار می توانید به دفتر این تعاونی های مراجعه نمایید. در ترمینال شهید علیزاده و شهید سلیمانی هم شرکت های تعاونی معتبری فعالیت می کنند. در این دو ترمینال مینی بوس ها فعالیت بیشتری دارند.

راه های دسترسی

برای دسترسی به ترمینال ارومیه شهیدان کاملی، می توانید از وسیله های متنوع مانند تاکسی، اتوبوس شهری و ماشین شخصی استفاده کنید. فاصله این ترمینال با مرکز شهر تنها 10 دقیقه می باشد. این امر موجب شده که شما به راحتی و در کمترین بازه زمانی بتوانید به ترمینال برسید. در صورتی که وسیله های زیادی برای جابجایی دارید باید با تاکسی و ماشین شخصی به ترمینال بروید. برای رسیدن به ترمینال شهید سلیمانی و علیزاده هم می توانید از تاکسی ها و یا اتوبوس های شهری استفاده کنید.

اطلاعات تماس

اطلاعات تماس پایانه مسافربری ارومیه را باید بدانید تا در صورت نیاز با کارشناسان ترمینال تماس بگیرید. شماره تلفن ترمینال شهیدان کاملی ۲۳۵۸۳۱۸-۲۳۶۸۶۳۶ می باشد. این ترمینال در بلوار 7 تیر قرار گرفته است. شماره تلفن ترمینال شهید سلیمانی ۲۷۷۱۷۳۰ است. این ترمینال در بلوار میرزای شیرازی قرار گرفته است. شماره تلفن ترمینال شهید علیزاده   ۲۳۵۱۰۱۳ می باشد. این ترمینال با مرکز شهر فاصله زیادی ندارد.

نحوه خرید و رزرو بلیط اتوبوس

برای خرید بلیط اتوبوس ترمینال ارومیه می توانید به صورت اینترنتی اقدام نمایید. وب سایت پیک خورشید فروش بلیط این ترمینال را به صورت اینترنتی برای مسافرین فراهم می کند. شما با وارد شدن به وب سایت می توانید قیمت بلیط، ساعت حرکت اتوبوس، نوع اتوبوس و … را بررسی کنید با بررسی کردن تمامی موارد بیان شده می توانید طبق شرایطی که دارید یکی از بلیط ها را رزرو نمایید. در صورتی که زمان رزرو بلیط با مشکل مواجه شدید می توانید با کارشناسان پیک خورشید تماس بگیرید.

نوشته های مشابه

0 0 رای ها
امتیازدهی
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا