فرودگاه یزد

فرودگاه بین المللی شهید صدوقی یزد

کشور ایران فرودگاه های متفاوتی دارد که هر یک از آنها دارای ویژگی های خاصی هستند. فرودگاه یزد به عنوان یکی از فرودگاه های بین المللی و بزرگ ایران به شمار می‌ رود. امروزه بسیاری از افراد برای رفت و آمد به شهر یزد بلیط هواپیمای فرودگاه شهر یزد را رزرو می نمایند. در واقع تردد با استفاده از هواپیما آسان تر است. شما برای رفتن به یزد با استفاده از بلیط هواپیما می توانید به صورت اینترنتی بلیط خود را رزرو نمایید. امکانات و همچنین جاذبه های گردشگری شهر یزد زیاد هستند. برای بازدید از این امکانات و جاذبه های گردشگری می توانید با هواپیما به این شهر بروید و در بازه زمانی مشخص شده از این شهر بازدید نمایید.

فرودگاه یزد

فرودگاه بین المللی یزد در قسمت غربی این شهر ساخته شده است. مساحت این فرودگاه حدود ۵۷۵ هکتار می باشد. فاصله فرودگاه شهر یزد با مرکز شهر حدود ۱۰ کیلومتر است. این فرودگاه از قسمت شمال به ایستگاه فرعی و از قسمت جنوب غربی و غرب به جاده کنارگذر شهر یزد نزدیک است. از قسمت شرقی شما می توانید به بلوار آزادگان برسید و از قسمت جنوب شرقی وارد جاده خضرآباد می شوید. این فرودگاه در تاریخ پانزدهم دی ماه ۱۳۴۸ تأسیس شده است. فرودگاه شهر یزد به عنوان یکی از مهم ‌ترین زیر مجموعه های اداری فرودگاه‌ های کشور شناخته می ‌شود.

کاربری که از فرودگاه بین المللی یزد دریافت می گردد برای انجام پروازهای تجاری و مسافربری می باشد. البته در برخی از موارد برای کاربرد های نظامی جهت پروازهای آموزشی از این فرودگاه استفاده‌ می‌ کنند. سپاه و ارتش پروازهای آموزشی و نظامی خود را در این فرودگاه انجام می دهند. استان یزد به عنوان یکی از قدیمی‌ ترین استان های ایران شناخته می‌ شود که آثار تاریخی زیادی دارد. با این حال این شهر جمعیت زیادی را به خود اختصاص نداده است. شهر یزد گردشگران و مشتاقان زیادی را جذب می کند. به دلیل حضور گردشگرانی که در یزد از آثار تاریخی بازدید می نمایند، این فرودگاه را به عنوان دهمین فرودگاه ایران از نظر ترافیک مسافری و هوایی می‌ شناسند.

سالانه بیش از ۵۰ هزار مسافر وارد فرودگاه یزد می شوند. همچنین بیشتر از ۶ هزار نشست و برخاست هواپیما در این فرودگاه انجام می شود. در خصوص انجام دادن عملیات آموزشی باید بگوییم که در این فرودگاه به دلیل نبودن ترافیک هوایی سنگین، شرایط جغرافیایی مناسب و همچنین روند آسان اقدامات فرودگاه زمینه مناسبی ایجاد شده است.

امکانات رفاهی

در فرودگاه یزد برای مسافران امکانات متفاوتی مانند آسانسور، رستوران، پارکینگ اختصاصی و … در نظر گرفته اند. شما می توانید از خدمات باربری فرودگاه، خدمات اورژانس، خدمات بانکی، خدمات ویژه معلولین و … استفاده نمایید. خدمات تاکسی های بین شهری و شهری، دفاتر نمایندگی فروش بلیط، سرویس بهداشتی، نمازخانه، باجه راهنمایی مسافر و … را به عنوان دیگر امکانات فرودگاه می شناسند. به طور کلی باید به خوبی بدانید که در این فرودگاه امکانات متفاوتی قرار گرفته تا مسافرین از آنها استفاده نمایند. شما می‌ توانید از غرفه‌ های سوغاتی انواع سوغاتی هایی که مربوط به شهر یزد هستند را خریداری کنید. تمامی امکانات مورد نیاز در این فرودگاه راه اندازی شده است. بنابراین نیازی نیست تا در مورد امکانات مناسب فرودگاه دغدغه ‌ای داشته باشید.

مسیرهای پروازی

فرودگاه بین المللی یزد دارای ۲ ترمینال مجزا می باشد. هر یک از ترمینال ها به صورت جداگانه امکانات متفاوتی را به خود اختصاص داده اند. یکی از مهم ‌ترین ترمینال هایی که مخصوص پروازهای داخلی می باشد ترمینال داخلی است. ترمینال پروازهای خارجی مخصوص پروازهایی که خارج از کشور ایران انجام می شوند می باشد. به طور کلی از شهر های متفاوت مانند شهر تهران، مشهد، شیراز، تبریز و … به ترمینال داخلی فرودگاه سفرهای گوناگونی انجام می ‌شود. همچنین از طریق این فرودگاه به شهر های متفاوت مانند شیراز، تهران، تبریز و … پروازهای متفاوتی انجام خواهد شد. این فرودگاه حدود ۱۲۳۶ متر از سطح دریا فاصله دارد و به عنوان یک فرودگاه عمومی شناخته می شود.

نوشته های مشابه

راه های دسترسی

از آنجایی که فرودگاه یزد با مرکز شهر فاصله زیادی ندارد باید بدانید که بار ترافیکی گسترده ای در ترمینال داخلی و خارجی فرودگاه شهر یزد ایجاد نمی شود. ترافیک مسیر زیادی برای این فرودگاه به وجود نمی آید همین مسئله موجب شده که دسترسی به فرودگاه شهر یزد به آسانی انجام شود. مسافرین می توانند از تاکسی هایی که در محوطه فرودگاه پارک کرده اند برای رفتن به مرکز شهر استفاده کنند. همچنین شما برای رفتن به فرودگاه شهر یزد می توانید از تاکسی های ویژه یا تاکسی های اینترنتی استفاده نمایید. از آنجایی که فرودگاه شهر یزد با مرکز شهر فاصله زیادی ندارد در کمترین بازه زمانی به فرودگاه می‌ رسید. اتوبوس شهری خدمات مسافربری به فرودگاه را برعهده ندارد.

اطلاعات تماس

برای اینکه در مورد رزرو بلیط فرودگاه بین المللی یزد اطلاعات بیشتری به دست آورید می توانید با کارشناسان فرودگاه ارتباط برقرار کنید. شماره تلفن فرودگاه 03537214444 است. کارشناسانی که در فرودگاه فعالیت می ‌کنند می ‌توانند برای رزرو کردن بلیط، کنسل کردن بلیط، اطلاع از ساعت پرواز هواپیما و … شما را راهنمایی نمایند. شما به صورت ۲۴ ساعته می توانید با کارشناسانی که در این فرودگاه فعالیت می ‌کنند ارتباط برقرار کنید و از آنها پرسش هایی که مربوط به سفرتان می باشد را بپرسید.

نحوه خرید و رزرو بلیط هواپیما

امروزه بسیاری از افراد ترجیح می‌ دهند که رزرو بلیط هواپیمای خود را به صورت اینترنتی انجام دهند. شما برای رزرو بلیط فرودگاه یزد می توانید از طریق اینترنت بلیط تان را ثبت نمایید. زمان ثبت بلیط به صورت اینترنتی باید تاریخ حرکت، ساعت حرکت هواپیما و مقصد مورد نظر را به طور کامل مورد بررسی قرار دهید. در سامانه پیک خورشید، رزرو بلیط اینترنتی به راحتی انجام می‌ شود. در صورتی که اطلاعاتی در مورد نحوه رزرو اینترنتی بلیط ندارید می توانید با کارشناسان پیک خورشید مشورت کنید. کارشناسانی که در سامانه پیک خورشید فعالیت می‌ کنند شرایط مناسبی برای رزرو بلیط فراهم کرده ‌اند.

نوشته های مشابه

0 0 رای ها
امتیازدهی
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا