بلیط قطار بندرعباس

بندرعباس مرکز استان هرمزگان بوده و جمعیتی بالغ بر 680366 نفر دارد. این شهر یا قدمتی دیرینه از قدیم محلی برای تفریح و تجارت به حساب می‌آمده است. بندر عباس نسبت به سایر شهرهای جنوبی هوای شرجی‌تری دارد که علت آن به قله بلند شمال غربی این شهر باز می‌گردد. سفر با هواپیما با توجه به مسافت زیاد این استان هزینه بر و سفر با اتوبوس نیز خسته کننده است. به همین دلیل در این بین تنها انتخاب مناسب سفر با قطار می‌باشد.

بندرعباس

بندر عباس شهری بندریست که در جنوب ایران قرار دارد. بندر عباس مرکز استان هرمزگان بوده و بزرگ‌ترین بندرگاه کشور به شمار می‌رود. در این بندرگاه کالاهای اساسی واردات و صادرات می‌شوند. همچنین این شهر به دلیل جاذبه‌های گردشگری هرساله بازدیدکنندگان زیادی دارد. همچنین آب و هوای این استان گرم و مرطوب است. مردم قدیمی این شهر هنوز هم به زبان محلی بندری صحبت می‌کنند. در این شهر رسم و رسومات جالبی وجود دارد. حنابندان، روز دمور، روز نوروزی مرده‌ها و زار از جمله رسم‌های این شهر است. اگر به این استان سفر کنید طعم خرما و نارنگی تازه چیده شده از باغات آن از زیر زبانتان نخواهد رفت.

خرید بلیط قطار بندرعباس

اگر از ترافیک شهر برای خرید حضوری بلیط قطار بندرعباس بیزارید. راه بهتری وجود دارد، شما می‌توانید زیر کولر در منزلتان بنشینید و از طریق سایت پیک خورشید یا اپلیکیشن آن اقدام به خرید بلیط نمایید. برای این کار کافیست به صفحه اصلی سایت پیک خورشید مراجعه نموده و اطلاعات خواسته شده را وارد نمایید. سپس وارد صفحه‌ای می‌شوید که انواع قطارهای فعال در محور بندرعباس را به شما نمایش داده است. در این قسمت می‌توانید فیلترهای مورد نیاز خود اعمم از زمان، شرکت ریلی و قیمت را فعال کنید تا بتوانید سریع‌تر قطار موردنظرتان را خریداری نمایید. بنیاد، غزال و البرز از جمله قطارهای پرتردد در این محوراند. امیدواریم با سفر به شهر دریای آرام لحظات لذت بخشی را بگذرانید. اگر برای خرید بلیط قطار نیاز به آموزش دارید تنها کافیست کلیک کنید.

قیمت بلیط قطار بندرعباس

بندرعباس یکی از شهرهای جنوبی ایران است که با اغلب شهرهای کشور فاصله زیادی دارد. این استان از تهران 13000 کیلومتر فاصله دارد. همین امر سبب شده تا اغلب مردم برای سفر به این استان به جای استفاده از اتوبوس از قطار استفاده کنند. چراکه اتوبوس به علت مسافت طولانی خسته کننده است. دقت کنید عواملی چون طول مسیر، تاریخ سفر، نوع شرکت ریلی ارتباط مستقیمی با تعیین قیمت بلیط شما دارد. همانطور که می‌دانید هرچه طول مسیر و امکانات بیش‌تر باشد، قیمت بلیط نیز گران‌تر است. اگر شما هم در مدیریت هزینه‌های سفر خود حساس هستید و دوست دارید سفری با هزینه‌ای مناسب داشته باشید، خرید بلیط قطار بندرعباس از وب سایت پیک خورشید بهترین انتخاب است.

بلیط قطار حمل خودرو بندرعباس

آیا می‌دانستید خودروها هم می‌توانند روی ریل قطار سفر کنند؟ مسافرت‌های طولانی با ماشین شخصی خستگی زیادی دارد.  در مسافرت با خودرو شخصی نه تنها راننده خسته می‌شود بقیه اعضا خانواده نیز از اینکه مدت زیادی در ماشین هستند بی‌حوصله و خسته می‌شوند. همین امر سبب شده تا زمانی که به شهر مقصد می‌رسند از خستگی توان تفریح نداشته باشند. برای حل این مشکل شما می‌توانید اقدام به رزرو بلیط قطار حمل خودرو نمایید. با این کار شما در طول مسیر می‌توانید رو تخت تا رسیدن به مقصد استراحت کنید و در شهر مقصد با تحویل گرفتن خودرو خود به تفریح بپردازید.

دقت کنید اگر به تازگی خودرو خود را خریده‌اید و هنوز پلاک گذاری نشده است، برگه خرید خودرو را به همراه داشته باشید. چنانچه خودرو شما سر زمان تعیین شده به مقصد نرسد شما حق دارید از شرکت ریلی مربوطه خسارت بگیرید. در ازای خسارت 50 درصد از بهای بلیط به شما باز گردانده می‌شود.

انواع قطارهای شهر بندرعباس

قطارهایی زیادی در خطوط ریلی کشور در حال فعالیت هستند. هریک از این قطارها متعلق به شرکتی بوده و امکانات خاصی دارد. اما برخی از قطارها بنا به درخواست راه آهن آن استان در محورهایی پر‌ترددتر هستند. در ادامه برخی از قطارهای فعال در محورهای پرتردد بندر عباس را به شما معرفی خواهیم کرد.

بلیط قطار تهران بندرعباس

قطارهای فعال در محور تهران بندرعباس شامل غزال، بنیاد، البرز و قطارهای لوکس شش تخته هستند. اگر از تهران به سمت بندرعباس حرکت کنید، باید حدود 18 ساعت در قطار باشید. اما نگران خستگی نباشید. چراکه قطارهای ذکر شده دارای سرویس خواب مجهز، سیستم صوتی و تصویری و امکانات دیگر است که اجازه نمی‌دهند لحظه‌ای احساس خستگی کنید.

بلیط قطار یزد بندرعباس

مسیر ریلی یزد بندرعباس در سال 1388 ساخته شده است. مسافت این مسیر حدود 720 کیلومتر است. قطارهای اتوبوسی، البرز چهار تخته، چهار تخته مهر البرز و لوکس شش تخته در این مسیر تردد دارند. از جمله امکانات این قطارها سرویس خواب تمیز و مجهز، سرویس بهداشتی ایرانی و فرنگی، رستوران برای خرید غذا، بوفه تنقلات، مانیتور برای تماشای فیلم و غیره می باشد. اگر قطار اتوبوسی را انتخاب کنید در مدت زمان کمتری به مقصد می‌رسید چراکه قطارهای اتوبوسی در دسته قطارهای تندرو قرار می‌گیرند و چنانچه سایر قطارهای ذکر شده را انتخاب کنید 10 ساعت در مسیر خواهید بود.

بلیط قطار اصفهان بندرعباس

مسافت اصفهان تا بندرعباس 993 کیلومتر است. اگر بخواهید با ماشین شخصی یا اتوبوس این مسافت طولانی را طی کنید مطمئنا خسته خواهید شد. اما اگر بلیط قطار اصفهان بندرعباس را خریداری نمایید می‌توانید تایم مفیدی را در قطار بگذرانید. از جمله قطارهای موجود در این محور غزال، نورالرضا و البرز هستند. هر سه این قطارها در دسته قطارهای لوکس قرار دارند و خدمات ویژه‌ای را ارائه می‌دهند. شما می‌توانید مسیر اصفهان بندرعباس را در مدت زمان 15 ساعت با قطار بگذرانید.

ایستگاه راه آهن بندرعباس

بندرعباس یکی از مقصدهای پرتردد برای گشت و گذار است به همین دلیل ایستگاه راه آهن بزرگ و مجهزی نیز دارد. این شهر بزرگ‌ترین بندر ایران است که از لحاظ تجارت نقش پر رنگی دارد. همچنین در این استان کارخانه‌های مهمی وجود دارد که باعث شده مردم از استان‌های دیگر برای کار و تجارت به این شهر سفر کنند. یکی از بهترین انتخاب‌ها برای افرادی که تردد زیادی به این استان دارند، خرید بلیط قطار است. ایستگاه راه آهن  بندر عباس ابتدا محور بافق به بندرعباس را داشت و شروع فعالیت آن نیز از همین محور بود. به مرور زمان 613 کیلومتر محور اصلی و 309 کیلومتر محور فرعی به این ایستگاه افزوده شد. در این ایستگاه امکاناتی همچون سرویس بهداشتی، نماز خانه، خودپرداز، رستوران، فروشگاه مواد غذایی، فروشگاه سوغات، فروشگاه صنایع دستی، کیشه فروش بلیط و غرفه‌های فروشگاهی دیگر وجود دارد. برای ورود یا خروج از این ایستگاه می‌توانید از تاکسی استفاده کنید.

مسیرهای ورودی و خروجی به ایستگاه بندرعباس

خط راه آهن بندرعباس نسبت به سایر خطوط ریلی کشور تازه نفس است. به همین دلیل در حال حاضر مسیرهای ورودی و خروجی بندرعباس محدود هستند. برخی از این مسیرهای رفت و برگشت شامل تهران بندرعباس، قم بندرعباس، اصفهان بندرعباس، مشهد بندرعباس، رشت بندرعباس، یزد بندرعباس، کرمان بندرعباس و غیره می شود.

شرکت‌های ریلی بندرعباس

شرکت‌های ریلی متعددی در محور بندرعباس فعالیت می‌کنند. شرکت‌های رجا با قطارهای خلیج فارس و البرز، قطارهای فدک پنج ستاره، نورالرضا و جوپار از جمله پرترددترین شرکت‌های فعال این محوراند.

انتخاب بهترین قطار برای سفر به بندرعباس

در شرکت‌های ریلی قطارهای مختلفی وجود دارد از اتوبوسی یا سالنی گرفته تا قطارهایی که فرقی با یک هتل پنج ستاره ندارند. فاکتورهای زیادی همچون قیمت، امکانات، تعداد افراد و غیره در تعیین بهترین قطار تاثیر دارند اما به طور کلی می‌توان گفت قطارهای شرکت جوپار یکی از بهترین قطارها برای داشتن یک سفر اقتصادی است. همچنین قطارهای غزال شرکت رجا و بن ریل یک قطار عالی برای داشتن سفری مدرن با تمامی تجهیزات است اما اگر دو ملاک سفری راحت و مقرون به صرفه را باهم می‌خواهید، بهترین قطار سفر به بندرعباس، قطار البرز می‌باشد.

جاذبههای گردشگری بندرعباس

بندرعباس شهری ساحلی است که در حوزه گردشگری و اقتصادی ارزش زیادی دارد. هر روزه از بندرگاه‌های این شهر کالاهای زیادی وارد یا صادر می‌شوند. بندرعباس قدمتی دور و دراز دارد به همین دلیل دارای آثار تاریخی بسیار نیز است. اگر به بندرعباس سفر کنید می‌توانید یک روز عالی در کنار دریا داشته باشید، قلعه‌های ماسه‌ای بسازید و از سفر خود لذت ببرید. از جمله بناهای تاریخی این شهر می‌توان به حمام گله داری، بادگیر منبر گپ، حمام گپ، عمارت کلاه فرنگی، معبد هندوها و غیره اشاره نمود. یکی از مناطق گردشگری این استان که به عنوان راهی برای درمان بیماری‌ها نیز استفاده می‌شود، چشمه‌های آبگرم گنو است. آبگرم گنو یکی از زیباترین مناطق بندرعباس است، وجود چشمه‌های متعدد در لابه لای سنگ‌ها و پوشش گیاهی متعدد باعث می‌شود تا ساعات خوشی را در این منطقه بگذرانید. در این منطقه گردشگری رستوران، استخر و سایر امکانات رفاهی وجود دارد.

معبد هندوها

معبد هندوها پرستشگاه بت گوران بوده و در دوره ناصر الدین بنا شده است. در تاریخ نوشتهاند که این معبد به دلیل روابط صمیمانه ایران و هند در زمینه تجارت، توسط یکی از تجار ثروت مند هندی ساخته شده است.

چشمه‌های آبگرم گنو

چشمه آبگرم گنو از تعداد زیادی چشمه تشکیل شده است. این منطقه نه تنها جنبه درمانی دارد، برای تفریح نیز استفاده می‌شود. نشستن در زیر نخل‌های اطراف این مکان روزی زیبا خواهد ساخت.

حمام گله داری

حمام گله داری متعلق به دوره قاجار بوده و توسط شیخ احمد گله ساخته شده است. معماری این بنا به شکل عجیبی است، به طوریکه در اسکلت این حمام برای مقاوم بودن در برابر رطوبت از مصالح دریایی استفاده شده است. در قدیم از این محل برای استحمام استفاده می‌کردند.

عمارت کلاه فرنگی

طراحی این عمارت شبیه به کلاه‌هایی است که مردم فرنگ به سر می‌گذاشتند به همین دلیل اسم این عمارت را کلاه فرنگی نامیدند. عمارت کلاه فرنگی مساحتی به اندازه 429 مترمربع دارد. این ساختمان سه طبقه بوده و در هر طبقه تعدادی اتاق دارد که با گچ بری تزئین شده‌اند. مصالح به کار گرفته شده در ساخت این بنا شامل سنگ سیاه، ساروج و گچ می‌باشند. لازم است بدانید که مدتی ساختمان گمرک در عمارت کلاه فرنگی قرار داشت.

در نهایت….

سفر به بندرعباس، شهری ساحلی با مردمانی مهربان و خونگرم قطعا بهترین سفر عمرتان می‌شود. این شهر با پیشینه تاریخی سنت‌های زیادی را در دل خود جای داده است. اگر قصد سفر به ساحل زیبای بندر عباس را دارید، بدون معطلی بلیط قطار خود را از آژانس پیک خورشید تهیه نمایید. سفرتان سرشار از لحظات ناب و رویایی.