هواپیمایی ماهان

شرکت هواپیمایی ماهان

سفر با هواپیما این روزها به یکی از علاقه مندی های افراد تبدیل شده است. به دلیل سهولتی که استفاده از هواپیما دارد، بسیاری از افراد برای طی کردن یک مسافت مشخص به دنبال استفاده از هواپیما هستند. اگر در دسته افرادی هستید که دوست دارید در مورد شرکت های هواپیمایی مختلف اطلاعاتی را به دست آورید، پیشنهاد می کنیم با ما تا انتهای مقاله همراه باشید.

 هواپیمایی ماهان

کم تر کسی است تاکنون نام هواپیمایی ماهان را نشنیده باشد. ماهان یکی از ایرلاین های بین المللی و البته شناخته شده دنیا به حساب می آید. شرکت ماهان بزرگ ترین شرکت هواپیمایی ایران است که روزانه به 20 مقصد مختلف دنیا پرواز مستقیم دارد. این هواپیمایی یکی از شرکت های هواپیمایی خصوصی به حساب می آید که در سال 1371 در شهر کرمان تاسیس شد. شاید برایتان این سوال به وجود آمده باشد که چرا نام این شرکت هواپیمایی ماهان است. نام این شرکت هواپیمایی از شهری به نام ماهان که در 35 کیلومتری کرمان قرار دارد، گرفته شده است. خیریه مولی الموحدین سهام دار عمده این شرکت هواپیمایی می باشد.

در سال 2011 شرکت هواپیمایی ماهان به دلیل همکاری با سپاه پاسداران در لیست تحریم های کشور آمریکا، فرانسه و آلمان قرار دارد. هم اکنون امکان سفر به وسیله هواپیماهای ماهان به این سه کشور وجود ندارد.

ناوگان های هواپیمایی ماهان

حتما در چند سال اخیر در مورد سوانح هوایی که در کشور رخ داده است، شنیده اید. علت این موضوع را می توان فرسوده بودن ناوگان های هواپیمایی دانست. در سال 2012 کشورهای اروپایی و آمریکایی ایران را در صنعت هواپیمایی تحریم کردند. همین موضوع باعث شد تا شرکت های هواپیمایی ایرانی قادر به خریداری هواپیماهای نو نباشند. در سال 2019 اما با توافقی که میان ایران و سایر کشورهای اروپایی حاصل شد، شرکت های هواپیمایی مختلف اقدام به خرید هواپیماهای نو و مطابق با استانداردهای بین المللی کردند.

در حال حاضر 1 فروند بوئینگ 300-747 با ظرفیت 460 نفر در پروازهای داخلی مورد استفاده قرار می گیرد. 2 فروند بوئینگ 400-747 با ظرفیت 460 نفر برای جابجایی مسافران در داخل کشور استفاده می شود. 3 فروند ایرباس 300-600 با ظرفیت 280 نفر نیز در پروازهای داخلی استفاده می شوند. 10 فروند ایرباس 300-310 نیز برای پروازهای داخلی و خارجی استفاده می شوند. 2 فروند ایرباس 300-340 با ظرفیت 291 تا 299 نفر تنها برای پروازهای خارجی استفاده می شوند. از دیگر ناوگان های هواپیمایی ماهان می توان به ایرباس 360-300 اشاره کرد. 4 فروند ایرباس 360-300 با ظرفیت 360 نفر برای جابجایی مسافران به سایر کشورهای مورد استفاده قرار می گیرند. در انتها نیز باید باید به 14 فروند بی ای ئی اشاره کنیم که تنها برای پروازهای داخلی از آن ها استفاده می شود.

با توجه به این تفاسیر در حال حاضر شرکت ماهان 37 فروند هواپیما استاندارد دارد که برای جابجایی مسافران در داخل و خارج از کشور از آن ها استفاده می شود. شاید برایتان جالب باشد بدانید که ماهان بعد از شرکت هواپیمایی لوفت هانزا از ایرباس ای 340 برای جابجایی مسافران استفاده می کند.

نوشته های مشابه

کلاس های پروازی و خدمات

برای افرادی که به راحتی خود در حین سفر اهمیت می دهند، موضوع کلاس پروازی بسیار مهم است. تمامی ناوگان های هوایی ماهان 2 کلاس پروازی اکونومی و بیزینس دارند. تفاوت های اندک و جزئی میان این دو کلاس برای پروازهای داخلی و خارجی وجود دارد اما این تفاوت ها چشم گیر نیستند.

بلیط کلاس های اکونومی قیمت ارزانی دارند. همین موضوع باعث می شود تا هر فردی با هر سطح درآمد و بودجه ای امکان خرید آن ها را داشته باشد. خدماتی که برای این کلاس پروازی در نظر گرفته می شود بسیار محدود است. در نقطه مقابل کلاس پروازی بیزینس قرار دارد. قیمت بلیط این کلاس پروازی زیاد است. از مهم ترین خدماتی که این کلاس پروازی دارد می توان به وجود صندلی های راحت و سرو غذاهای متنوع و متناسب با رژیم غذایی هر فرد اشاره کرد. این اما پایان کار نیست چرا که برای هر شخص یک تلویزیون کوچک در نظر گرفته شده است و شخص می تواند در طول سفر مشغول به تماشای فیلم مورد علاقه اش شود.

میزان بار مجاز هواپیمایی

میزان بار مجازی که فرد می تواند با خود حمل کند رابطه ای کاملا مستقیم با کلاس پروازی و همچنین مقصد سفر دارد. میزان بار مجازی که فرد می تواند در پروازهای داخلی با کلاس اکونومی حمل نماید 20 کیلوگرم است. در صورتی که کلاس پروازی شما بیزینس باشد مجاز به حمل 25 کیلوگرم بار خواهید بود. در پروازهای خارجی با کلاس اکونومی میزان بار مجاز 30 کیلوگرم و برای کلاس پروازی بیزینس مقدار بار 40 کیلوگرم خواهد بود.

اگر عادت به سفر با هواپیما را داشته باشید، حتما این موضوع را می دانید که هر شخص می تواند جدا از بار یک ساک کوچک را با خود به داخل کابین هواپیما ببرد. برای پروازهای داخلی و خارجی با کلاس اکونومی می توان یک ساک 5 کیلوگرمی را به داخل کابین برد. برای کلاس پروازی بیزینس این عدد متفاوت بوده و می توان 7 کیلوگرم بار را به داخل کابین برد.

هر نوزاد نیز مجاز به حمل 10 کیلوگرم بار به علاوه یک کالسکه می باشد که این عدد برای تمامی کلاس های پروازی یکسان است.

مسیرهای پروازی هواپیمایی

هواپیمایی ماهان روزانه تقریبا به تمامی شهرهای کشور پرواز مستقیم دارد و می توان به صورت روزانه اقدام به خرید بلیط هواپیما کرد. این شرکت هواپیمایی به تمامی شهرهای معتبر دنیا نیز پرواز مستقیم دارد. البته به چند کشوری که در ابتدای مقاله در ارتباط با آن صحبت کردیم، این شرکت هیچ پرواز مستقیمی ندارد.

پروازهای داخلی ماهان

از تهران به شهرهای : کرمان تبریزمشهد اردبیل زاهدان یزد – سیرجان – ایلام خرم آباد – بم – شیراز بندرعباس اصفهان – طبس – گچساران – یاسوج بیرجند – ایرانشهر – شهرکرد زابل – سرخس – بجنورد – جیرفت

از کرمان به شهرهای :  تهران کیش – مشهد – شیراز – اهواز – اصفهان – تبریز

از مشهد به شهرهای : تهران  – کرمان

از تبریز به شهرهای :تهران – کرمان – اصفهان

از اردبیل به شهرهای : تهران

از اصفهان به شهرهای : تبریز – تهران – کرمان – تبریز

از زاهدان به شهرهای : تهران

از یزد به شهرهای : تهران

از سیرجان به شهرهای : تهران

از شیراز به شهرهای : تهران – کرمان – اهواز

از کیش به شهرهای : کرمان

از ایلام به شهرهای : تهران

از خرم آباد به شهرهای : تهران

از ایرانشهر به شهرهای : تهران – جیرفت

از بم به شهرهای : تهران

از اهواز به شهرهای : کرمان – شیراز

از جیرفت به شهرهای : تهران – ایرانشهر

از بندرعباس به شهرهای : تهران

از طبس به شهرهای : تهران

از گچساران به شهرهای : تهران

از یاسوج به شهرهای : تهران

از بیرجند به شهرهای : تهران

از شهرکرد به شهرهای : تهران

از زابل به شهرهای : تهران

از سرخس به شهرهای : تهران

از بجنورد به شهرهای : تهران

اطلاعات تماس ایرلاین

شماره تماس دفتر مرکزی ایرلاین ماهان: 48384848

شماره تماس کانتر ماهان در فرودگاه مهر آباد: 48386218

شماره تماس کانتر ماهان در فرودگاه امام خمینی: 51007558

نحوه خرید و رزرو بلیط

برای خرید و رزرو بلیط هواپیما می توانید با کارشناسان پیک خورشید از طریق تماس تلفنی در ارتباط باشید. همچنین امکان خرید بلیط از طریق سایت فروش آنلاین پیک خورشید نیز امکان پذیر است.

نوشته های مشابه

0 0 رای ها
امتیازدهی
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا