بلیط قطار اتوبوسی

قطار اتوبوسی

قطار اتوبوسی؟ وسیله حمل و نقلی که امکانات قطار و اتوبوس را باهم دارد. قطارهای اتوبوسی امکاناتی ما بین قطار و اتوبوس دارند. با انتخاب قطار اتوبوسی تا رسیدن به مقصد روی صندلی‌ها خسته نمی‌شوید. چراکه صندلی‌های این نوع قطار راحت بوده و گاهی اوقات می‌توانید در واگن‌ها قدم بزنید. حال آنکه مسافرت طولانی مدت با اتوبوس خسته کننده است. این قطارها سرعت بیشتری نسبت به قطارهای معمولی دارند و در مدت زمان کوتاه‌تری مسیر را طی می‌کنند. همچنین قیمت بلیط‌های قطارهای اتوبوسی برخلاف تصور عموم ارزان‌تر از سایر بلیط‌های قطار است.

قطارهای صبا از شرکت حمل و نقل رجا هستند. قطار صبا دارای 2 طبقه است و  برخلاف تصور عموم برای سفر صندلی‌هایی بسیار راحتی دارد. گفتنی است در طول سفر از مسافران پذیرایی می‌شود. صندلی‌های این قطار بسیار جادار و نرم و راحت بوده و فضای واگن‌ها مدرن و لاکچری است. اگر کنار پنجره این قطار در طول سفر بنشینید مطمئنا سفری رویایی خواهید داشت. این قطار دارای امکاناتی نظیر پنجره دوجداره عایق صدا و حرارت، صندلی‌های تخت ‌خواب ‌شو، سیستم گرمایش و سرمایش، تلویزیون، سیستم تهویه مطبوع، سرویس بهداشتی، ویلچر، روزنامه، بوفه خوراکی و غیره می‌باشد.

این قطار در زمره قطارهای درجه یک قرار دارد و نسبت به قطار صبا از امکانات بیشتری برخوردار است. اگر انتخاب شما برای سفر قطار اتوبوسی ماهان است از امکاناتی نظیر شیشه‌های دوجداره عایق صدا و حرارت، سیستم تهویه مطبوع، سرویس بهداشتی، سرویس مهماندار، سیستم صوتی و تصویری، پریز برق، میز جهت پذیرایی، رستوران و غیره بهره مند می‌شوید. همچنین اگر نیاز به شام یا نهار داشته باشید، می‌توانید با پرداخت هزینه اضافی در هنگام خرید بلیط آن را رزرو کنید.

قطار اتوبوسی ماهان دارای 10 واگن است که بعد از هر 5 واگن یک رستوران قرار دارد. همچنین ظرفیت هر واگن متغیر است. تمامی واگن‌های قطار اتوبوسی ماهان مجهز به سیستم تهویه مطبوع و سیستم صوتی و تصویری هستند. این قطار در دسته قطارهای تندرو قرار می‌گیرد.

این قطار به شرکت رجا تعلق دارد. به قطارهای پردیس قطارهای سالنی نیز گفته می‌شود. گرچه همه‌ی قطارهای اتوبوسی تندرو نیستند، اما قطار اتوبوسی پردیس از جمله قطارهای تندرو کشور محسوب می‌شود. این قطار با امکانات ویژه و مدرن سبب شده تا بهترین سفر عمرتان را داشته باشید. قطار سالنی پردیس دارای امکاناتی همچون واگن‌های عایق به سر و صدا و حرارت، سیستم تهویه مطبوع، سیستم گرمایشی و سرمایشی، سیستم صوتی و تصویری، میز پذیرایی، سرویس بهداشتی و غیره است. واگن‌های این قطار به شکلی عایق بوده که حتی اجازه ورود گرد و غبار و باران را به قطار نمی‌دهد. همچنین سیستم صوتی و تصویری آن دارای خروجی هدفون بوده تا با خیال آسوده فیلم مورد علاقه‌تان را تماشا کنید. گفتنی است که صندلی‌های این قطار، صندلی‌های هواپیما است. به همین دلیل تا انتهای سفر احساس راحتی خواهید داشت. در قطارهای پردیس سالنی پذیرایی صورت می‌گیرد، در برخی مسیرها پذیرایی با صبحانه و در برخی پذیرایی با ناهار انجام می‌گیرد. سرعت این قطار به 160 کیلومتر می‌رسد.

برای خرید بلیط قطار اتوبوسی می‌توانید به صورت حضوری یا آنلاین اقدام نمایید. در صورتی که رزرو آنلاین را انتخاب کنید، می‌توانید به آسانی و در کم‌ترین زمان بلیط قطار مورد نظر خود را خریداری کنید. برای خرید بلیط قطار اتوبوسی از سایت پیک خورشید، کافیست وارد صفحه‌ی اصلی سایت شوید و اطلاعات سفر خود شامل مبدا، مقصد، تاریخ سفر و مشخص کردن مسافر (بزرگسال، کودک، نوزاد) وارد کنید.

در زمان‌های خاصی ممکن است قیمت بلیط قطار اتوبوسی گران‌تر شود. این افزایش قیمت می‌تواند به علت مناسبت‌های مذهبی یا ساعت حرکت باشد. البته عوامل دیگری همچون مسافت تا شهر مقصد و نوع خدمات ارائه شده نیز تاثیرگذارند. هر چه امکانات و خدمات ارائه شونده قطار انتخابی شما بیشتر باشد، قیمت بلیط قطار نیز گران‌تر خواهد بود.

قطارهای اتوبوسی در کلیه محورهای ریلی کشور فعالیت دارند، اما در تعدادی از مسیرها پرترددتر هستند. از جمله پرترددترین مسیرهای حرکت قطارهای اتوبوسی می‌توان به محورهای تهران مشهد، مشهد تهران، تهران بندرعباس، اهواز تهران، تهران قم، تهران تبریز، تهران شیراز، اصفهان مشهد، تهران رشت، تهران یزد، شیراز مشهد و غیره اشاره نمود.

اگر برای رسیدن به مقصد عجله دارید اما نمی‌توانید به اندازه بلیط هواپیما هزینه کنید. قطار اتوبوسی گزینه مناسبی برای شما است. قطارهای اتوبوسی با ارائه امکاناتی عالی و در کم‌ترین زمان شما را به مقصدتان می‌رسانند. اگرچه مانند قطارهای کوپه‌ای تخت ندارند اما در بعضی از قطارهای اتوبوسی همچون صبا صندلی‌های تخت خواب شو وجود دارد. برای رزرو بلیط قطار اتوبوسی مکث نکنید چراکه یک سفر ناب و منحصر به فرد را از دست می‌دهید. حسن بزرگ این قطارها این است که در مسیرهای پرتردد، در روز چند نوبت تردد دارند.