بلیط قطار تهران

تهران پرجمعیت‌ترین استان کشور می‌باشد. رفت و آمد از حیث کاری و اداری به این شهر زیاد است؛ به همین دلیل روزانه بلیط‌های قطار فراوانی به مقصد تهران به فروش می‌رسند. خرید به موقع بلیط قطار تهران سبب می‌شود تا علاوه بر داشتن سفری آسوده، هزینه کم‌تری نیز بپردازید. در این مطلب در خصوص بلیط قطار تهران و بهترین قطار برای سفر به این شهر صحبت خواهیم کرد.

تهران پایتخت و بزرگ‌ترین شهر کشور ایران است. در این شهر مراکز اداری و صنعتی بسیاری وجود دارد. تهران بزرگ دارای 22 منطقه و 112 ناحیه است. نماد تهران برج آزادی و برج میلاد می‌باشد. این شهر از جنوب تا شمال دارای آب و هوای متفاوتی است؛ چراکه از شمال به نواحی کوهستانی و از سمت جنوب به مناطق کویری می‌رسد. با سفر به این شهر می‌توانید از کاخ نیاوران، دربند، بام تهران و غیره دیدن کنید.

خرید بلیط قطار تهران

خرید بلیط قطار تهران به صورت حضوری و اینترنتی می‌باشد. خرید حضوری روشی قدیمی بوده که امروزه با توجه به ترافیک شهری و مشکلات کم‌تر مورد استفاده قرار می‌گیرد. اما خرید اینترنتی روشی جدید است که کار همه افراد را راحت کرده است. بنابراین می‌توانید از طریق سایت پیک خورشید با انتخاب نوع قطار، شرکت ریل، تاریخ سفر و غیره بلیط مدنظرتان را به مقصد تهران خریداری نمایید. برای خرید بلیط قطار تهران از پیک خورشید کلیک کنید.

قیمت بلیط قطار تهران

بسیاری از افراد هنگام خرید بلیط، قیمت قطارهای مختلف به مقصد موردنظرشان را مقایسه می‌کنند تا بهترین قطار را برای سفر انتخاب کنند. فصل سفر، مناسبت‌ها، تعطیلات، امکانات، شرکت ریلی، نوع قطار و غیره در تعیین قیمت بلیط قطار تهران موثر هستند. وجود یا عدم وجود هر یک از این عوامل می‌تواند قیمت بلیط قطار تهران را افزایش یا کاهش دهد. شما می‌توانید از طریق تقویم قیمتی پیک خورشید، قیمت بلیط قطار تهران را در هر لحظه مشاهده نمایید.

بلیط قطار حمل خودرو تهران

بسیاری از افرادی که مسافت طولانی تا تهران دارند، ترجیح می‌دهند این مسافت را رانندگی نکنند تا علاوه بر داشتن سفری آسوده از ایمن بودن خود مطمئن باشند. در این صورت افراد می‌توانند از قطار برای سفر استفاده کنند؛ چراکه این امتیاز برایشان وجود خواهد داشت که خودرو خود را نیز در این سفر ریلی همراه کنند. به دلیل ظرفیت محدود قطارهای حمل خودرو بهتر است یک ماه قبل از سفر بلیط قطار حمل خودرو خود را تهیه کنید. برای اطلاع دقیق از قیمت بلیط قطار حمل خودرو تهران با مشاورین پیک خورشید در ارتباط باشید.

ایستگاه راه آهن تهران

کلنگ این ساختمان در سال 1306 زده شد. هم اکنون این ایستگاه 805 کیلومتر خط اصلی راه آهن دارد. راه آهن تهران امکانات کافی و کاملی را در دسترس مردم قرار داده است. در این ایستگاه دستگاه خودپرداز، مینی مارکت، فروشگاه، نمازخانه، پارکینگ، سرویس بهداشتی و غیره برای رفاه حال مسافران وجود دارد.

مسیرهای ریلی ورودی و خروجی

  • تهران- اصفهان- تهران
  • تهران-قم- تهران
  • تهران-شیراز- تهران
  • تهران-مشهد-تهران
  • تهران-تبریز-تهران
  • تهران-یزد-تهران
  • تهران-کرمان- تهران
  • تهران-رشت-تهران
  • تهران-ساری- تهران
  • تهران-ارومیه- تهران

شرکت‌های ریلی قطار تهران

برخی از شرکت‌های ریلی تهران عبارتند از:

شرکت رجا با قطارهای سبز، سیمرغ و توس

شرکت فدک با قطارهای اکونومی و ویژه

شرکت نوالرضا با قطارهای نور

شرکت ریل ترابر سبا

شرکت سفیر

شرکت ریل سیر کوثر

 انتخاب بهترین قطار سفر به تهران

قطارهای مسیر تهران چهارتخته، شش تخته و سالنی هستند. قطارهای سالنی بهترین انتخاب از لحاظ هزینه‌ای برای مسیرهای نزدیک به تهران هستند. همچنین قطارهای شش تخته نیز قیمت کم‌تری نسبت به قطارهای چهارتخته دارند. چنانچه به صورت دسته جمعی به تهران سفر می‌کنید رزرو یک کوپه دربست مناسب شما می‌باشد. قطارهای پلورسبز، توس، نور و فدک از جمله بهترین قطارها برای سفر به تهران هستند.