بلیط هواپیما مشهد به اهواز

ترانسفر رایگان تا فرودگاه در سراسر کشور

برای کاهش هزینه‌های سفر خود می‌توانید از خدمات سایت و اپلیکیشن پیک خورشید استفاده کنید، برای این‌کار کافیست پس از خرید آنلاین بلیط ارزان مشهد به اهواز، کد تخفیف ارسال شده را در برنامه اسنپ وارد کنید و پس از انتخاب پرواز مشهد به اهواز از ترانسفر رایگان درب منزل تا فرودگاه بهره‌مند شوید.

قیمت بلیط هواپیما مشهد به اهواز ثابت نیست و این تغییر قیمت به فاکتورهایی همچون ایرلاین، کلاس نرخی، تاریخ پرواز، سفر رفت و برگشت یا تک سفره بستگی دارد. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص قیمت بلیط می‌توانید به سایت پیک خورشید مراجعه کنید و با مقایسه انواع قیمت‌ها، مناسب‌ترین گزینه را انتخاب و خریداری نمایید.

کنسل کردن بلیط هواپیما مشهد به شیراز در پروازهای سیستمی در صورتی که کمتر از یک ‌هفته به زمان پرواز باقی مانده باشد شامل جریمه خواهد بود. در پروازهای چارتری استرداد بلیط به آسانی بلیط‌های سیستمی نیست و اگر نتوانید از پروازتان استفاده کنید پول بلیطتان سوخت می‌شود. البته اگر از سایت پیک خورشید بلیط را تهیه کنید می‌توانید با خیال راحت آن را استرداد دهید.

جریمه استرداد بلیط هواپیما مشهد به اهواز به شرکت‌های پروازی و زمان کنسلی پرواز بستگی دارد. در پروازهای داخلی مبلغی که برای استرداد در نظر گرفته‌اند بین 20 تا 80 درصد از قیمت بلیط هواپیما است؛ بنابراین عدد دقیقی را نمی‌توان ذکر کرد. ولی هر چقدر که زمان استرداد به زمان پرواز نزدیک‌تر باشد، درصد کمتری از قیمت بلیط هواپیما عودت داده خواهد شد.

بلیط‌های سیستمی روند قیمتی خاصی دارند و معمولا در اواسط هفته و روزهای غیرتعطیل ارزان‌ترند. اگر به دنبال بلیط ارزان هستید در میان بلیط‌های چارتری جستجو کنید. این بلیط‌ها به دلیل داشتن نوسان قیمتی بالا در روزهای کم تقاضا نرخ ارزانی دارند. به طور کلی اگر برای خرید عجله نکنید و با استفاده از تقویم قیمتی روزهای قبل و بعد تاریخ موردنظر را بگردید بلیط ارزان‌تری پیدا می‌کنید.

میزان بار مجاز در پرواز مشهد به اهواز به عواملی مختلفی نظیر شرکت‌های هواپیمایی، کلاس پرواز، مدل هواپیما و کلاس نرخی بلیط بستگی دارد. اما به طور معمول میزان باز مجاز برای بلیط‌های اکونومی بین 15 تا 25 کیلوگرم است.

گاهی وزن بیشتر یا شکل و ابعاد بسته‌ای که به پرواز مشهد به اهواز می‌برید شامل هزینه اضافی می‌شود. بنابراین اضافه بار تنها مختص کالاهای سنگین نبوده و حیوانات خانگی و لوازم ورزشی حتی در صورت کم‌تر بودن وزنشان از حد مجاز، مشمول جریمه می‌گردند. در اکثر ایرلاین‌ها از فرمول 1 درصد مبلغ بلیط خریداری شده در ازای یک کیلوگرم بار اضافه برای محاسبه جریمه اضافه بار استفاده می‌شود.

در سفر با هواپیما پس از مراجعه به محل تحویل بلیط در صورت خرید آنلاین نیازی به ارائه بلیط پرینت شده نیست و تنها کافیست عکس یا فایل بلیط را در تلفن همراه خود داشته باشید. از آنجا که برای استرداد بلیط‌های چارتری در صورت تاخیر طولانی پرواز یا عدم رسیدن به آن نیاز به بلیط چاپی است بهتر است آن را پرینت گرفته و همراه خود داشته باشید.

برای نوزادان زیر دو سال از آنجا که در طول سفر در آغوش پدر یا مادرشان هستند با پرداخت هزینه کمی برابر با 10 درصد بهای بلیط بزرگسال می‌توان بلیط تهیه هواپیما تهیه نمود. این مبلغ برای کودکان 2 تا 12 سال به دلیل نیاز به صندلی اختصاصی متفاوت است. در بلیط‌های سیستمی بین 50 تا 75 درصد و در بلیط‌های چارتری بین 75 تا 100 درصد هزینه دریافت می‌گردد.

شرکت‌های پروازی قوانین خاصی برای تغییر و ویرایش اطلاعات بلیط هواپیما در نظر گرفته‌اند و در برخی موارد این امکان برای مسافران وجود ندارد. در صورتی که شرکت پروازی شما این امکان را ایجاد کرده است، باید هزینه‌ای را بابت تغییر و ویرایش پرداخت کنید.

در ایرلاین‌های مختلف شرایط و قوانین خاصی در خصوص انتخاب صندلی وجود دارند که براساس نوع بلیط و کلاس پروازی ممکن است متفاوت باشد. زمان انتخاب صندلی در شرکت‌های پروازی متفاوت است، در برخی شرکت‌ها هنگام خرید بلیط این امکان وجود دارد، درحالی‌که این امکان برای دیگر شرکت‌های پروازی به 24 ساعت قبل از پرواز اطلاق می‌شود.

مدت زمان پرواز مشهد به اهواز حدود ۱ ساعت و ۵۰ دقیقه است و فاصله هوایی آن 1144  الی 1150 کیلومتر می‌باشد.

با توجه به اینکه گیشه دریافت کارت پرواز معمولا نیم ساعت تا 40 دقیقه پیش از پرواز بسته شده و اجازه عبور پس از بسته شدن داده نمی‌شود حتما باید قبل از پرواز در فرودگاه حضور یابید. از آنجا که معمولا گرفتن کارت پرواز مشهد به اهواز در ساعات پایانی پروسه‌ای طولانی است توصیه می‌شود حداقل 2 ساعت پیش از زمان پرواز به فرودگاه بروید.