بلیط قطار رشت

رشت

رشت شهری سرسبز با خوارکی‌های متنوع است. این شهر در مسیر جاده ابریشم قرار گرفته است؛‌ به همین علت به آن دروازه اروپایی نیز گفته می‌شود. اگر قصد سفر به این شهر را دارید، پیشنهاد ما به شما خرید بلیط قطار رشت است. قطار رشت از معدود قطارهایی است که از مناطق سرسبز و زیبا عبور می‌کند. در این مطلب در خصوص بلیط قطار رشت، نحوه خرید بلیط، قیمت بلیط و غیره صحبت خواهیم کرد.

رشت یکی از شهرهای بزرگ شمالی ایران است که آب و هوایی عالی دارد. این شهر مرکز استان گیلان می‌باشد و با دریای خزر25  کیلومتر فاصله دارد. زبان مردم این شهر گیلکی و فارسی می‌باشد. شهر باران لقبی است که بخاطر بارندگی زیاد به این شهر داده شده است. در این شهر صنایعی همچون گلیم بافی، سفالگری، بامبو بافی، چموش و غیره رواج دارد.

اگر قصد سفر به رشت را دارید باید یکی از روش‌های خرید بلیط قطار رشت را انتخاب نمایید. یکی از گزینه‌های خرید بلیط قطار خرید حضوری است. در زمان خرید حضوری می‌توانید با مشاورین آژانس مربوطه صحبت کنید تا بتوانید بر اساس بودجه‌تان بلیطی مناسب خریداری کنید. البته راه ساده‌تری برای خرید بلیط قطار رشت نیز وجود دارد. خرید اینترنتی روشی ساده و بی‌دردسر برای خرید بلیط است. در این صورت می‌توانید از سایت پیک خورشید در هر کجا و هر زمان خرید کنید. تنها کافیست در قسمت خرید بلیط قطار، اطلاعات سفر شامل تاریخ سفر، مبدا و مقصد، تعداد مسافران، نوع واگن (خواهران، برادران) و غیره را مشخص نمایید و گزینه جستجو را بزنید. برای خرید بلیط قطار رشت از پیک خورشید کلیک کنید.

انتخاب قطار به جای هواپیما برای سفر می‌تواند از هزینه‌های شما بکاهد. گزینه‌های مختلفی می‌توانند تعیین کننده قیمت بلیط قطار رشت باشند. تاریخ رفت و برگشت، ساعت حرکت، شرکت ریلی، نوع قطار، نوع کوپه، سن مسافران و غیره مشخص کننده قیمت بلیط قطار رشت هستند. برای مثال اگر سن یکی از مسافران 2-12 سال باشد هزینه بلیط نیم بها خواهد شد یا اگر یک قطار پنج ستاره رزرو نمایید قیمت بلیط نسبت به قطار سه ستاره بیش‌تر خواهد شد. برای آگاهی از قیمت بلیط قطار رشت پیک خورشید را انتخاب کنید.

ایستگاه راه آهن رشت در روستایی به نام فلک ده واقع شده است. معماری ساختمان این ایستگاه خاص و زیبا بوده و گفته شده است که معماران این ساختمان از امواج دریا الهام گرفته‌اند. این ایستگاه امکاناتی همچون نمازخانه، اتاق کودک، سوپر مارکت، خودپرداز بانک، سرویس بهداشتی و غیره دارد. ایستگاه راه آهن رشت در سال 1397 به بهره‌برداری رسید و جزء ایستگاه‌های تازه تاسیس ایران به شمار می‌رود.

مسیرهای ریلی ورودی و خروجی

  • رشت-تهران-رشت
  • رشت-قم-رشت
  • رشت-اصفهان-رشت
  • رشت-مشهد-رشت
  • رشت-تبریز-رشت
  • رشت-قزوین-رشت
  • رشت-شیراز-رشت
  • رشت-اهواز-رشت

شرکت‌های ریلی قطار رشت

در خطوط ریلی رشت قطارهای کوپه‌ای و سالنی فعالیت می‌کنند. هر یک از این قطارها متعلق به شرکت ریلی خاصی هستند. از جمله شرکت‌های حمل و نقل ریلی رشت عبارتند از:

شرکت ریلی رجا با قطارهای سپهر، زندگی، پلور و غیره

شرکت ریلی فدک

شرکت ریلی مهتاب سیرجم

شرکت ریلی بن ریل

شرکت ریلی جوپار و غیره

برای سفر به رشت انتخاب‌های مختلفی وجود دارد. مهم‌ترین نکته در انتخاب بهترین قطار برای سفر به رشت، مسافت و امکانات مدنظرتان است. برای مثال برای سفر تهران به رشت دو انتخاب دارید، قطارهای اتوبوسی و کوپه‌ای است. در این صورت قطارهای اتوبوسی بهترین گزینه برای این سفر هستند؛ چراکه سریع‌تر به مقصد می‌رسید. اما اگر خانوادگی قصد سفر دارید، قطارهای سه و چهار ستاره کوپه‌ای بهترین گزینه برای سفر به رشت هستند.