هواپیمایی کارون

سفر با هواپیما این روزها به یکی از روش های مهم و البته پر طرفدار برای جابجایی از یک مکان به مکان دیگر تبدیل شده است. مهم ترین علت محبوبیت این امر را می توان سرعت و راحتی در حین سفر دانست. برای این که ایرلاین های مختلف بتوانند نظر عموم مردم را به سمت خود جلب نمایند، شروع به ارائه خدمات بی نظیر و البته منحصر به فرد به مشتریان خود کردند. اگر دوست دارید تا با تاریخچه ایرلاین های ایرانی آشنا شوید، پیشنهاد می کنیم تا پایان این مقاله ما را همراهی نمایید. در این مقاله قصد داریم در مورد هواپیمایی کارون صحبت کنیم.

هواپیمایی کارون

شاید افرادی که عادت به سفر کردن با هواپیما را دارند، خیلی نام هواپیمایی کارون به گوششان نخورده باشد. قضیه زمانی برای شما جالب می شود که بدانید این ایرلاین جزئی از شرکت های قدیمی در حمل و نقل هوایی به حساب می آید. شرکت هواپیمایی کارون در حدود 85 سال پیش فعالیت خود را تحت نام شرکت هواپیمایی نفت آغاز کرد. علت این نام گذاری را می توان این موضوع دانست که این ایرلاین متعلق به شرکت بازنشستگی وزارت نفت بود. در سال 1396 این ایرلاین تغییر نام داد. ایرلاین کارون در حال حاضر 520 نیروی جوان دارد که در حال خدمت رسانی به مردم می باشند. ایرلاین کارون را می توان یکی از ایرلاین های چارتری کشور ایران دانست که دفتر مرکزی آن در شهر اهواز قرار دارد. این ایرلاین علاوه بر جابجایی مسافران اقدام به جابجا کردن بار نیز می نماید.

ناوگان های هواپیمایی کارون

در سال 1392 به دلیل تحریم هایی که به کشور ایران وارد شد، بسیاری از کشورهای سازنده هواپیما از فروش ناوگان های خود به کشور ایران خودداری کردند. نتیجه همچین کاری بالا رفتن عمر ناوگان های هوایی ایران بود که باعث شد تا شاهد سوانح هوایی دلخراشی در کشور باشیم. در سال 1397 اما با توافقاتی که میان کشور ایران و سایر کشورها حاصل شد، ایرلاین های ایرانی توانستند نفسی تازه کنند و هواپیماهای نو خریداری کنند.

در حال حاضر هواپیمایی کارون 11 فروند هواپیمای فعال دارد که  در داخل کشور فعالیت دارند. از جمله ناوگان های هوایی این ایرلاین می توان به 5 فروند فوکر 50 با ظرفیت 50 نفر، 5 فروند فوکر 100 با ظرفیت 100 نفر و 1 فروند بویینگ 737-300 با ظرفیت 300 نفر اشاره کرد.

یک نکته مهم که نیاز است تا در ارتباط با آن اطلاعاتی را داشته باشید این موضوع است که عمر ناوگان های ایرلاین کارون 26 سال می باشد.

کلاس پروازی و خدمات

برای افرادی که عادت به استفاده از هواپیما دارند، موضوع کلاس پروازی اهمیت بسیار زیادی دارد. در حالت کلی سه نوع کلاس پروازی وجود دارد اما تمامی ناوگان ها هر سه کلاس پروازی را ندارند. این سه کلاس پروازی عبارتند از اکونومی یا اقتصادی، بیزینس کلاس و فرست کلاس. ایرلاین کارون از آن دست ایرلاین هایی به حساب می آید که تنها یک کلاس پروازی دارد. ایرلاین کارون تنها اقدام به فروش بلیط های اکونومی یا اقتصادی می نماید. شاید برایتان جالب باشد بدانید که در کلاس پروازی اکونومی خدمات خاصی برای مسافران در نظر گرفته نمی شود.

نوشته های مشابه

در کلاس پروازی اکونومی تمامی افراد ملزم به نشستن در کنار یکدیگر هستند و در داخل کابین هواپیما نیز تنها یک تلویزیون وجود دارد که مسافران می توانند در حین سفر مشغول به تماشای یک فیلم مشخص شوند. در طول سفر تنها 1 و یا 2 نوع غذا برای تمامی مسافران در نظر گرفته شده است.

البته فراموش نکنید به دلیل قیمت پایینی که بلیط های کلاس پروازی اکونومی دارد افراد زیادی تمایل به خرید آن ها دارند.

میزان بار مجاز هواپیمایی کارون

منظور از بار مجاز، باری می باشد که بدون نیاز به پرداخت هزینه اضافه می توان آن را با خود حمل کرد. در خصوص میزان بار مجاز تمامی ایرلاین ها نمی توان یک صحبت قطعی داشت چرا که هر ایرلاینی با توجه به سیاست کاری خود این مورد را مشخص می نماید. با این وجود اما میزان بار مجازی که می توان با خود حمل کرد یک رابطه کاملا مستقیم با مقصد سفر و همچنین نوع کلاس پروازی دارد. برای پروازهای داخلی با بلیط اکونومی می توان 20 کیلوگرم بار و با کلاس پروازی بیزینس 30 کیلوگرم بار حمل کرد. در پروازهای خارجی این مقدار اما تغییر می کند. برای پروازهای خارجی با بلیط اکونومی می توان 30 کیلوگرم بار و با بلیط بیزینس 40 کیلوگرم بار حمل کرد.

قانون میزان بار مجاز برای نوزادان نیز یکسان است و آن ها می توانند 10 کیلوگرم بار به علاوه یک کالسکه را با خود حمل کنند. البته فراموش نکنید در پروازهای داخلی می توانید یک ساک به وزن 5 کیلوگرم و در پروازهای خارجی یک ساک به وزن 7 کیلوگرم با خود به داخل کابین هواپیما ببرید.

مسیرهای پروازی هواپیمایی

همان طور که در طی مقاله به آن اشاره شد، ایرلاین کارون تنها پروازهای داخلی انجام می دهد و هیچ پروازی به خارج از کشور ندارد. از جمله شهرهای داخلی ایران که این شرکت به آن جا پرواز مستقیم دارد می توان به اهواز، آبادان، اصفهان، جزیره کیش، تهران، شیراز، شهرکرد، یزد، تبریز، اردبیل، بندر ماهشهر، لاوان، رشت و… اشاره کرد.

آبادان : فرودگاه آبادان

اهواز : فرودگاه بین‌المللی اهواز

اصفهان : فرودگاه بین‌المللی اصفهان

کیش : فرودگاه بین‌المللی کیش

مشهد : فرودگاه بین‌المللی مشهد

آغاجاری : فرودگاه آغاجاری

شیراز : فرودگاه بین‌المللی شیراز

شهرکرد : فرودگاه شهرکرد

تهران : فرودگاه مهرآباد (قطب)

رشت : فرودگاه سردار جنگل رشت

یزد : فرودگاه بین‌المللی یزد

بندر ماهشهر : فرودگاه ماهشهر

تبریز : فرودگاه بین‌المللی تبریز

خارک : فرودگاه خارک

اردبیل : فرودگاه اردبیل

بندر عسلویه : فرودگاه خلیج فارس

اطلاعات تماس ایرلاین

از مهم ترین مواردی که اهمیت بسیار زیادی برای مسافران دارد، می توان به پشتیبانی ایرلاین ها پس از فروش بلیط اشاره کرد. برای این که مسافران بتوانند در هر ساعتی از شبانه روز برای حل مشکلات خود با ایرلاین ها ارتباط بگیرند، نیاز به دانستن شماره تماس ایرلاین را دارند.

تلفن تماس دفتر مرکزی ایرلاین کارون با پشتیبانی 24 ساعته: 47225

تلفن تماس دفتر فروش تهران: 61023332

تلفن تماس دفتر فروش اهواز: 06134432736

نحوه خرید و رزرو بلیط هواپیما

برای خرید بلیط هواپیما سه راه وجود دارد. راه اول که می توان از آن به عنوان روشی سنتی یاد کرد، خرید بلیط به صورت حضوری از دفاتر فروش ایرلاین کارون می باشد. در روش دوم نیز می توان از وب سایت رسمی این ایرلاین کار خرید بلیط را انجام داد. روش سوم اما راحت ترین روش ممکن می باشد. بسیاری از سایت های فروش بلیط آنلاین نیز در کشور فعالیت دارند که می توانید کار خرید بلیط را در کم ترین زمان ممکن انجام دهید.

نوشته های مشابه

0 0 رای ها
امتیازدهی
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا