ترمینال ایلام

پایانه مسافربری ایلام

شهر ایلام به عنوان مرکز استان شناخته می‌ شود و در قسمت غربی کشور قرار گرفته است. شما برای رفتن به این شهر می توانید از ترمینال ایلام و خدمات این ترمینال استفاده کنید. استان ایلام با استان خوزستان، کرمانشاه، لرستان و دیگر شهرها مرز مشترک دارد. این استان دارای راه های ارتباطی متفاوتی می باشد. به همین دلیل با استان های همسایه به راحتی می تواند ارتباط برقرار کند. شما برای رفتن به این استان می توانید از اتوبوس ها استفاده نمایید. جهت رزرو اتوبوس ترمینال مسافربری استان ایلام باید به صورت اینترنتی اقدام کنید.

ترمینال ایلام

پایانه مسافربری ایلام به عنوان یکی از مهم‌ ترین ترمینال های کشور ایران شناخته می شود. این پایانه مسافربری در قسمت جنوبی شهر تاسیس شده است. ترمینال شهر ایلام از آنجایی که در خیابان چاله سرا قرار گرفته آن را به عنوان ترمینال چاله سرا معرفی می کنند. سرویس های گوناگونی از مبدا این ترمینال به سراسر کشور ایران ارائه داده می شود. هر یک از این سرویس ها 30 روز می توانند خدمات دهی مسافرین را انجام دهند. همچنین در ایام تعطیلات سفرهای آنها افزایش پیدا خواهد کرد. سرویس دهی این ترمینال در ایام عزاداری ماه محرم و صفر، ابتدای مهرماه، عید نوروز و مناسبت‌ های گوناگون افزایش پیدا می ‌کند.

برای رزرو اینترنتی بلیط پایانه مسافربری ایلام می توانید مقاصد ورودی و خروجی متفاوت این ترمینال را مورد بررسی قرار دهید. به طور کلی باید به خوبی بدانید که ترمینال شهر استان ایلام به عنوان یکی از مهم ‌ترین مکان‌ های تردد افراد می باشد. از آنجایی که ایلام با عراق مرز مشترک دارد بسیاری از افراد برای رفتن به کربلا باید از این ترمینال استفاده نمایند. بر همین اساس در ایام تعطیل سال و در ایام عزاداری رفت و آمد به این ترمینال افزایش پیدا خواهد کرد. شما می توانید از خدمات و امکانات این ترمینال استفاده کنید و رزرو بلیط خود را به صورت اینترنتی در این ترمینال انجام دهید.

امکانات رفاهی ترمینال

با اینکه میزان سفرهای ترمینال ایلام کم است باز هم امکانات زیادی در این ترمینال قرار گرفته است. دفاتر نمایندگی فروش بلیط، سکوی سوار و پیاده شدن مسافر، سالن انتظار متفاوت، اتوماسیون حمل بار، دستگاه آبسردکن، سالن غذاخوری و … به عنوان امکانات این ترمینال شناخته می شوند. پارکینگ، نمازخانه، آرایشگاه، دستگاه خودپرداز، فروشگاه خوراکی، ایستگاه پایانه شرکت واحد، نیمکت های سایبان دار و … را به عنوان دیگر امکانات این ترمینال می شناسند. این ترمینال بر اساس نیاز رانندگان و مسافران تاسیس شده تا رفاه و آسایش آنها را تامین کند. پارکینگ این ترمینال امنیت بالایی دارد و به طور شبانه روزی خدمات زیادی را ارائه می دهد. رانندگان می‌ توانند از خوابگاه مخصوص استفاده نمایند تا تمرکز بیشتری برای انجام دادن سفرتان داشته باشند.

مقاصد ورودی و خروجی ترمینال

مسیرهای خروجی پایانه مسافربری ایلام شامل اصفهان، همدان، سنندج، ارومیه، شهرکرد، بروجرد و … می باشد. در برخی از مواقع از آنجایی که برای سفرها تقاضای کمی وجود دارد مسافران دو مسیر که در امتداد یکدیگر قرار می گیرند به صورت همزمان با یک اتوبوس سفر می کنند. از شهرهایی مانند کرج، تهران (ترمینال جنوب)، اصفهان، ارومیه، سنندج و … به ترمینال مسافربری ایلام سرویس های متفاوتی عرضه می گردد. مسیرهای ورودی و خروجی ترمینال مسافربری شهر ایلام را می توانید به صورت اینترنتی مشاهده کنید و یکی از این مسیرها را برای سفر خود انتخاب نمایید. شرکت های مسافربری زیادی هر یک از این مسیرها را بر عهده دارند و خدمات متفاوتی را به مسافران ارائه می دهند.

شرکت‌های مسافربری ایلام

در ترمینال ایلام به علت مسیرهای کمی که در آنها سرویس دهی ارائه می ‌شود شرکت ‌های مسافربری متفاوت و زیادی فعالیت ندارند. شرکت مسافربری بیتا، شرکت مسافربری میهن نور، آریا، عدل و …. به عنوان مهمترین شرکت های این ترمینال هستند. تمامی سفرهای ترمینال به وسیله چهار شرکت برنامه ریزی خواهد شد. این شرکت ها علاوه بر اینکه خدمات مسافربری ارائه می ‌دهند خدمات باربری را به مسافران ارائه خواهند داد. شما می توانید برای ارسال بار از طریق این ترمینال به دفاتر باربری ترمینال مراجعه نمایید.

نوشته های مشابه

راه های دسترسی به ترمینال

فاصله پایانه مسافربری ایلام تا مرکز شهر حدود ۷ دقیقه می باشد. شما می توانید از طریق تاکسی هایی که در ترمینال هستند به مرکز شهر بروید. همچنین می توانید از طریق تاکسی های خط ویژه ترمینال و از طریق تاکسی های اینترنتی به ترمینال شهر ایلام بروید. اتوبوس های شهری آماده خدمات مسافربری به ترمینال شهر ایلام هستند. استفاده از اتوبوس های شهری موجب می‌ شود شما در هزینه های خود صرفه جویی کنید. به طور کلی باید به خوبی بدانید که اگر وسیله های زیادی برای جابجایی دارید بهتر است از تاکسی های آنلاین و یا تاکسی های ویژه ترمینال استفاده کنید. جابجایی وسیله با استفاده از اتوبوس های شهری تا حدودی دشوار است.

اطلاعات تماس با ترمینال ایلام

برای برقراری ارتباط با کارشناسان پایانه مسافربری ایلام می توانید با شماره ۰۸۴۳۲۲۲۷۳۹۰ تماس بگیرید. این پایانه مسافربری در میدان مادر بلوار نبوت قرار گرفته است. کارشناسانی که در ترمینال شهر ایلام فعالیت می‌ کنند به صورت ۲۴ ساعته پاسخگوی پرسش‌ های شما هستند. اگر برای رزرو اینترنتی بلیط، کنسل کردن بلیط و هر یک از مواردی که مربوط به ترمینال می باشد پرسشی دارید می توانید با کارشناسان ترمینال ارتباط برقرار کنید. کارشناسانی که در ترمینال مسافربری ایلام فعالیت می ‌کنند می ‌توانند شما را برای رزرو بلیط راهنمایی کنند تا مقصد ورودی و خروجی تان را تعیین کنید.

نحوه خرید و رزرو بلیط اتوبوس

امروزه بسیاری از افراد رزرو بلیط اتوبوس خود را به طور اینترنتی انجام می دهند. به همین دلیل شما برای رزرو بلیط ترمینال ایلام می توانید از طریق اینترنت اقدام کنید. موسسه پیک خورشید ارائه دهنده خدمات رزرو اینترنتی بلیط انواع ترمینال های کشور ایران می باشد. شما می توانید مقاصد ورودی و خروجی متفاوت ترمینال شهر ایلام را در این وب سایت مشاهده کنید و سپس یکی از سفرها را انتخاب نمایید. کارشناسانی  که در آژانس مسافرتی پیک خورشید فعالیت می کنند شما را برای رزرو بلیط به طور کامل راهنمایی خواهند کرد.

نوشته های مشابه

0 0 رای ها
امتیازدهی
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا