استرداد بلیط هواپیما

راهنمای استرداد بلیط هواپیما

استرداد آنلاین بلیط هواپیما موضوعی است که ممکن است برای همه ما پیش بیاید، بنابراین در این پست به جزئیات آن خواهیم پرداخت.  البته مهم است که قوانین زیر را به خاطر بسپارید.

-ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید.

2-سپس از منوی کشویی درج شده در بالای صفحه(حساب کاربری) گزینه (خرید های من )را انتخاب کرده.

3-بلیت مورد نظر خود را انتخاب کنید.

4-چنانچه پرواز داخلی و سیستمی بود بر روی گزینه کنسل آنلاین کیک کرده و بصورت آنلاین بلیت را کنسل نمایید .

5-اما چنانچه بلیت خارجی و یا چارتری باشد برروی گزینه درخواست کنسل آفلاین کلیک کرده و درخواست خود را ثبت نمایید تا در اسرع وقت همکاران ما با شما تماس گرفته و در صورت تایید جریمه توسط همکاران کنسلی نهایی صورت گیرد.

روال صدور بلیط آنلاین و معمولی عملاً به هیچ وجه تفاوتی ندارد. مسافران با استفاده از اینترنت در وقت خود صرفه جویی می کنند. استرداد بلیط، پر کردن و ارسال اسناد در همان منبعی که رزرو انجام شده است انجام می شود.

در صورت امتناع داوطلبانه مسافر از پرواز، درخواست استرداد بلیط حداکثر یک روز قبل از ثبت پرواز ضروری است. در این شرایط می توانید با توجه به قوانین مندرج در بلیط پس از کسر جریمه  هزینه  را پس بگیرید. البته گاهی با توجه به کلاس پروازی کل هزینه بعنوان سوخت  از هزینه به عنوان جریمه کسر می شود که بستگی به شرکت  هواپیمایی دارد.

ساده ترین راه برای استرداد بلیط های کلاس تجاری و سایر کلاس ها، اینترنت است. البته در برخی موارد، توصیه می شود با تغییر تاریخ حرکت قبلی برنامه ریزی شده موافقت کنید، بنابراین مسافر پول کمتری را از دست می دهد.

در صورتی که لغو یا تاخیر پرواز به خاطر شرکت هواپیمایی باشد، مشتری مستحق استرداد ۱۰۰ درصد قیمت اصلی بلیط است.

قبل از رزرو پرواز از طریق اینترنت، تمام توافق نامه ها و دستورالعمل های ارائه شده در وب سایت شرکت هواپیمایی را به دقت مطالعه کنید.

اگر شرایطی وجود داشته باشد که باعث لغو پرواز شود، مسافر باید بلیط های خریداری شده از طریق اینترنت را در اسرع وقت با پر کردن درخواست بازپرداخت بازگرداند.

شما با خرید بلیط هواپیما از پیک خورشید می توانید در صورت نیاز آن را کنسل و برای استرداد آنلاین بلیط هواپیما اقدام کنید.

هزینه کنسلی بلیط هواپیما

سفر فرصتی است برای یادگیری، استراحت و کشف جهان. این بهترین چیزی است که می تواند در زندگی اتفاق بیفتد و بعید است که فردی پیدا شود که بخواهد با آن بحث کند.

بهترین راه برای سفر این است که بلیط هواپیما بخرید و به کشوری بروید که کمی دور یا نه چندان دور است تا اوقات خوبی را سپری کنید و بعد از سفر تاثیرات خوب و خاطرات خوبی به جا بگذارید. اما، متأسفانه ممکن است با بروز حادثه و یا یک پیش آمد تصمیم بگیریم بلیط هواپیما را کنسل کنیم.

در این شرایط چه باید کرد؟ آیا می توانم بلیط هواپیما بخرم؟ آیا می توان حداقل بخشی از پولی که برای رزرو پرواز صرف شده است، پس گرفت؟ باید چکار کنم؟ بیایید سعی کنیم موضوع استرداد آنلاین بلیط هواپیما را به صورت جدی بررسی کنیم.

قوانین مربوط به استرداد بلیط هواپیما

در صورت کنسلی داوطلبانه پرواز، بهتر است مسافر یک روز قبل از زمان تعیین شده برای ورود به پرواز به شرکت هواپیمایی اطلاع دهد تا بدون پرداخت جریمه، وجه را پس بگیرد.

شرایط استرداد آنلاین بلیط هواپیما ممکن است بسته به خطوط هوایی متفاوت باشد. شما باید اطلاعات کامل را قبل از رزرو بلیط مطالعه و آن را از شرکت هواپیمایی درخواست کنید. اما، به عنوان یک قاعده، هرچه بلیط گران تر باشد، مشکلات کمتری در بازگشت آن ایجاد می شود.

هرچه زودتر بلیط را برگردانید، جریمه یا هزینه کمتری به شرکت هواپیمایی پرداخت خواهید کرد. طبق قانون در مورد اصلاحات در قوانین هوایی، خطوط هوایی موظفند تمام پول (کرایه) پرداخت شده برای بلیط فروخته شده با قیمت بازپرداخت شده را با اخطار لغو پرواز ۲۴ ساعت یا بیشتر قبل از پایان بازپرداخت کنند.

اگر بلیط یک روز قبل از پرواز، و حداکثر تا زمان مشخص شده برای تکمیل آن بازگردانده شود، طبق قوانین ایرلاین درصد از مبلغ بلیط و سایر هزینه‌هایی که شرکت واقعاً آنها را متحمل شده توسط به عنوان جریمه تلقی می شود. این قانون ممکن است با توجه به شرایط مختلف کمی متغیر باشد.

بنابراین، چگونه می توان پولی را که برای خرید بلیط صرف شده است، بازپرداخت کامل دریافت کرد و مسافر چقدر می تواند پس بگیرد؟

شرکت هواپیمایی که بلیط را از آن تهیه کرده اید می تواند میزان جریمه را کاهش دهد. پیشنهاد ما در پیک خورشید به شما این است که در وب سایت رسمی اپراتور  قوانین اعمال تعرفه را کامل مطالعه کنید. زیرا شرایط مربوط به  استرداد بلیط را برای مشتریان با جزئیات شرح داده است.

پس از درخواست برای استرداد بلیط هواپیما، متوسط ​​زمان پردازش ۷ روز است، اما ممکن است تا یک ماه طول بکشد. این موضوع به شرکت هواپیمایی شما بستگی دارد.

چند روز قبل از پرواز می توانم بلیط را کنسل کنم ؟

امکان استرداد آنلاین بلیط هواپیما وجود دارد. خبر بد این است که همیشه نمی‌توانید این کار را انجام دهید، در برخی موارد آنها شما را رد می‌کنند، در برخی دیگر فقط بخشی از هزینه را پوشش می‌دهند.

اما برای ناراحتی عجله نکنید، مطلقاً همه چیز با یک رویکرد شایسته امکان پذیر است. نکته مهم برای استرداد آنلاین بلیط رعایت چند شرط مهم است.

مهمترین مسئله زمان است. زمان  فقط یک استعاره نیست، بلکه یک قانون است که شرکت های هواپیمایی ملزوم به رعایت آن هستند . اگر در روز حرکت یا چند ساعت قبل از حرکت با شرکت هواپیمایی تماس بگیرید، عملاً نمی توانید به هیچ چیز اعتماد کنید.

در واقع شرکت های هواپیمایی موجود در دنیا قوانین خاص خود را  برای استرداد آنلاین بلیط دارد. قوانین اصلی مربوط به این کار را قانون تنظیم می کند. در مواقعی هم آیین نامه داخلی تعیین کننده اصلی قوانین بوده و در برخی موارد نحوه استرداد آنلاین بلیط هواپیما را باید طبق آیین نامه داخلی انجام دهید.

پس مراقب باشید و تا حد امکان در مورد این موضوع تحقیق کنید. اگر حداقل دو روز قبل به شرکت هواپیمایی اطلاع دهید که پرواز را کنسل خواهید کرد، بازپرداخت موفق تری انجام می شود.

البته می‌توانید قبل از ورود به سامانه این کار را انجام دهید، اما در این صورت فرآیند پیچیده‌تر خواهد شد، زیرا ضرر شرکت‌های هواپیمایی بی‌فایده است. بلیط ها پس از ثبت و به خصوص پس از خروج غیر قابل استرداد می باشد.

بلیط های غیر قابل استرداد

بلیط هواپیما غیر قابل استرداد

بلیط های غیر قابل استرداد (بلیط چارتر) در بین مسافران تقاضای زیادی دارد. تنها دلیل آن، بلیط ارزان تر بودن از سایر پروازها است. شما یک پرواز معمولی انجام می دهید، اما با قیمت کمتر.

به عنوان یک قاعده، مردم بلیط های غیر قابل استرداد را با اطمینان از اینکه پرواز خواهند کرد، خریداری می کنند. اما، همانطور که در بالا ذکر شد، زندگی غیرقابل پیش بینی است، بنابراین گاهی اوقات نیاز به بازگشت چنین بلیط هایی وجود دارد.

خوشبختانه قانون شرایطی را پیش بینی کرده است که در آن می توانید درخواست استرداد آنلاین بلیط هواپیما کنید.