بلیط قطار مرودشت

قطار مرودشت

مرودشت شهری در استان فارس است. اگر برای تفریح یا دیدار اقوام به این شهر سفر می‌کنید، بهتر است بلیط قطار مرودشت را تهیه کنید. با خرید بلیط قطار مرودشت می‌توانید در طول سفر روی تخت استراحت کنید و سفری امن و بدون دردسر داشته باشید. در این نوشته در خصوص نحوه خرید بلیط قطار این شهر، انتخاب بهترین قطار برای سفر به مرودشت و غیره صحبت خواهیم کرد.

مرودشت شهرستانی در شمال استان فارس است که از آب و هوایی کوهستانی و معتدل برخوردار است. نام این شهرستان از دشت‌ها و مرغزارهای آن گرفته شده است. این شهر آثار باستانی ویژه‌ای دارد. از جمله معروف‌ترین آن می‌توان به تخت جمشید، پاسارگاد، آرامگاه کوروش، نقش رستم و غیره اشاره کرد. همچنین مناطق گردشگری چون بهشت گمشده، آبشار دشتک ابرج، باغ بدره و غیره در این شهر وجود دارد.

اگر قصد سفر به مرودشت با قطار را دارید لازم است تا یک قطار کوپه‌ای رزرو کنید. اما باید بدانید که شرکت‌های مختلفی وجود دارند که انواعی از قطارهای کوپه‌ای را ارائه می‌دهند. گام اول برای خرید بلیط قطار مرودشت انتخاب تاریخ سفر و تعداد مسافران است. پس از آن لازم است تا به صورت حضوری، تلفنی یا اینترنتی اقدام کنید. از بین سه روش نام برده شده، روش اینترنتی بهترین و ساده‌ترین راه خرید بلیط قطار مرودشت می‌باشد. پس دومین گام مراجعه به سایت‌های فروش بلیط قطار همچون پیک خورشید و رفتن به صفحه خرید بلیط قطار است. در صفحه خرید تاریخ رفت و برگشت، تعداد مسافران، نوع مسافران، کوپه دربست و غیره را مشخص و گزینه جستجو را بزنید. در این هنگام انواع قطارها به مقصد مرودشت برای شما نمایش داده خواهند شد. برای خرید بلیط قطار مرودشت تنها کافیست کلیک کنید.

قیمت بلیط قطار مرودشت تحت تاثیر چند عامل مهم است. مطمئنا اولین عامل تعیین کننده فاصله شهر مبدا تا مرودشت است. به هر میزانی این مسافت بیش‌تر باشد قیمت بلیط قطار آن نیز گران‌تر خواهد بود. همچنین اگر ایام پرتردد را برای سفر انتخاب کنید، قیمت بلیط شما افزایش خواهد یافت. جالب است بدانید که از بین قطارهای کوپه‌ای 4 تخته و 6 تخته، قیمت بلیط قطارهای شش تخته ارزان‌تر است. عامل موثر دیگر ستاره، درجه و امکانات قطار انتخابی برای سفر است. برای مثال قیمت بلیط قطار 5 ستاره بیش‌تر از قطار 3 ستاره است. برای اطلاع از قیمت لحظه‌ای بلیط قطار مرودشت در سایت پیک خورشید کلیک کنید.

ایستگاه راه آهن مرودشت یک ایستگاه بین راهی بین استان‌های فارس-اصفهان و فارس-یزد می‌باشد و در جاده ده بید واقع شده است. ایستگاه مرودشت امکانات لازم برای مسافران این محور را دارا می‌باشد. متاسفانه اطلاعات زیادی در خصوص این ایستگاه در دسترس نمی‌باشد.

مسیرهای ورودی و خروجی

 • مرودشت-شیراز-مرودشت
 • مرودشت-یزد-مرودشت
 • مرودشت-اصفهان-مرودشت
 • مرودشت-کاشان-مرودشت
 • مرودشت-تهران-مرودشت
 • مرودشت-کرمان-مرودشت
 • مرودشت-بندرعباس-مرودشت
 • مرودشت-اهواز-مرودشت
 • مرودشت-قم-مرودشت
 • مرودشت-مشهد-مرودشت
 • مرودشت-نیشابور-مرودشت

اگر قصد سفر به مرودشت را دارید می‌توانید قطارهای شرکت‌های حمل و نقل ریلی مختلفی را انتخاب نمایید. در این مسیر ریلی شرکت رجا با قطارهای غزال، پلور وسپهر، شرکت فدک و غیره فعالیت دارند. این قطارها امکاناتی همچون سرویس بهداشتی ایرانی و فرنگی، سیستم صوتی وتصویری، سیستم تهویه مطبوع، سرویس خواب و غیره را ارائه می‌دهند.

برای داشتن بهترین سفر به مرودشت لازم است تا در زمان انتخاب قطار دقت زیادی داشته باشید. باید مشخص کنید کدام از پارامترهای قیمت و کیفیت برای شما اهمیت بیش‌تری دارد. البته قطارهای این محور از کیفیت مطلوبی برخوردارند اما برخی از قطارهای آن کیفیت بالاتری نسبت به سایرین دارند. اگر به دنبال خرید بلیطی اقتصادی هستید، قطارهای سپهر، کویر، خلیج فارس و غزال بهترین انتخاب هستند؛ چراکه این قطارها در کنار قیمت مقرون‌به‌صرفه امکاناتی مناسبی را نیز ارائه می‌دهند.