هواپیمایی ساها

سفر با هواپیما این روزها به یکی از متداول ترین روش ها برای جابجایی از یک مکان به مکان دیگر تبدیل شده است. بسیاری از افراد در گذشته به دلیل ترس ناشناخته ای که نسبت به این وسیله حمل و نقل داشتند، خیلی تمایل به سفر با هواپیما نداشتند. با گذشت زمان اما قضیه کمی متفاوت تر از همیشه شد. سرعتی که در جابجایی از یک نقطه به نقطه به وسیله هواپیما وجود داشت، باعث شد تا 99 درصد افراد از آن برای جابجا شدن از یک مبدا به یک مقصد مشخص استفاده کنند.

موضوع علاقه مندی مردم به این وسیله حمل و نقل باعث شد تا شرکت های هواپیمایی بسیاری در دنیا تاسیس شوند. این شرکت های هواپیمایی برای این که بتوانند نظر مردم را به سمت خود جلب نمایند شروع به ارائه خدمات منحصر به فرد به مشتریان خود کردند. اگر دوست دارید تا با تاریخچه شرکت های هواپیمایی مختلف آشنا شوید با ما در این مقاله همراه باشید. در این مطلب قصد داریم در مورد هواپیمایی ساها یکی از ایرلاین های هوایی ایرانی صحبت کنیم.

هواپیمایی ساها

شرکت هواپیمایی ساها در سال 1369 در تهران توسط نیروی هوایی کشور ایران تاسیس شد. شاید برایتان این سوال به وجود آید که منظور از کلمه ساها چیست. نام این شرکت هواپیمایی مخفف عبارت “سرویس ارتباط هوایی ارتش” می باشد. در ابتدا این شرکت هوایی تنها اقدام به جابجایی نیروهای ارتش جمهوری اسلامی ایران می کرد. با مرور زمان اما قضیه متفاوت شد و این شرکت اقدام به جابجایی مردم معمولی از یک مکان به مکان دیگر کرد. در سال 2013 به دلیل بالا بودن عمر ناوگان های هوایی ساها از فعالیت این ایرلاین جلوگیری شد. شرکت هواپیمایی ساها تا سال 2015 هیچ اقدامی جهت نو کردن ناوگان های هوایی خود نکرد. همین موضوع باعث شد تا دو سال این شرکت هواپیمایی مجوز جابجایی مسافران را نداشته باشد.

شرکت هواپیمایی ساها در طی چندین سال گذشته برای باز پس گیری جایگاه خود در ایران اقدام به استخدام خلبانان و پرسنل جوان کرده است. این ایرلاین هر ساله با برگزاری آزمون های تخصصی سعی در جذب نیروهای جوان، متخصص و کارآمد دارد.

ناوگان های هواپیمایی ساها

در ابتدای فعالیت این شرکت هواپیمایی، ساها 11 فروند هواپیمای استاندارد داشت که جابجایی افراد نظامی و غیر نظامی را انجام می دادند. به مرور زمان و با بالا رفتن عمر ناوگان های هوایی این ایرلاین اما قضیه متفاوت شد و هر روز شاهد از رده خارج شدن ناوگان های هوایی این ایرلاین بودیم.

در سال های اخیر به دلیل تحریم هایی که بر کشورمان حاکم بود، ایرلاین های ایرانی توانایی خرید ناوگان های جدید و نو را نداشتند. همین موضوع باعث شد تا سوانح هوایی بسیار زیادی در کشور رخ دهد. در سال 1397 و با حاصل شدن توافق میان ایران و کشورهای اروپایی قضیه متفاوت شد و شرکت های هواپیمایی ایرانی توانستند اقدام به خرید ناوگان های هوایی نو نمایند.

نوشته های مشابه

در حال حاضر شرکت هواپیمایی ساها صاحب سه فروند هواپیما می باشد. از ناوگان های هوایی این  ایرلاین می توان به سه فروند بویینگ 737-300 با ظرفیت 130 نفر اشاره کرد. این شرکت هواپیمایی در زمره ایرلاین های کم کار ایران به شمار می آید.

کلاس پروازی و خدمات

به صورت کلی سه نوع کلاس پروازی وجود دارد. از جمله کلاس های پروازی می توان به اکونومی یا اقتصادی، بیزینس کلاس و فرست کلاس اشاره کرد. شرکت هواپیمایی ساها تنها اقدام به فروش بلیط کلاس پروازی اکونومی می نماید. اگر عادت به سفر با هواپیما را داشته باشید حتما در خصوص این کلاس پروازی اطلاعاتی دارید. در کلاس پروازی اکونومی تمامی صندلی ها در کنار یکدیگر قرار دارند. یک تلویزیون مشترک در کابین هواپیما وجود دارد. از جمله خدمات این کلاس پروازی می توان به سرو دو غذای مختلف گرم اشاره کرد. قیمت بلیط اکونومی بسیار پایین تر از بلیط فرست کلاس و بیزینس کلاس می باشد.

میزان بار مجاز هواپیمایی

مقداری باری که در طول سفر می توان با خود حمل کرد، یک نکته بسیار مهم و اساسی برای افراد به شمار می آید. به همین دلیل بسیاری از افراد قبل از خرید بلیط هواپیما به دنبال دانستن این موضوع هستند. به صورت کلی اگر بخواهیم بگوییم، میزان بار مجازی که فرد می تواند با خود حمل نماید یک رابطه مستقیم با مقصد سفر و نوع کلاس پروازی دارد.

در پروازهای داخلی تنها فرد مجاز به حمل 20 کیلوگرم بار با کلاس پروازی اکونومی است. با کلاس پروازی بیزینس اما شخص مجاز به حمل 30 کیلوگرم بار می باشد. در صورتی که مقصد یکی از کشورهای خارجی باشد، فرد می تواند با کلاس پروازی اکونومی 30 کیلوگرم و بیزینس 40 کیلوگرم بار حمل نماید.

تمامی نوزادان نیز مجاز به حمل 10 کیلوگرم بار به علاوه یک کالسکه می باشند. البته فراموش نکنید در کلاس پروازی اکونومی می توان یک ساک به وزن 5 کیلوگرم را با خود به داخل کابین هواپیما برد. با توجه به این موضوع که ایرلاین ساها تنها پروازهای داخلی را انجام می دهد، شما می توانید با کلاس پروازی اکونومی 20 کیلوگرم بار را با خود حمل نمایید.

مسیرهای پروازی هواپیمایی ساها

در حال حاضر شرکت هواپیمایی ساها تنها پروازهای داخلی را به صورت مستقیم انجام می دهد. از جمله شهرهای داخلی که این شرکت به آن جا پرواز دارد می توان به اردبیل، شیراز، جزیره کیش، مشهد و ارومیه اشاره کرد.

فرودگاه تهران به فرودگاه مشهد ، فرودگاه کیش ، فرودگاه عسلویه ، فرودگاه شیراز و فرودگاه اهواز

اطلاعات تماس ایرلاین

برای این که بتوان در هر ساعتی از شبانه روز برای رفع مشکل با این ایرلاین در تماس بود، نیاز است تا شماره پشتیبانی و مراکز فروش بلیط این ایرلاین را داشته باشید.

دفتر مرکزی هواپیمایی ساها: 66696200

نحوه خرید و رزرو بلیط هواپیما

خرید بلیط هواپیما این روزها به سبب گسترش اینترنت آسان تر از همیشه شده است. برای خرید و یا رزرو بلیط هواپیمای خود می توانید با دفتر فروش این ایرلاین در تماس باشید. خرید بلیط هواپیما از وب سایت رسمی این ایرلاین نیز امکان پذیر می باشد. امکان خرید بلیط از آژانس های هواپیمایی نیز وجود دارد. بسیاری از سایت های فروش آنلاین بلیط نیز در کشور فعالیت دارند که می توانید بلیط مورد نیاز خود را از این سایت ها تهیه نمایید.

نوشته های مشابه

0 0 رای ها
امتیازدهی
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا