سوالات متداول

سوالات متداول

سوالات پرواز داخلی

میزان بار مجاز در هواپیما چقدر است؟

میزان مجاز بار هواپیما برای پروازهای داخلی و خارجی با توجه به مقصد، کلاس پروازی و ایرلاین بستگی دارد. هنگام خرید بلیط در بخش اطلاعات بلیط میزان بار مجاز رو میتوانید مشاهده کنید. در صورتی که میزان بار بیشتر از سقف مجاز بود باید جریمه پرداخت کنید.

بهترین موقع برای خرید بلیط ارزان هواپیما چه زمانی است؟

مسافرت با هواپیما همیشه از مسافرت با سایر وسایل نقلیه هزینه بیشتری را روی دست مسافران میگذارد. به همین دلیل است که افراد همیشه در صدد تهیه بلیط هواپیمای ارزان قیمت هستند. بهترین زمان برای خرید بلیط ارزان هواپیما را میتوان مربوط به بلیط ها و تورهای لحظه آخری دانست. چنین بلیط هایی عموما برای ترغیب افراد به خرید و مسافرت با کمترین قیمت ممکن عرضه میشوند. پس اگر به فکر سفر ارزان و کم هزینه هستید باید بلیط هواپیما لحظه آخری تهیه کنید.

تفاوت بلیط هواپیما چارتر و سیستمی در چیست؟

بلیط های سیستمی قیمت ثابتی دارند و فرقی نمیکند که آن ها را چطور تهیه کرده باشید. در هر صورت نرخ مصوبه سازمان هواپیمایی را برای خرید بلیط های سیستمی خواهید پرداخت. در حالی که قیمت بلیط های چارتر متفاوت است. گاه بهایی که باید برای تهیه آن ها بپردازید بیشتر از نرخ متداول است و گاه قیمت پایین تری دارند. با اینحال برای تهیه بلیط هواپیما ارزان، توصیه ما به شما خرید بلیط هواپیما چارتر -البته پس از مقایسه و تحقیق- است. البته بلیط های چارتری امکان استرداد ندارند در حالیکه بلیط های سیستمی قابل استرداد هستند. در هنگام خرید بلیط هواپیما به صورت سیستمی سن مسافران نیز در نظر گرفته میشود. به این صورت که برای مسافران زیر 12 سال هزینه کمتری دریافت میشود. در صورتی که در خرید بلیط های چارتری تفاوتی میان مسافران با سن های مختلف وجود ندارد.

چگونه به صورت آنلاین کارت پرواز دریافت کنم؟

دریافت آنلاین کارت پرواز یکی از دغدغه های مسافران در جهان سریع و اینترنتی امروز ماست. افرادی که رزرو بلیط هواپیما را به صورت آنلاین انجام میدهند، ترجیح میدهند که کارت پرواز را نیز به صورت آنلاین دریافت نمایند. علاوه بر این دریافت کارت پرواز به صورت آنلاین شما را از ایستادن در صف های طولانی معاف میکند. قابلیت انجام چک-این به صورت آنلاین توسط بسیاری از شرکت های هواپیمایی ارائه میشود. برای دریافت کارت پرواز به صورت آنلاین به سایت شرکت هواپیمایی مورد نظر مراجعه نمایید. عموما برای ارائه کارت پرواز شما به شماره بلیط و شماره پرواز نیاز دارید. دریافت کارت پرواز به صورت آنلاین علاوه بر صرفه جویی در وقت سبب میشود تا در انتخاب صندلی هواپیما آزاد باشید. برای جلوگیری از مشکلات احتمالی حتما از کارت پروازی که به صورت آنلاین تهیه کرده اید پرینت بگیرید.

تغییرات رزرو بلیط هواپیما چگونه است؟

اعمال تغییرات پس از تهیه بلیط هواپیما در برخی موارد غیر ممکن است. به عنوان مثال پس از صدور بلیط امکان تغییر دادن نام صاحب بلیط وجود ندارد. به همین دلیل لازم است از منطبق بودن نام وارد شده در سایت و نام شناسنامه اطمینان حاصل نمایید. امکان تغییر کد ملی وارد شده وجود دارد، البته در برخی موارد اعمال این تغییرات با دریافت وجه انجام میشود. اگر امکان اعمال تغییرات در بلیط خریداری شده شما وجود ندارد بهتر است آن را مسترد نمایید و بلیط جدید تهیه کنید. قوانین استرداد در مواردی که به هر دلیلی قصد لغو سفر را داشته باشید به کمک تان میایند. در پروازهای داخلی استرداد بلیط تا روز قبل از پرواز ممکن است. عموما وجه دریافت شده در صورت استرداد بلیط عودت داده میشود، البته توجه داشته باشید که مبلغی تحت عنوان جریمه کسر میشود. این مبلغ بسته به زمان استرداد و نرخ کلاس پرواز متفاوت است. اما اغلب تا قبل از ساعت 12 ظهر روز قبل از پرواز 20 درصد و بعد از ساعت 12 ظهر 40 درصد جریمه از مبلغ پرداختی شما کسر میشود. برای لغو سفر باید به سایتی که بلیط را از آن تهیه نموده اید مراجعه کرده و دستور العمل های مربوطه را دنبال نمایید.

نرخ بلیط برای نوزادان و کودکان زیر ۱۲ سال چگونه است؟

در نظر بگیرید نرخ بلیط کودکان به کلاس پروازی و قیمت آن، بستگی دارد. اما به صورت معمول، قیمت بلیط هواپیما کودکان 50 تا 75 درصد قیمت بلیط هواپیما بزرگسالان است. و قیمت بلیط مسافر نوزاد زیر 2 سال معمولا، قیمت بلیط هواپیما 10 درصد قیمت بلیط هواپیما بزرگسالان است.

آیا امکان انتخاب صندلی در هنگام خرید بلیط وجود دارد؟

خیر؛ امکان انتخاب صندلی هنگام خرید بلیط هواپیما داخلی یا خارجی از طرف مسافر وجود ندارد و تنها در زمان چک‌این انتخاب صندلی امکان‌پذیر است.

شرایط کنسل کردن بلیط هواپیما چگونه است؟

در نظر بگیرید که شرایط و قوانین کنسل کردن بلیط هواپیما بستگی به کلاس پروازی،ایرلاین و مدت زمان باقی مانده تا پرواز متفاوت است و میزان بازگشت وجه در پرواز های داخلی بین ۱۰ الی ۹۰ درصد می باشد. هنگام خرید بلیط در بخش اطلاعات بلیط شرایط و قوانین کنسل کردن بلیط هواپیما رو میتوانید مشاهده کنید.

سوالات بلیط قطار

دریافت خسارت تاخیر بلیط اینترنتی قطار به چه صورت است؟

شرکت های مسافر بری هر یک قوانین خاصی در هنگام پرداخت خسارت تاخیر قطار دارند. به عنوان مثال شرکت رجا درصدی از وجه بلیط را در صورت تاخیر بالای سه ساعت به حساب مسافر واریز میکند. همچنین در صورتی که تاخیر پیش آمده سبب شود یکی از وعده های غذایی رزرو شده از دست برود، قطار موظف به تامین یک وعده غذایی جایگزین است. البته تاخیر پیش آمده نباید ناشی از حوادث طبیعی باشد. اگر تاخیر به صورتی باشد که مسافر مجبور به اقامت در شب شود. هزینه اقامت و غذا بر عهده شرکت راه آهن خواهد بود. در صورتی که تاخیر پیش آمده بیشتر از چهار ساعت باشد پیامکی از طرف خود شرکت مسافربری ارسال و مسافر میتواند با مراجعه به باجه فروش- خسارت خود را دریافت کند.

استرداد بلیط اینترنتی قطار به چه صورت انجام میشود؟

اطلاع از قوانین استرداد بلیط قطار کمک میکند تا در صورت بروز مشکل و یا لغو سفر بتوانید به سادگی سفر را لغو کنید و بخشی از بهای پرداخت شده را دریافت کنید. برای مسترد کردن بلیط لازم است به سایتی که بلیط را از آن تهیه کرده اید مراجعه نمایید و دستورالعمل های استرداد را دنبال کنید. هر سایتی بخش تحت عنوان پیگیری خرید و یا استرداد بلیط دارد. در صورتی که قصد استرداد بلیط را دارید باید شماره تلفن همراهی که در هنگام خرید بلیط قطار از آن استفاده کرده اید و شماره سریال بلیط و همچنین کارت بانکی بنام مسافر را داشته باشید. و جهت استرداد کافیست در قسمت استرداد بلیط با وارد کردن مشخصات اقدام به استرداد نمایید بسته به این که چند روز و یا چند ساعت تا زمان حرکت قطار مانده است میتوانید بلیط را مسترد کنید و بخشی از هزینه پرداخت شده برای بلیط را دریافت نمایید. تا پیش از ساعت 12 ظهر روز قبل از حرکت 90 درصد از بهای بلیط به حساب شما عودت داده خواهد شد. بعد از ساعت 12 ظهر روز قبل از حرکت قطار تا 3 ساعت پیش از حرکت قطار در صورت لغو سفر از سوی مشتری 70 درصد وجه به او بازگردانده میشود. از سه ساعت قبل از حرکت تا یک ساعت قبل از حرکت نیمی از بهای بلیط به حساب تان واریز خواهد شد.

چگونه بلیط ارزان قطار بخریم؟

قیمت بلیط قطار عموما از بلیط سایر وسایل نقلیه پایین تر است. اما همین بلیط ارزان هم در مواردی مشمول تخفیف خواهد شد. تهیه بلیط ارزان قطار سبب میشود تا سفر شما با هزینه کمتری به پایان برسد. برخی از سایت ها و شرکت های هواپیمایی در صورتی که مشتری پای ثابت آن ها باشید درصدی از بهای بلیط را به عنوان تخفیف برای شما در نظر میگیرند و آن را در سفر فعلی و یا سفرهای بعدی اعمال خواهند کرد. قطارها انواع مختلفی دارند، اگر سفر شما کوتاه است میتوانید از قطارهای اتوبوسی پردیس یا دو طبقه استفاده کنید. بلیط قطار در این موارد ارزان تر از قطارهای کوپه ای است.

ویرایش بلیط قطار به چه صورت انجام میشود؟

امکان تغییر اطلاعات پس از تهیه بلیط وجود ندارد. پس توجه داشته باشید که در هنگام خرید بلیط قطار نام، نام خانوادگی و کد ملی را به درستی وارد کنید. همچنین برای دریافت اطلاعات باید شماره تلفن همراه تان درست و قابل دسترسی باشد.

سوالات بلیط اتوبوس

از چه ترمینالی سوار اتوبوس شوم؟

در هنگام خرید بلیط اتوبوس ترمینالی که باید از آن سوار اتوبوس شوید در بخش اطلاعات با نام شرکت مسافری و نام پایانه ذکر شده است. البته پیش از رزرو اینترنتی بلیط اتوبوس برای مشاهده اطلاعات بلیط ها کافی است نام شهر مبدا و شهر مقصد را در سایت بلیط اتوبوس جستجو کنید. همچنین در صورت ابهام میتوانید با تیم پشتیبانی ما تماس حاصل نموده تا همکاران ما شما را راهنمایی نمایند

بار مجاز هنگام مسافرت با اتوبوس چقدر است؟

بار مجاز یکی از سوالات متداول هنگام رزرو بلیط اتوبوس است. هر مسافر مجاز به حمل 20 کیلو بار به همراه خود است. البته چمدان و لوازم مسافر وزن نمیشوند اما بار شما نباید خارج از حد و اندازه متعارف باشد.

قوانین استرداد، پس از رزرو اینترنتی بلیط اتوبوس به چه صورت است؟

تقریبا از 60 تا 120 دقیقه قبل از حرکت امکان استرداد آنلاین بلیط وجود ندارد. برای استرداد بلیط پیش از این زمان باید به سایت بقسمت استرداد بلیط مراجعه کنید. با وارد کردن زمان سفر و شماره سفارش به سادگی میتوانید سفر را لغو کنید. توجه داشته باشید که پس از استرداد وجه =و بعد از کسر جریمه= بهای بلیط به حساب شما عودت داده خواهد شد.

تفاوت اتوبوس vip و اتوبوس معمولی در چیست؟

اتوبوس های vip امکانات بیشتری دارند. تعداد صندلی در آن ها کمتر است و بهایی که برای تهیه بلیط آن ها پرداخت میشود بیشتر است. صندلی ها در چنین اتوبوس هایی فاصله بیشتری از هم دارند و میتوانند حالت تخت شو پیدا کنند. به این معنی که امکان اعمال زاویه 145 درجه روی این صندلی ها وجود دارد. چنانچه جواب سوال شما جز سوالات برگزیده و پر تکرار نبود میتوانید در هر ساعت شبانه روز با پشتیبانی ما تماس حاصل نموده و سوالات خود را مطرح نمایید همچنین با مراجعه به شبکه های اجتماعی پیک خورشید میتوانید از اطلاعات بیشتر و همچنین بصورت آنلاین از طریق دایرکت سوالات خود را مطرح نمایید.

برچسب ها {{item.name}}