کوپه دربست قطار

سفر با قطار راحت است اما اگر یک قطار کوپه‌ای رزرو کنید تا انتهای سفر همسفری‌هایتان غریبه خواهند بود. حتی ممکن است در یک کوپه تعدادی خانم و آقا وجود داشته باشند که باعث معذب شدن بانوان می‌شود. اگر اقدام به رزرو کوپه دربست نمایید نه تنها تا انتهای سفر حوصله‌تان سر نمی‌رود بلکه می‌توانید در آرامش کامل تا رسیدن به مقصد استراحت کنید. همچنین تمام فضای کوپه در اختیارتان است.

قوانین و نکات رزرو کوپه دربست

  • درصورتی که یک کوپه دربست رزرو کنید، می‌توانید از 20 درصد تخفیف برخوردار شوید.
  • به دلیل اعمال 20 درصد تخفیف روی هزینه کل کوپه امکان استرداد بلیط تکی وجود نخواهد داشت و درصورت استرداد کل بلیط‌ها کنسل می‌شوند.
  • درصورتی که یک صندلی خالی در کوپه وجود داشته باشد و نوزاد زیر دوسال نیز همراهتان باشد، باید هزینه‌ای معادل یک بلیط نیم بها پرداخت کنید.
  • درصورتی که سه بلیط برای یک کوپه چهار نفره یا پنج بلیط برای یک کوپه شش نفره رزرو کنید، اما همسفری‌هایتان نتوانند خود را به سفر برسانند. مسئول قطار در صورت صلاح دید شما و قطار می‌تواند صندلی‌های خالی را تا سقف مشخص شده به دیگر مسافران بدهد.
  • افراد زیر 17 سال نمی‌توانند به تنهایی با قطار سفر کنند و به همین دلیل امکان رزرو کوپه دربست نیز برایشان وجود ندارد.
  • به هنگام خرید کوپه دربست همراه داشتن یک مسافر اضافی بلامانع است.

قیمت کوپه دربست

هزینه بلیط در هر گروه سنی متفاوت است. در ادامه به بررسی قیمت بلیط قطار جهت رزرو کوپه دربست می‌پردازیم.

بهای بلیط برای بزرگسالان: منظور از بزرگسالان در تعیین بهای بلیط افراد بیش از 12 سال است. هزینه بلیط برای افراد بزرگسال تمام بها است.

بهای بلیط برای کودکان 2 تا 12 سال و نوزادان : بهای بلیط برای کودکانی با این سن به صورت نیم بها محاسبه می‌شود. همچنین برای بهای بلیط نوزادان کمتر از 2 سال، تنها کافیست 10 درصد از بهای بلیط را جهت حق بیمه پرداخت نمایید. لازم به ذکر است که در این صورت صندلی برای نوزاد شما در نظر گرفته نمی‌شود. پس اگر فکر می‌کنید برای نوزاد خود نیاز به صندلی دارید، باید اقدام به خرید بلیط نیم بها نمایید.

بهای بلیط جانبازان: بهای بلیط برای جانبازان درصورت مراجعه حضوری و ارائه کارت شناسایی به صورت نیم بها محاسبه می‌شود.

هزینه صندلی خالی و مسافر اضافه در کوپه دربست

در هنگام دربست کردن کوپه شما باید هزینه صندلی اضافی را علاوه بر بهای بلیط خود بپردازید. لازم به ذکر است هزینه پرداختی به دلیل خالی بودن با کسر پذیرایی و سایر خدمات محاسبه می‌شود. با توجه به نکات گفته شده در خصوص بهای بلیط، چنانچه هنگام دربست کردن کوپه، نوزاد زیر دوسال داشته باشید به جای هزینه صندلی خالی باید صندلی را برای نوزاد خود فرض کرده و نصف بهای بلیط را بپردازید. همچنین شما می‌توانید یک مسافر اضافه همراه خود بیاورید که در این صورت هزینه‌ای که مسئول قطار تعیین کرده است را پرداخت می‌کنید.

چگونه یک کوپه دربست رزرو کنم؟

شما می‌توانید برای خرید بلیط قطار یک کوپه دربست به صورت حضوری یا اینترنتی اقدام نمایید. برای رزرو آنلاین با مراجعه به صفحه اصلی سایت پیک خورشید و با وارد کردن تاریخ رفت و برگشت، مبدا، مقصد می‌توانید یک کوپه دربست رزرو کنید و از تک تک لحظات سفر خود لذت ببرید. برای رزرو آنلاین کوپه دربست در آژانس پیک خورشید کلیک کنید.

امکانات کوپه دربست

امکانات هر قطار و کوپه‌ای متفاوت است. در واقع شما می‌توانید با مقایسه امکانات قطارهای مختلف کوپه دربست مدنظر خود را خرید نمایید. در این قسمت بخشی از امکانات کوپه‌های دربست شرکت ریلی رجا و فدک  را معرفی می‌کنیم.

قطارهای شرکت رجا

شرکت رجا دارای قطارهایی است که به شرح ذیل می‌باشد:

قطارهای ویژه

این قطارها دارای امکاناتی همچون کنسول بازی، سیستم صوتی و تصویری، سیستم تهویه مطبوع، مهماندار اختصاصی، رستوران، کافه و غیره هستند.

قطارهای کلاس یک

قطارهای کلاس یک امکاناتی نظیر سیستم صوتی و تصویری، سیستم تهویه، سرویس بهداشتی، پک بهداشتی، رستوران و غیره دارند.

قطارهای کلاس دو

این قطارها به طور معمول به صورت شش تخته یا اتوبوسی هستند. قطارهای اتوبوسی کوپه ندارند. اما قطارهای شش تخته امکان رزرو کوپه دربست را دارند.

قطارهای شرکت فدک

شرکت فدک دارای قطارهایی است که شرح ذیل می‌باشد:

کلاس اکونومی

این قطارها امکاناتی نظیر پذیرایی با نوشیدنی گرم و سرد، سرویس خواب، سرویس بهداشتی و غیره دارند.

قطارهای vip

قطارهای vip امکانات بیشتری نسبت به سایر قطارها دارند و به طبع آن گران‌تر هستند.

قطارهای ویژه

در این نوع قطار با فرش قرمز از شما استقبال می‌شود و از امکاناتی نظیر سیستم صوتی و تصویری، سرویس بهداشتی، احضار مهماندار و غیره برخوردار خواهید شد.

قطارهای بیزینس

دراین نوع قطار امکاناتی همچون سیستم صوتی و تصویری، پذیرایی با صبحانه، سرویس خواب مجهز و با کیفیت وجود دارد.

کلام پایانی

امیدواریم با رزرو یک کوپه دربست بتوانید از لحظه لحظه سفر خود در کنار عزیزانتان لذت ببرید.